Skocz do zawartości

US and A


Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, MichAelis said:

Ja w sobotę lecę i w sumie tylko jedno marzenie muszę spełnić iść do przydrożnego baru jak z filmów amerykańskich i zjeść burgera z plastikowego koszyczka i zapić piwem :gigabeta:

A reszta to już jak wyjdzie.

I do tego czarna kawa z ekspresu przelewowego i czerwone siedzenia.

 

A jak wygląda sprawa z meczem koszykówki albo biletami na Broadway. Nie jestem jakiś wielkim fanem, ale będąc w NY warto, by było zobaczyć jakieś show.

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Sedrak said:

I do tego czarna kawa z ekspresu przelewowego i czerwone siedzenia.

 

A jak wygląda sprawa z meczem koszykówki albo biletami na Broadway. Nie jestem jakiś wielkim fanem, ale będąc w NY warto, by było zobaczyć jakieś show.

 

Megadrogo. Sensowne bilety to kilkaset $ na mecz w zasadzie obojętnie jakiej ligi. Sam chciałem iść, ale podobnie jak Ty, fanem nie jestem, więc zwyczajnie szkoda mi kasy. Wolę na jakieś lokalne show iść typu jakieś Monster Trucki czy inne zloty starych aut, gdzie za cenę jednego biletu na NBA mogę zabrać całą rodzinkę i jeszcze na obiad zostanie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z takich mniej oczywistych miejsc poleciłbym kilka sklepów. Przede wszystkim Nintendo Store i Disney Store. Obydwa to wielopoziomowe sklepy wypełnione bardzo fajnymi gadżetami niedostępnymi nigdzie indziej. Nintendo Store to też w zasadzie takie małe muzeum Nintendo. A Disney Store to klimat jak z tego sklepu z Kevina Samego w NY. Bardzo polecam zobaczyć. Polecam też sklep HBO, również wiele gadżetów niedostępnych gdzie indziej. Jak ktoś lubi to jest też ciekawy M&M's Store (tak, to te czekoladki). No i nowojorski, zaprojektowany przez Jobsa, pierwszy na świecie Apple Store.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Homelander napisał:

Wendys jest mocno średnie. Bardzo tłuste i po zjedzeniu czuję się mega ociężały. Podobnie Checkers. Jedząc czuję jak mi cholesterol zatyka żyły. Odradzam zdecydowanie. Z sieciówek, jak już trzeba, to White Castle jest dobre. Obrzydliwy jest KFC, ten w Polsce jest nieporównywalnie lepszy. Nawet megapocketa nie ma. Popeys jest ok. No i wiadomo, Burger King czy Mac smakuje tak samo jak w Polsce. To tak z moich doświadczeń. Ale będąc na Manhattanie zawsze albo jem w lokalnych knajpkach, albo wręcz z samochodów ustawionych przy ulicy, w końcu to taka lokalna tradycja

 

Z wszystkim pełna zgoda. McD czy BK to ten sam smak co wszędzie. Amerykańskie KFC jest tragiczne, nie ma startu do Chick-fil-A czy Jollibee. Na Wendy's ostrzyłem apetyt, ale Baconator to była utopiona w tłuszczu kanapka smakująca jak wióry. White Castle faktycznie wypadało najbardziej poprawnie. Do 5 Guys też podchodziłem z nadzieją, ale w ogólnym rozrachunku nie są warci tej ceny mając w okolicy tyle świetnych Deli. Z sieciówek naj naj był dla mnie Culver's, ale nie jestem pewien czy są w NY. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W Apple Store na 5th avenue oczywiście byłem :). W sklepie Nintendo przy rockefeller center również, całkiem fajne. W M&M przy times square w sumie nic fajnego nie widziałem, ale co kto lubi. No i co do takich barów jak wyżej wymienione, to klimat spoko, smak pewnie zależy gdzie. Ale po moim małym doświadczeniu, to polski sanepid by zamknął 90% tych przybytków od razu :).

Nie wiem czy już wspominałem ale polecam również Roosevelt island tramway, wchodzi się normalnie na kartę z metra a dla mnie atrakcja, choć krótka to jak za darmo - świetna.

IMG_5243.jpeg

Odnośnik do komentarza

90% zamkniętych sklepów i barów to pod warunkiem, że te 10% dałoby ostro w łapę. Brud i syf to jest rzecz do której do tej pory się nie przyzwyczaiłem. Do tego stopnia, że wolę jechać dalej niż do mojego najbliższego Lidla, bo jest czyściej. Szczytem wszystkiego jest jak, na przykład w Subway, robią ci i pakują kanapki gołymi łapami. Tymi samymi którymi biorą pieniądze, drapią się po dupie i tak dalej. Bez rękawiczek. Raz to widziałem i wyszedłem. Więcej do Subwaya nie poszedłem. Absolutnie nie mam wątpliwości, że tak jest wszędzie i, co najdziwniejsze, nikogo to nie dziwi

Odnośnik do komentarza

ja bylem podczas wizyty w NY na meczu NHL rangersow, placilem chyba 200 lub 300 dolarow za bilet.

 

na broadway masz takie budki gdzie mozna kupic bilety last minute duzo taniej, polecam bo fajne doswiadczenie nawet jak nie lubisz musicali.

 

z jedzenia najbardziej zapamietalem oczywiscie Katz's i Junior's (obledny sernik skurwysyn wielki i slodki i pyszny) z dolewkami kawy (chujowa).

Odnośnik do komentarza

Dzięki za tip. Mecz chyba odpuszczę, bo płacenie takiej kwoty za jeden bilet za pewnie miejsca z tyłu gdzie trzeba na telebimie oglądać to nie wiem czy mnie stać (ale zobaczymy, kto wie). No Broadway last minute to idealna opcja, bo ja na byle co chce iść, właśnie dla samego doświadczenie. W końcu to Broadway (tym bardziej, że Zbrodnie po sąsiedzku narobiły smaka). 

Żeby kupić bilety na samolot w dobrej cenie to można użyć aplikacji, by śledziła ceny i wysyłała powiadomienia? Macie w tym doświadczeniu? Ja z reguły latam tylko Wizzair i Ryanair, więc sprawa jest dość prosta. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ölschmitz napisał:

z jedzenia najbardziej zapamietalem oczywiscie Katz's i Junior's (obledny sernik skurwysyn wielki i slodki i pyszny) z dolewkami kawy (chujowa).

Właśnie Katz’s już wysyłałem, a na serniczku nowojorskim byłem w  Junior’s i potwierdzam - słodki aż za uszami mrowiło. Po wypiciu gorącej czekolady, na dnie zostały z cztery łyżki nie rozpuszczonego cukru :)

IMG_6431.jpeg

IMG_5759.jpeg

Edytowane przez Smiti
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Co do biletów na Broadway, sam się czaje, to polecam aplikacje typu TodayTix czy reddita o Broadwayu gdzie jest dużo typów jak kupić bilety. Aplikacja pozwala kupić nam bilety po dość dużej zniżce, chociaż te lepsze spektakle (jak Wicked czy Król Lew) no to juz ceny od 100 dolarów się zaczynaja. 

 

Ja ze sportów patrzyłem Baseball - ceny dość przystępne były!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Sedrak napisał:

U mnie tylko NBA albo NFL, reszta mnie nie interesuję. 

No nic pożyjemy zobaczymy. To w sumie zabrzmiało dość złowrogo, bo jednym z warunków do wyjazdu jest to, że babcia mojej żony opuści świat żywych :sadkek:

 

Normalnie idz na NBA. Za mecz Netsow z GSW zaplacilem 80 czy 90$ na ticketmaster w 2020r. Zajebiste przezycie, klimat, a miejsca za te pieniadze mega spoko. Wrzucalem nawet tu fotke, na telebim gapilem sie tylko z ciekawosci bo parkiet elegancko bylo widac. Nie wiem jak z cenami dzisiaj ale pewnie da sie ogarnac w normalych pieniadzach.

 

Spektakl na broadwayu tez goty. Bilety chyba na oficjalnej stronie bralem tez ponizej stowki i nie widzialem potrzeby brac drozszych.

 

edit; podpialem fotki, teraz patrze ze bilety na nets -hawks od 45$ xd nawet sie nie ma co zastanawiac

 

Spoiler
W dniu 16.02.2020 o 12:09, schabek napisał:

ec


 

  Ukryj zawartość

 

YCJ8mZ1.jpg

 

emvuofl.jpg

 

D9LAEIQ.jpg

 

qtYT8dJ.jpg

 

aOzXbMW.jpg

 

DD2sx2Y.jpg

 

8g4XS35.jpg

 

Nb07KBe.jpg

 

quK7NKa.jpg

 

TMO0Lnm.jpg

 

HKXgsNu.jpg

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lecę za miesiąc drugi raz do NYC tym razem bardziej świadomie i tak się składa że potrzebuję jakichś Najeczkow na wiosnę - macie jakieś tipy w jakich sklepach szukać, jak to wygląda cenowo, a moze czy idzie wyrwać coś fajnego o co potem się w PL zabijają na necie a ja pomykalbymna stricie? A może jakieś fajne marki które są tylko w Stanach? Dzięki.

 

Drugie pytanie lubię Philadelphie ale chyba drugi raz się nie wybieram już tam - mają w NYC jakieś sklepy gdzie dostanę jakąś bluzę czy coś z Philly, może coś dla syna, może być coś z NBA itp? 

Odnośnik do komentarza

Premium outlets szukaj. Az łzy mi ciekną jakie tu ceny są niskie. Warto szukać amerykańskich marek, które u nas są drogie. Tommy, Levis, Nike itd. Obkupiłem się jak pojebany, a ledwo co wydałem. Może i w Polsce mało się zarabia, ale przynajmniej wszystko jest dużo droższe.

Np

Za Air Jordany dalem 42 dolary. Timberland, który u nas ma ceny z kosmosu, za bezrekawnik zaplacilem 19 dolcow xddd jeansy hilfigera 23 dolary 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...