Skocz do zawartości

US and A


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam jak byłem w Nevadzie, w outlecie. Tak jak piszecie ceny jak za pół darmo do tego sama Nevada ma jeden z niższych sale taxow ( z tego co się orientuję). Ja zakupów nie planowałem robić, ale żona już mnie pytała czy do USA w cenie biletów mamy duży bagaż, bo jeden bagaż jest na wylot drugi na "pamiątki" :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie w piątek z rana wylatuję do LA na dwa meczaki NBA, no i teraz pytanie do osób które ostatnimi czasy były w USA. 
Ile hajsu zabrać? 4 noce w hotelu bez śniadań. W piątek lądujemy tam o 1339 icnego czasu, a we wtorek ok 18 wylot. 
Ile wziąć siana na 4-5 dni? Nie chcę bidować ale też nie chcę szastać hajsem, bo już same mecze (szczególnie LAL-GSW) mnie trochę szarpnęły.

Myślę tak o 600 dolarach (100 gotówki i 500 na Revolucie).

Hajs głównie na jedzenie i jakieś napoje. Nie planuję kupować za bardzo nic do Polski ani imprezować. 
Styknie te sześć stów? 

Odnośnik do komentarza

My z żoną lecimy z podręcznym bagażem i drugiego dnia od razu outlety atakujemy, kupujemy 1 albo 2 duże walizki na powrotny lot. Ceny ciuchów są absurdalnie niskie, a jakość świetna. Tak zrobiliśmy też jak byliśmy na podróży poślubnej w 2017 i do dzisiaj mam wiele rzeczy w super stanie. Nie to co te szmaty z zary czy h&m na 1 sezon… albo ceny butów. Jak wróciliśmy wtedy to chorowałem i za głowę się łapałem jeszcze chyba 2 lata. Jak można np. Takie conversy kupić za 300-400zł jak tam były po $30.


Wynajęliśmy sobie mustanga cabrio. Nie zdziwię się jak podstawią coś chujowego, bo ceny coś za dobre były… byle do 6.04. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lece na koniec marca, NYC ponownie, Philly juz zaliczona rowniez i tak przegladam Megabusa gdzie mozna w jakies fajne miejsce ewentualnie jeszcze podjechac tak do 3h? Potem jest juz Boston, Washington ale jedzie prawie 5h i na jeden dzien tez chyba sie nie oplaca bo za duze...

 

A odnosnie outletow znalazlem Empire Outlets i tam sprawdze jak z cenami i rzeczami, ktos moze sie wybral i cos wie? Glownie Najeczki ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wychodzę z założenia, że drugi raz w NY nie będzie mnie już prawdopodobnie nigdy, więc chcę wykorzystać to najlepiej jak się da. Drugi wyjazd do USA do bankowo LA i okolice, ale to bez wynajmu samochodu i większego budżetu bez szans (chociaż miałbym nocleg w samym LA za free). 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze takie pytanie do podrozujacych ostatnio - SIM brac na lotnisku czy jednak w PL obecnie? 4 lata temu gdy jeszcze mieszkalem w PL to bralem jakis pakiet interkontynentalny w Plusie, ale widzialem na lotnisku pelno pre-paidow po 10-20 USD. Opcja jest tez chyba na Allegro widze. Chodzi mi o zwykle 1-2-3 GB na tydzien zeby miec WhatsAppa itd proste rzeczy. 

 

Drugie pytanie, jest cos fajnego aktualnie w USA czego nie ma jakos powszechnie w Europie, tzn jakies fajne Najki, gierka, jakies fanty/zarcie, ktore mozna ewentualnie z soba na prezent jako majaca jakas wartosc przywiezc? Napewno sa tego setki rzeczy, ale mam na mysli cos w normalnej cenie, do dostania bez problemu w NYC, czego po prostu ot tak sobie z polki u siebie nie wezme. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bud napisał:

Jeszcze takie pytanie do podrozujacych ostatnio - SIM brac na lotnisku czy jednak w PL obecnie? 4 lata temu gdy jeszcze mieszkalem w PL to bralem jakis pakiet interkontynentalny w Plusie, ale widzialem na lotnisku pelno pre-paidow po 10-20 USD. Opcja jest tez chyba na Allegro widze. Chodzi mi o zwykle 1-2-3 GB na tydzien zeby miec WhatsAppa itd proste rzeczy. 

 

Drugie pytanie, jest cos fajnego aktualnie w USA czego nie ma jakos powszechnie w Europie, tzn jakies fajne Najki, gierka, jakies fanty/zarcie, ktore mozna ewentualnie z soba na prezent jako majaca jakas wartosc przywiezc? Napewno sa tego setki rzeczy, ale mam na mysli cos w normalnej cenie, do dostania bez problemu w NYC, czego po prostu ot tak sobie z polki u siebie nie wezme. 

 

Esim przed wylotem albo właśnie z allegro kartę z limitem. Lepiej mieć wcześniej bo różnie potem z dostępnością, kolejkami etc. 

Odnośnik do komentarza

No i wróciłem z LA. Wyjazd mocno koszykarski (z ziomkami z byłej drużyny, a od lat super przyjaciółmi). To co chciałem to zobaczyłem (dwa mecze NBA w tym top klasyk GSW-LAL), pograliśmy na Venice beach, Hollywood, Palm Sprigns (cudo) itp. 
Ogólnie piękny klimat, piękne słońce, bardzo mocne kontrasty bezdomnych do mega bogactwa. Ceny dla Polusa po inflacji zjadliwe. Auto na 5 dni nowy Jeep Grand Szeroki 1700 zł już z full bakiem. Jak ktoś ma jakieś pytania, co do LA to śmiało walić. Dla fana basketu i GTA :) miejscówka must have.
Kilka fotek. 
 

2ef8d4fb-1a8b-42f0-8ce1-667bc7d9dba5.jpeg

GTA V

c25bd4e9-fd44-4d73-86b2-032f1bace596.jpeg
GTA SA (ps2)

c50a7db1-af45-4d15-b02c-31e3bf449b4e.jpeg

RDR2

94519e84-addb-4677-9b14-f9a033bd1f8b.jpeg

Palm Springs

9e2e0fbd-371d-4904-96be-8f1ba0178641.jpeg
RDR

80a86aa1-5fcb-465e-b73a-bd071ab63ab5.jpeg

IMG_1050.jpeg
w pubie ze 100 tv do oglądania NBA

IMG_0836.jpeg
LAC-ATL

bb4fb2dc-ecbe-4015-824d-47dd1dc6f08a.jpeg

Się skacze

f93c6a7f-a722-49ef-aa28-40a4d2f654a2.jpeg
Ziomki jak coś baaaaardzo wysokie (2 x C i PF i SF :) ), aby nie było, że taki maluszek jestem.

IMG_1003.thumb.jpeg.d655c8b0c6c738c03375ef4eed6a6a22.jpeg
Jeden z domów Elwisa,  kupiony specjalnie na miesiąc miodowy. Spędził w nim ponoć ok 5-6 nocy :) 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Super, mój kumpel z roboty tez był właśnie w LA na trzech meczach NBA i dzisiaj wrócił. Jednak on jechał z weszło travel. Zdjęcia mi wysłał dokładnie z tych samych miejscówek co Ty :). Zachodnie wybrzeże planuje na przyszły rok. W tym roku jeszcze Włochy w kwietniu i Tajlandia w grudniu. Piękne czasy są obecnie, że przeciętny Polak może sobie tak zwiedzać świat i wszystko jest w zasięgu ręki. Mam nadzieje, ze żadna wojna nam tego nie spierdoli…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam sprawę. Chcę kupić psa, ale ceny szczeniaków w USA to jakiś nieśmieszny żart. Dlatego mam ofertę jak ktoś byłby chętny. Kupuję pieska, chętna osoba go odbiera i przywozi mi go do Nowego Jorku. Płacę za bilet z Polski na JFK w dwie strony (no i oczywiście płacę za psa). Mogę nawet zaoferować kilka noclegów (w sensie osobny pokój i łazienkę na parę dni). Jak ktoś miałby ochotę i chciałby dogadać szczegóły to zapraszam

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...