Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie się rozwijają historie członków naszej drużyny w drugim akcie, aż sie nie mogę doczekać dalszego ciągu. Jestem teraz w momencie, że aż nie wiem co chciałbym zrobić najpierw i to jest chyba największa zaleta tego tytułu, biegniesz do przodu po historię, a nie kolejny zasrany znacznik albo ludka do ubicia

Odnośnik do komentarza

Taka decyzja chyba żeby korzystać z możliwości skończonych buildów postaci a nie wbić 12 i zaraz koniec gierki. Co innego też balans bo teraz można robić niezłe multi klasy a co by było przy np dodatkowych 4 poziomach gdzie jedna klasę możesz wtedy wymaksować i dodatkowo dorzucić 4 levele czegoś przydatnego. 

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję porad na Ketherika

 

Spoiler

chodzi o ostatnią walkę z nim w wieżach. ogólnie wiem, że najlepiej zająć te "półki" po obu stronach i nie pakować się do środka, ale wrogowie tak szybko mnie dojeżdżają, że trochę się zaciąłem w tym miejscu. Udało mi się nawet uwolnić już w pierwszej turze Pieśń Nocy, ale była mało pomocna szczerze mówiąc. Zanim zająłem pozycje, to dojeżdżali mnie łupieżcy, jak użyją na mnie ogłuszenia, to już jest po ptokach. Dwa razy udało mi się przejść przez pierwszą fazę, ale wtedy już połowa drużyny była ded, a tu jeszcze ten pener z ponad 250hp wjeżdża po Ketheriku :| Póki co najtrudniejsza walka na jaką trafiłem 

 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, number_nine napisał:

Potrzebuję porad na Ketherika

 

  Ukryj zawartość

chodzi o ostatnią walkę z nim w wieżach. ogólnie wiem, że najlepiej zająć te "półki" po obu stronach i nie pakować się do środka, ale wrogowie tak szybko mnie dojeżdżają, że trochę się zaciąłem w tym miejscu. Udało mi się nawet uwolnić już w pierwszej turze Pieśń Nocy, ale była mało pomocna szczerze mówiąc. Zanim zająłem pozycje, to dojeżdżali mnie łupieżcy, jak użyją na mnie ogłuszenia, to już jest po ptokach. Dwa razy udało mi się przejść przez pierwszą fazę, ale wtedy już połowa drużyny była ded, a tu jeszcze ten pener z ponad 250hp wjeżdża po Ketheriku :| Póki co najtrudniejsza walka na jaką trafiłem 

 

Najwydajniej jest zmusić delikwenta do 

Spoiler

samobójstwa

wtedy od razu wpadasz do fazy 2

a jak nie, to potiony na szybkość, potiony na niewidzialność i będzie dobrze :). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wróciłem do gry, teraz na konsoli kiedy już ogarnęli bałagan z zapisami, niestety nie chce mi zsynchronizować save'a z PC... W drugą stronę działa. No ale nic, nie narzekam zacząłem od nowa.

Teraz gram Mroczną rządzą, to niesamowite jak ta gra się zmienia, myślałem że lizałem ściany przy pierwszym podejściu, a jednak gra podsuwa coraz to więcej rzeczy których nie widziałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jestem w na ostatniej prostej do zakończenia gry i po czym można poznać, że gra jest wybitna? Po tym, że większość postaci, z którymi chodziłem w drużynie oraz ja sam jesteśmy po tych 110 godzinach gry w całkowicie innym miejscu i w ogóle nie przypominamy osób z początku. Przeszliśmy długą drogę i zmianę, by być tu gdzie jesteśmy. Aż mi serducho chwyciło jak miałem końcówkę Wylla, Astariona czy Posępnego Serca (niestety zajebałem i nie mogłem mieć z nią seksu :( ), ale to zostawiam na kolejne przejście. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Najwydajniej jest zmusić delikwenta do 

nawet nie wiedziałem, że się tak da XD dzięki, jak później rozmieniałem taktykę, to pomyślałem właśnie o potkach różnych. problem w tym, że z tego miejsca nie da się zrobić fast travela, więc będę musiał kombinować z tym co mam w plecaku 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Potrzebuję porad na Ketherika

 

uwolnij 

Spoiler

pieśń 

 Jedna postacią stealth, inna postać skieruj po lewo i zdmuchnij czarem szkielety z półki. I priorytetowo właśnie łupieżca co rzuca statusami. 

 

Jaki masz poziom party i jaki poziom trudności? Obstawiam że itemki masz źle dobrane i/lub postacie nielevelowane dobrze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, messer88 napisał:

Questy raczej, ja tam 2gi raz miałem 10lvl na końcu drugiego aktu. Niewinnych npc dla xp nie zabijam. 

no tylko mapę zawsze czyszczę w poszukiwaniu questów. może pominąłem jakieś od randomowych npców albo coś. no ale trudno, w tym w sumie tkwi też piękno tej gry, że każdy może mieć zupełnie inne przygody po drodze. Jakby nie była tak okrutnie długa, to pewnie po napisach od razu zacząłbym od nowa :) 

Odnośnik do komentarza

Na zwykłym poziomie gra jest dość łatwa( do tego etapu w którym jestem ). Było kilka walk, że jak wszedłem z buta i nie wiedziałem co mnie czeka to było ciężko, ale po przygotowaniu się poszło całkiem łatwo. Zdecydowanie do zabijania bossów najlepszy jest Paladyn lvl5, Warlock lvl5 i Fighter lvl2. W jednej turze jesteś w stanie 3/4 życia mu zabrać (pomijając jednego przeciwnika, który ma bardzo dużo żyć i chyba jedna z ciekawych walk). Robił ktoś Barda albo Rouge pod walkę dwoma broniami? Zastanawiam się jak to się sprzedażą w stosunku do Rouge/Ranger? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...