Skocz do zawartości

Kanada


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Chyba największą różnicą między pl a cad są znaki stopu przy każdym nie kontrolowanym skrzyżowaniu, do przyzwyczajenia się i całkiem fajne to w praktyce. A tak to raczej bez niespodzianek, drogi szerokie na 4 pasy więc luzik.

z glupich rzeczy to nie przewoź alkoholu w miejscu dla pasazera, najlepiej miec skrzynke na to w bagazniku, za to policja daje turbo mandaty, tak samo rozmawianie przez telefon bez zestawu słuchawkowego, czy jazda bez pasów, no i nie fikaj do policji, zastrzelą jak psa xd.

 

nie wiem jak chcesz nawigować, ale dane komórkowe w kanadzie są mega drogie, przygotuj się na srogi wydatek. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, widoczki super, benzyna po 3zł.

Odnośnik do komentarza

Dodam od siebie że sporo jest skrzyżowań bez znaków i wtedy obowiązuje zasada kto pierwszy dojechał ten ma pierwszeństwo. Do tego lewo skręty gdzie są pasy dedykowane do skrętu i odpowiedznia sygnalizacja - zasadniczo trzeba uważać - na szczęście nie jest dziki zachód jak włochy rosja czy polska :> Spokojnie można zmienić pas, włączyć się do ruchu itd.

Chociaż mogę się tylko wypowiadać po tym kawałku Kanady co jechałem od granicy do Niagara Falls. 

Co do netu to sugeruję kupno karty na miejscu z danymi (płaciłem 65 dolców za 30 dni no limit) i wpakowanie do telefonu jak masz dual sim. Jedymy ból jest taki że jak przyjdzie Ci sms z polszy to trzeba płacić o czym się dowiedziałem jak dostałem rachunek. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kubson napisał:

Uważaj tez na płatności karta, mi w niektórych miejscach nie przepuszczało Revoluta i niektóre sklepy mało chętne są do przyjmowania mastercard

Revolut nie przechodził głównie przez brak obsługi mastercard jak i ... paska magnetycznego którego oni tam nagminie uzywają. Trzeba w opcjach włączyć pasek jest to z defaltu wyłaczone. Trzeba mieć też na uwadze że wypłata z bankomatu to praktycznie zawsze prowizja po pare dolców. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Na ponad 3 tygodnie pobytu w us/ca problem z revolutem miałem 2-3 razy + ten 1 raz gdzie nie skumalem że pasek jest wył. Tak to bez problemu - nawet w taxi można płacić kartą. Napiwki też ściągają z karty jak im napiszesz na paragonie ile mają doliczyć. 

Nie chciały np Revolut działać przy tankowaniu - w środku jak polazlem spoko ale przy dystrybutorze nie działało. Jedna też uwaga - najpierw się placi za paliwo a potem tankuje tak BTW :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...