Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ted Lasso polecam fajna i ciepła komedia. Bałem się bo założenia serialu wręcz wybitnie głupie ale cholera ładnie mi wszedł :) W skrócie trener futbolu amerykańskiego przenosi się do UK aby trenować drużynę piłki nożnej i to z najwyższego szczebla. Szalenie głupie tak ale cholernie wciąga i powoduje że mamy wiele gagów ze zderzeniem kultur. Sama konferencja na start w pierwszym odcinku. Nowy trener z usa dziwi się że w piłce nożnej są remisy a jedyny piłkarz jakiego zna to Ronaldo i "ten od podkręcania" :D

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rozi napisał:

Ale w futbolu amerykańskim też są remisy, więc co go tak zdziwiło? 

W przypadku remisu jest dogrywka (w NFL) a w piłce nożnej nie ma czegoś takiego (w lidze nie mówię o pucharach). Dowcip polegał na tym że koleś tego nie kumał. Czemu ktoś chciałby zostawić spotkanie nierozstrzygnięte. 

 

 

Odnośnik do komentarza

No ale w NFL ten remis może zostać utrzymany, co zdarzało się wielokrotnie w historii. W polskich niższych rozgrywkach też są ligi, gdzie nie ma remisów, tylko gramy karne. W ogóle trener z USA, co on hokeja nie oglądał? W NHL przez bardzo długi czas były remisy, bez grania dogrywek. Głupie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wcześniej korzystałem z Netflixa - wśród kilku perełek, pełno chłamu. HBO Go - nieporozumienie jeśli chodzi o kwestie techniczne. W Apple TV nie ma wiele tych seriali, ale mam wrażenie, że nie schodzą one poniżej przyzwoitego poziomu. Jedynie See mnie trochę rozczarowało - głównie zakończeniem. Tak poza tym bardzo dobre:

Defending Jacob - cenię, że to kompletna, zamknięta historia. Świetnie przedstawiony dramat rodzinny.

The Morning Show - #metoo - oj nieee... Bałem się swojego rodzaju manifestu ,ukrzyżowania sprawców i ferowania wyroków. Ale ostatecznie uważam, że wyszło bardzo dobrze. 

Ted Lasso - 'lekki', zabawny, przyjemny serial.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sprawdzilem stronke z ocenami Rotten Tomatoes 21 najlepszych filmow i seriali na Apple + no i teraz mam beke, na 21 filmow i seriali ktore tam byly najnizsza ocena to 73% a najwyzsza 100% :gayos: Mozna zaufac RT czy to jakas beka? Bo jak nie to wychodzi na to ze mozna obejrzec na co ma sie ochote wiedzac ze to bedzie dobry seans :D 

 

https://editorial.rottentomatoes.com/guide/apple-tv-plus-shows-and-movies-ranked/

 

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza

Z mojej perspektywy oceny na tego typu serwisach są często zawyżone. Dwa każdy ma inny gust, upodobania.

Już to wspominałem, ale jakościowo Apple TV na razie mnie nie rozczarowało. Na pewno mogę polecić Defending Jacob, The Morning Show i Ted Lasso. Trochę słabszy See, głównie przez zakończenie. Teraz oglądam Losing Alice i po 4 odcinkach jest średnio. Ale ma coś przyciągającego ten serial. To produkcja izraelska. 

Obejrzałem jeszcze jakiś film i 2-3 dokumenty. 

Wszystko na wysokim poziomie 

technicznym, nie widać cięć, które często są w produkcjach innych. 

 

I Apple TV jako jedyny ma zapowiedziany serial na, który czekam:

 

Odnośnik do komentarza

Bedzie nastepny sezon See, jest opozniony przez pandemie a ja sam mocno czekam na drugi sezon The Morning Show glownie ze wzgledu zeby zobaczyc: 

Spoiler

Jak sobie poradzi Mitch w wiezieniu :pawel:

W drugim sezonie podobno ma byc uwzgledniona pandemia albo sama sytuacja z Covidem u nich. Poza tym Apple wydalo z tego co czytalem 40 milionow $ za to zeby film Cherry byl u nich okolo 2 tygodni przed premiera kinowa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...