Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, number_nine napisał:

A tu nie chodziło o to, że błąd powodował wyczyszczenie/zepsucie wszystkich zapisów? Bo chyba właśnie dlatego Larian zaproponował trzymanie sejwów na swoich serwerach. Ja pierwszy raz w karierze gracza skorzystałem z alternatywnej opcji zapisu, bo nima chuja żebym zaczynał od zera po choćby 20+ godzinach 

No tak, generalnie Larian ma cross save na swoich serwerach na wszystkie platformy, gog, steam, konsole, prócz tego np. Steam ma własny cloud save, do tego zapisy lokalne, ogólnie od premiery na PC też zdarzały się czasowe problemy, ja to zawsze miałem wyłączone, nawet w early access chyba jeszcze byłą opcja Larianowego cloud save'a :). Do tego Quick Resume zepsuł to wszystko ponownie przy wydaniu wersji na Xbox, są też problemy z save'ami jak ktoś ma mody na PC, a chce przenieść na Xboxa, w nowym patchu z dzisiaj takie zapisy już nie przechodzą pomiędzy platformami, co nie zmienia faktu, że powinni to wszystko wcześniej przetestować, jak już dali ten cross save...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie co do II Aktu oraz Wieży i Świątyni Shar. Wrzucę je jednak w spoiler.

Spoiler

W jakiej kolejności trzeba misję zrobić? W wieży uwolniłem Diabełki oraz Gnomy. Został mi główny quest oraz bodajże ten powiązany z Wyllem. W świątyni doszedłem do punktu bez powrotu. I teraz ja mam wejść tam, a później do wieży? Czy najpierw wyczyścić wieżę i dopiero do świątyni, bo chyba bez artefaktu nie jestem w stanie bossa pokonać? Mógłby ktoś mi to jakoś rozjaśnić? 

 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Sedrak napisał:

Mam pytanie co do II Aktu oraz Wieży i Świątyni Shar. Wrzucę je jednak w spoiler.

  Ukryj zawartość

W jakiej kolejności trzeba misję zrobić? W wieży uwolniłem Diabełki oraz Gnomy. Został mi główny quest oraz bodajże ten powiązany z Wyllem. W świątyni doszedłem do punktu bez powrotu. I teraz ja mam wejść tam, a później do wieży? Czy najpierw wyczyścić wieżę i dopiero do świątyni, bo chyba bez artefaktu nie jestem w stanie bossa pokonać? Mógłby ktoś mi to jakoś rozjaśnić? 

 

Robiłem tak i tak, tyle, że złym i dobrym bohaterem, więc zawsze jest inaczej w tej grze :)

 

Niemniej jednak zawsze lepiej najpierw Wieżę i mapę całą, ile możesz, potem wsiadaj w "no return", bo to oznacza ogromne zmiany w grze, to się tyczy każdego "no return", eksploruj, co gra pozwala a potem wbijaj do no "return". 

 

Spoiler

artefakt i tak będzie potrzebny, ale gra Ci  to powie, a poczyścić przed finałem w Świątyni warto

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie, na logikę właśnie wydawało mi się, że trzeba najpierw świątynie, a później wieżę, ale wychodzi na to, że lepiej na odwrót. 

 

Gramy teraz jako prawilny paladyn, więc zrobię tak żeby wszystko wyczyścić, ale drugie przejście chce zrobić bardziej złą postacią i tam się dogaday z postacią, o której piszesz oraz z jeszcze jedną, czerwoną postacią, ale walka z nią mnie trochę zawiodla, bo podszedłem od tyłu go i pękł w drugiej turze, a było budowanie napięcie jakby nie wiadomo kto to był.

 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Sedrak napisał:

OST przy pieśni nocy to coś przepięknego. Takie ciarki miałem. Piękne.

 

BTW Baldurs Gate to pierwsza gra (chyba po C77 albo na równi) gdzie kobiece postacią są ładne:) jakkolwiek stulerasko to brzmi, ale no nie wiem. Coś jest w tych poligonach 

To dlatego, że mają CHARAKTER:) 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy akt ukończony po 36h. Czyli całość pewnie skończę w kwietniu :reggie: Fajnie było zobaczyć pierwsze większe konsekwencje swoich wcześniejszych wyborów i działań

Spoiler

kiedy ten diabełek-złodziej wstawił się za mną w osadzie Harfiarzy i wspomniał nawet o takim detalu jak to, że nie przyjebałem się do niego za okradanie ludzi na ulicy :D 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

Pierwszy akt ukończony po 36h. Czyli całość pewnie skończę w kwietniu :reggie: Fajnie było zobaczyć pierwsze większe konsekwencje swoich wcześniejszych wyborów i działań

  Pokaż ukrytą zawartość

kiedy ten diabełek-złodziej wstawił się za mną w osadzie Harfiarzy i wspomniał nawet o takim detalu jak to, że nie przyjebałem się do niego za okradanie ludzi na ulicy :D 

 

Z ciekawości zrobiłeś w 1 akcie wszystkie lokacje?  tzn. zarówno Podmrok, jak i Mountain Pass? 

 

Jak coś to chyba jeszcze przez jakiś czas możesz wrócić, potem już lipa. 

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Z ciekawości zrobiłeś w 1 akcie wszystkie lokacje?  tzn. zarówno Podmrok, jak i Mountain Pass? 

Wydaje mi się, że tak. Ogólnie łaziłem tak długo, aż miałem "odmgloną" całą mapę. No ale czy nie ominąłem jakiegoś questa albo ukrytego przejścia, to ciężko powiedzieć. O tej możliwości powrotu gdzieś tam przypadkiem wyczytałem, ale jak każdy akt zajmie mi podobną ilość czasu, to raczej i tak już nigdzie nie będę chciał wracać :D 

 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie doszedłem do III aktu i mam prawie 70h i 9lvl. Najbardziej mnie rozwala w tej grze, że stajemy przed decyzją, po której podjęciu pojawia się kolejna i to jest szok. Tak samo jak np. wyjaśnienie artefaktu. Kilkanaście godzin temu dokonałem wyboru, który dopiero teraz wyszedł, a obstawiam, że gdybym wtedy zrobił inaczej to teraz duży wątek w grze wyglądałby całkowicie inaczej. No i najważniejsze roleplay. Zrobiłem Palladyna, który podąża swoją drogą zemsty, ale nie może się oprzeć mocy, którą zdobywa, by podążać swoją drogą. Dosłownie nigdy nie miałem takiej wczuty. Już nie mogę się doczekać kolejnego przejścia gry, kiedy będą szedł po trupach do celu. 10/10 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Zmieniali coś ze skalowaniem doświadczenia?

 

Bo jak graliśmy kiedyś to każdy wpadał na 10-11 lvl w 3ci akt :D. 

 

Były zmiany - przykrócono patent z pokojowym rozwiązaniem konfliktu przy użyciu perswazji/zastraszania i w następstwie ubiciem delikwentów. Nie ma już podwójnego expa.

 

Ja teraz wszedłem do drugiego aktu na customie i mam jakieś 10% expa do 8lvl (nie zabijałem druidów/kupców z uwagi na Wylla i nie zniszczyłem księgi nekromancji). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pominąłem. Drogę przez góry tylko świątynie i wątek getjanki podjąłem oraz staram się unikać walk ile się da. Tyle na pierwszy rzut pominąłem, a ile naprawdę? Troszeczkę do 10 mi brakuje, ale żeby na 11 wpadać do 3 aktu to mam wrażenie, że faktycznie dość dużo musiałem pominąć...tym w sumie lepiej, więcej odkrywania będzie. 

Słyszałem, że są bugi w 3 akcie, ale szczerze to jest kolosalna różnica. Raz, że od razu klatkarz spadł, do tego dziwne bugi twarzy i animacji, a później moja główna postać utknęła w rozmowie i musiałem wczytać save. Nie wiem czy to najnowszy patch czu cos popsuł czy tak to ma teraz wyglądać 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...