Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2022 o 19:10, MaLeKrSkr napisał:

Ja poczekam do tego 12 czerwca i zobaczę co tam złotousty Phil planuje na ten rok. To przesunięcie Starfield to jednak trochę strzał w kolano, bo ukaże się dopiero za rok jak dobrze pójdzie. Redfall też mnie interesowało, a tak na ten rok nie ma nic. Kolekcja Gyrosów, która tam w tle gdzieś się przebija? Musieliby chyba zrobić porządny remaster dwójki (coś jak Halo 2), żeby miało to sens. Bardziej chodzi tutaj pewnie o wydanie wszystkiego na PC. No właśnie, PC/laptop. Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie nowego lapka na którym wszystko śmiga aż miło i zacząłem się zastanawiać nad sensem trzymania X-klocka. Owszem, to dobry sprzęt, ale samych exów na obie konsole konkurencji mam chyba na dobre 5 lat. No i RTSy na PC jeszcze są. Ostatnimi czasy zwyczajnie brak mi czasu, a nawet trochę chęci, na ogrywanie tytułów multiplatformowych. Nie mówię, że są to złe gry, nie, ale aktualnie wolę zwiedzać Tsushimę niż grać w Strażników Galaktyki chociażby. Owszem, bardzo czekam chociażby na Avowed, Perfect Dark, Fable, czy też Indianę Jonesa, jednak mam wrażenie, że nawet jak pokażą gameplay w czerwcu, to w te gry zagramy dopiero za jakieś 3-4 lata. Oczywiście jeżeli nie przesuną, albo nie anulują. Tak więc coraz bardziej przymierzam się do sprzedania X-klocka i skupieniu się na tytułach ekskluzywnych konkurencji, bo i tak człowiek wszystkiego za życia nie jest w stanie ograć. A gry od Microsoftu jak wyjdą (jeżeli wyjdą), to kupię na Steama i tyle. No albo za te 5 lat kupię X-klocka raz jeszcze. Może już wtedy następca Series X będzie? No ale te 4 tygodnie jeszcze poczekam :)

Zaczynam dochodzić do ponownych wniosków. Człowiek myślał rok temu biorąc za zdrapki abonament na 3 lata, że Pana Boga za złote jaja chwycił, a okazuje się, że w tym roku skończę backlog i nie będzie w co grać. Grafika nie jest dla mnie najważniejsza ale ile można grać w starocie mając nextgena pod TV :/ Nie jestem zawiedziony bo przeszedłem chociażby genialne Psychonauts 2 ale z drugiej strony ta gra jeszcze bardziej pokazuje, jak dobry miał M$ zeszły rok, a jak uszło powietrze z balona od kilku miesięcy..

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę lipa, bo zawsze sie śmiałem z casuali  którzy kupują konsole tylko do Fify albo coda, a teraz xsx sam mi służy tylko do Fify od kilku miechów. Backloga też nie mam.

Liczę na bombę,  że jednak FM wjedzie w lipcu albo sierpniu. Chociaż szanse malutkie, wręcz niemożliwe. 

Dodatku do fh5 też ni widu ni słychu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Jeśli na chwilę obecną PS5 prezentuje lepszą wydajność w multiplatformach to zostają im tylko gry 1st party.

 Większość gier oferuje bardzo zbliżoną wydajność na obu platformach, a różnice między konsolami jeszcze nigdy nie były tak małe i często ograniczają się do minimalnie wyższej rozdziałki lub miminalnie lepszym framerate'm na drugiej.

 

Lepsza wydajność w multiplatformach mogła być argumentem w poprzedniej generacji gdzie gry na bazowym Xboxie One często chodziły jak rozmazane gówno w porównaniu do PS4, ale dzisiaj nikt nie zauważy  różnicy między dwoma konsolami  w działaniu zdecydowanej większości multiplatform.

Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

 Większość gier oferuje bardzo zbliżoną wydajność na obu platformach, a różnice między konsolami jeszcze nigdy nie były tak małe i często ograniczają się do minimalnie wyższej rozdziałki lub miminalnie lepszym framerate'm na drugiej.

 

Lepsza wydajność w multiplatformach mogła być argumentem w poprzedniej generacji gdzie gry na bazowym Xboxie One często chodziły jak rozmazane gówno w porównaniu do PS4, ale dzisiaj nikt nie zauważy  różnicy między dwoma konsolami  w działaniu zdecydowanej większości multiplatform.

 

Jest podobnie, ale ciutkę lepiej. Dodaj do tego większy rynek twórny i DualSense'a na PS i wychodzi, że warto jednak zainteresować się wersją na konsolę niebieskich. Gdybym posiadał XSX i PS5 wrodzone cebulactwo kazałoby mi szukać tańszej wersji, ale nie sądzę żeby chłopaki mieli takie rozkminy - przyzwyczajenia robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Teraz, 20inchDT napisał:

Jedne działają lepiej tu, inne tam. Głośniej słyszymy tylko o tych, które działają lepiej na ps, bo tam jest większy fan(boy)base

czy ja wiem czy to kwestia fanbase

 

podobnie było w poprzedniej generacji, wtedy też przypadki gdzie słabsza konsola dawała sobie radę lepiej w multiplatformach były mocno nagłaśniane np. Assassin's Creed Unity na Xboxie One i w sumie dobrze, bo jeśli dev nie dał sobie rady z mocniejszą konsolą to trzeba to nagłaśniać i krytykować by następnym razem nie olał optymalizacji.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Paolo de Vesir said:

 

Jest podobnie, ale ciutkę lepiej. Dodaj do tego większy rynek twórny i DualSense'a na PS i wychodzi, że warto jednak zainteresować się wersją na konsolę niebieskich. Gdybym posiadał XSX i PS5 wrodzone cebulactwo kazałoby mi szukać tańszej wersji, ale nie sądzę żeby chłopaki mieli takie rozkminy - przyzwyczajenia robią swoje.

Rynek wtórny? No nieźle, chcesz wykańczać developerów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Patrząc na to, że gier które na PS5 działają lepiej niż na Xboxie jest więcej niż tych w odwrotnym układzie to troszkę rozczarowujące. Zwłaszcza patrząc na to, że XSX ma być tym znacznie mocniejszym sprzętem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...