Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sedrak napisał:

Na zwykłym poziomie gra jest dość łatwa( do tego etapu w którym jestem ). Było kilka walk, że jak wszedłem z buta i nie wiedziałem co mnie czeka to było ciężko, ale po przygotowaniu się poszło całkiem łatwo. Zdecydowanie do zabijania bossów najlepszy jest Paladyn lvl5, Warlock lvl5 i Fighter lvl2. W jednej turze jesteś w stanie 3/4 życia mu zabrać (pomijając jednego przeciwnika, który ma bardzo dużo żyć i chyba jedna z ciekawych walk). Robił ktoś Barda albo Rouge pod walkę dwoma broniami? Zastanawiam się jak to się sprzedażą w stosunku do Rouge/Ranger? 

Grałem drugie przejście trójklasowcem i to był prawdziwy potwór rogue/ranger/fighter z dwoma sztyletami. Chyba jedna z najmocniejszych kombinacji, dodatkowo z płaszczem na niewidzialność z początku ścieżki Dark Urge to już kombajn na Tacticiana. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, number_nine napisał:

Potrzebuję porad na Ketherika

 

  Pokaż ukrytą zawartość

chodzi o ostatnią walkę z nim w wieżach. ogólnie wiem, że najlepiej zająć te "półki" po obu stronach i nie pakować się do środka, ale wrogowie tak szybko mnie dojeżdżają, że trochę się zaciąłem w tym miejscu. Udało mi się nawet uwolnić już w pierwszej turze Pieśń Nocy, ale była mało pomocna szczerze mówiąc. Zanim zająłem pozycje, to dojeżdżali mnie łupieżcy, jak użyją na mnie ogłuszenia, to już jest po ptokach. Dwa razy udało mi się przejść przez pierwszą fazę, ale wtedy już połowa drużyny była ded, a tu jeszcze ten pener z ponad 250hp wjeżdża po Ketheriku :| Póki co najtrudniejsza walka na jaką trafiłem 

 

To była ta klasyczna sytuacja, gdzie trzeba było odłożyć grę i podejść do problemu ze świeżą głową. Wczoraj walkę przeszedłem za pierwszym razem :kekw: także dzięki za porady, muszę nauczyć się korzystać częściej ze scrolli i mikstur, bo tutaj wykorzystałem głównie mikstury szybkości, które mega ułatwiły walkę

 

Spoiler

w ogóle to jak wygląda Pieśń Nocy :banderas:póki co chyba moja ulubiona postać poboczna, nie mogę się napatrzeć na ten armor, dojechanie Ketherika na końcu walki też epickie

 

Edytowane przez number_nine
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2024 o 07:25, Sedrak napisał:

Zdecydowanie do zabijania bossów najlepszy jest Paladyn lvl5, Warlock lvl5 i Fighter lvl2

 Eeee, tak średnio bym powiedział. Warlock na 5 nie daje nic znaczącego dla paktu miecza czego nie daje już paladyn na 5, a wręcz przeciwnie, bo powielasz podwójny atak, a same czary są meh. Lepiej wrzucić paladyna na 7 dla aury i lepszego smajta.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bartolinsky napisał:

 Eeee, tak średnio bym powiedział. Warlock na 5 nie daje nic znaczącego dla paktu miecza czego nie daje już paladyn na 5, a wręcz przeciwnie, bo powielasz podwójny atak, a same czary są meh. Lepiej wrzucić paladyna na 7 dla aury i lepszego smajta.

Ja już dokładnie nie pamiętam, ale mniej więcej coś takiego grałem za 2gim przejściem i tactician można nawet solować:

 

Levels 1-9 1: Ranger - Favoured Enemy: Bounty Hunter - Natural Explorer: Wasteland Wanderer: Fire 2: Ranger Spells: - Ensnaring Strike (Ranged) - Hunter's Mark Fighting Style: - Archery 3: Ranger Spells: - Hail of Thorns Subclass: Gloom Stalker 4: Ranger - Feat: Sharpshooter 5: Ranger - Spell: Spike Growth / Enhance Leap 6: Rogue 7: Rogue 8: Rogue Subclass: Thief 9: Rogue - Feat: Ability Improvement (+2 Dex) Level 10 (respec) 1: Fighter - Fighting Style: Defence 2: Fighter 3: Ranger 4: Ranger 5: Ranger 6: Ranger 7: Ranger 8: Rogue 9: Rogue 10: Rogue 11: Fighter - Subclass: Battle Master - Maneuver: - Menacing Attack - Pushing Attack - Trip Attack 12: Fighter - Feat: Ability Skill Improvement (+2 Dex, 19 total) Ability Priorities: Dexterity (17) > Constitution (16) > Wisdom (14)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Owszem, feat jest okej, ale nie jest to dealbreaker. Dodatkowego ataku nie dostajesz, bo ten już jest z 5 lvl paladyna. Eldritch blast to sztuczka i skaluje się z każdą klasą która wbijesz 5 lvl, więc tu też masz dwa strzały dzięki palkowi. Aura na 6 jest bardzo git, bo to rzut obronny na charyzmę, które słyną z bycia bardzo przeszkadzającym. Każdy lubi jak gra, ale jak już minmaksować to na ostro xd 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie to pierwszy taki "skomplikowany" build. Drugi zrobiłem z czystego Rouge na Rouge/Hunter i różnica była kolosalna. Przy W5lvl masz trzy strzały z EB, ale właśnie ta aura może być kusząca, bo jednak paladyn bez aur to nie to samo. Sprawdzi się na pewno przy drugim podjęciu, bo ostatnio się dowiedziałem, że jest jeszcze jeden companion, właśnie paladyn, którego pominąłem, więc idealnie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie tactic. Normal jest prosty. Tym bardziej, że dopiero pod koniec gry zacząłem używać w drużynie Druida, który jest po prostu przekoksany, a do tego chce też sprawdzić Monka, więc myślę, że nie będzie problemu z przejściem. Tylko niech naprawią jebaną grę, bo rozwala mnie to, że żyjemy w czasach gdzie ludzie się przerzucają teraflopami, 4k, 60fps i inne gówna, a potrafi Ci wyjebać save. Plus taki, że czeka mnie znowu przechodzenie najciekawszych walk w grze w tym przepiękna nuta w pewnym domu i chyba najtrudniejsza walka w grze jak do tej pory. No po prostu zakochałem się w tej piosence i jak pojebany dzisiaj rano do treningu słuchałem. 

 

Edit: EPICKA podróż. Od prawego paladyna, az do ... :) wszystko chyba było już o tej grze powiedziane. Ja mogę tylko dodać, że dawno się tak nie wczułem w żadną postać i nie przywiązałem do NPCow, którzy również są w całkowicie innym miejscu niż na początku. 

 

Edit2: wiesz, że gra jest dobra kiedy po jej przejściu od razu odpalasz ja drugi raz. 

 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
On 2/8/2024 at 3:30 PM, Bartolinsky said:

 Eeee, tak średnio bym powiedział. Warlock na 5 nie daje nic znaczącego dla paktu miecza czego nie daje już paladyn na 5, a wręcz przeciwnie, bo powielasz podwójny atak, a same czary są meh. Lepiej wrzucić paladyna na 7 dla aury i lepszego smajta.

Jak coś to masz całkowitą rację :) poczytałem, sprawdziłem i zdecydowanie Twoje propozycje były bardziej min-max. Te dwa poziomy w fightera dają zdecydowanie za mało, by miało to sens. Lepiej to wrzucić w Palladyna 

On 2/8/2024 at 4:06 PM, messer88 said:

Drugie przejście to taktyka jedziesz, nie jest trudny znając grę i nie trzeba wcale kombinować z buildami/klasami. 

 

Chce teraz zrobić troche bardziej chaotyczna postać, bardziej w zła stronę. Ja gram Dark Urge Sorcerer I chciałem zrobić drużynę Astarion Rouge/Monk, Shadowhart Kleryk, Leżał Albo Mintrala Warlock/Palladyna, 

 

Czy może coś innego polecacie?

 

Jakieś porady pod taktyczny poziom trudności? Może być spoilerowo, bo chce teraz sprawdzić wszystko co ominąłem.

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Dobrze wszystko zbieraj bo koszt długiego odpoczynku jest x2 żarcia 40-> 80 na taktyku. Pod sam koniec gry też nie będzie 

Spoiler

"stacji" jak w piekle co wszystko uzupełnia trochę się zdziwiłem a akurat nie miałem krótkich odpoczynków, no ale są potki co dają efekt jak po długim więc wszystko spoko. 

 

Tak to tak samo się gra, może z początku 3-4lvl częściej jakaś postać padnie w walce. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak dobre jest Divinity 2? Jest promo na Steamie i mocno się zastanawiam. Nastawiłem się na Baldura 3, ale może i bym zagrał w Divinity właśnie, a Baldur niech odrobinę czasu poczeka. Tu nawet nie jest kwestia pieniędzy, a może okazji. Bo jeżeli Baldur bardzo mocno rozwija ideę Divinity 2 i jest zwyczajnie o wiele lepszą grą to jednak wolę zainwestować czas w Baldura właśnie. Doradźcie coś proszę

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Homelander napisał:

Jak dobre jest Divinity 2? Jest promo na Steamie i mocno się zastanawiam. Nastawiłem się na Baldura 3, ale może i bym zagrał w Divinity właśnie, a Baldur niech odrobinę czasu poczeka. Tu nawet nie jest kwestia pieniędzy, a może okazji. Bo jeżeli Baldur bardzo mocno rozwija ideę Divinity 2 i jest zwyczajnie o wiele lepszą grą to jednak wolę zainwestować czas w Baldura właśnie. Doradźcie coś proszę

Divinity 1 to takie 8/10, Divinity 2 to takie 9/10 znakomita gra, Baldur 3 to gra cRPG wszechczasów 10/10.  

Zacząłbym od Divinity 2 (nie wiem czy grałeś w 1, wtedy od 1).

 

Po BG3 będzie ciężko wrócić. 

Jest to gra dużo lepsza, ma wyższy budżet, lepsze questy, no wszystko, może jeszcze najbardziej w Divinity broni się system walki, bo jednak zasady zrobione pod grę typowo, a nie D&D. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Homelander napisał:

Problem w tym, że raczej nie będę miał czasu, żeby ograć to wszystko. Raczej czas znajdę na jedną z tych gier w najbliższych miesiącach. I jeżeli Baldur jest o wiele lepszy od Divinity to jednak uderzę w Baldura. Zwłaszcza, że i 1 i 2 kończyłem naście razy każdą

Pewnie, no to lecisz trójeczkę od razu :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, KrYcHu_89 said:

Pewnie, no to lecisz trójeczkę od razu :). 

 

Ok to odpuszczam te Divinity, ogram na emeryturze. Póki co mam w co na Decku grać to aż tak mi się nie pali żeby w pełnej cenie kupować. Ale wishlista prawie pusta, a na handeldowo jest szansa, że faktycznie te gry ogran, więc Baldur wpadnie wcześniej niż później

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Homelander napisał:

Jak dobre jest Divinity 2? Jest promo na Steamie i mocno się zastanawiam. Nastawiłem się na Baldura 3, ale może i bym zagrał w Divinity właśnie, a Baldur niech odrobinę czasu poczeka. Tu nawet nie jest kwestia pieniędzy, a może okazji. Bo jeżeli Baldur bardzo mocno rozwija ideę Divinity 2 i jest zwyczajnie o wiele lepszą grą to jednak wolę zainwestować czas w Baldura właśnie. Doradźcie coś proszę

z perspektywy crpgowego casuala polecam Baldura. Od Divinity odbiłem się po kilkunastu godzinach, jakoś nie mogłem wkręcić się w historie, w walce mi nie szło itd, chociaż sam klimat gry mega mi się podobał. W baldura wkręta od samego początku, dobijam do 80h i zero nudy, mówię to bez przesady

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, messer88 napisał:

Divi to pewnie na jakimś story mode nawet będzie trudniejsze od BG3. No trzeba tam planować i taktycznie zaczynać każdą walkę. 

Mnie ciekawi tylko, czy w Divi 3, które zapewne powstanie zrobią te animacje jak w Baldurze, których produkcja zajęła kilka lat, czy jednak polecą oldschoolem. 

 

System walki w Divi 2 to dalej topka, wiadomo tutaj bazują na podręcznikach, w Divi wszystko jest dostosowane pod grę i to widać, nie ujmując systemowi z Baldura w walce Divi 2 jest wciąż większe, bądź równe. 

 

Jest duuużo bardziej taktycznie.

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Homelander napisał:

Jak dobre jest Divinity 2? Jest promo na Steamie i mocno się zastanawiam. Nastawiłem się na Baldura 3, ale może i bym zagrał w Divinity właśnie, a Baldur niech odrobinę czasu poczeka. Tu nawet nie jest kwestia pieniędzy, a może okazji. Bo jeżeli Baldur bardzo mocno rozwija ideę Divinity 2 i jest zwyczajnie o wiele lepszą grą to jednak wolę zainwestować czas w Baldura właśnie. Doradźcie coś proszę

To genialna gra. Cudowna. Wciągająca, miodna, a system walki jest stworzony przez geniuszy. Prawie każda potyczka jest tu wyjątkowa. Za pierwszym podejściem dostawałem po dupie nawet z randomami. Za drugim podejściem już leciałem jak przecinak ale miałem już ogarnięte buildy i system. 
Div 2 nawet na normalnym poziomie może sprawić problemy. Na tym najwyższym to musi być piekło. Niektóre walki jak ta z krakenem albo demonem to jakiś totalny hardcore musi być.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...