Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czemu płacz? Czy wydanie ORI na Switchu spowodowało, że miliony osób sprzedało nagle Xboxy? Czy początkowy płacz ludzi, że gry Sony z opóźnieniem wychodzą na PC spowodowało, że sprzedawali oni swoje PS5? MS ma potężne marki teraz, konsol konkurencji jest sporo więcej... na Gamepassa raczej się Sony nie zgodzi - chyba, że za konkretny haracz więc imo to odpada bo się nie będzie opłacać ale wątpię, żeby jakieś CoDy nie wychodziły na inne konsole, przecież to potężna kasa do zebrania. Xbox pozostanie pewnie jedyną konsolą z abonamentem po prostu, może zapowiedzą w końcu jakieś handhelda do natywnego grania w gry konsolowe, wziąłbym za premierę pewnie wtedy. Nie wiem co ma zmienić sprzedawanie kilku gier na innych platformach...

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

 

Tylko najwięksi fanboje kupią następnego Xboxa bo taki zakup będzie miał 0 sensu.

 

Dlaczego zero sensu? Sprzęt może być lepszy, wydajniejszy od konkurencji, z lepszymi usługami, GP itp. Gry Sony to też nie jest jakiś dealbreaker w obecnej kondycji tej firmy.

 

Generalnie jeśli chodzi o producentów sprzętu to jest najgorsza generacja w wykonaniu Sony i MS.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, SnoD said:

 

Dlaczego zero sensu? Sprzęt może być lepszy, wydajniejszy od konkurencji, z lepszymi usługami, GP itp. Gry Sony to też nie jest jakiś dealbreaker w obecnej kondycji tej firmy.

 

Generalnie jeśli chodzi o producentów sprzętu to jest najgorsza generacja w wykonaniu Sony i MS.

Biblioteka gier na sprzęcie konkurencji będzie większa, to powinno wystarczyć by wybrać sprzęt inny niż Xbox.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

 

Tylko najwięksi fanboje kupią następnego Xboxa bo taki zakup będzie miał 0 sensu.

Najwięksi fanboye to właśnie rozpierdalają swoje Xboxy i zapłakani kupują PS5 czując się zdradzeni. 

 

Ale sam Xbox widocznie nie ma z tym problemu jeśli nie kupisz ich konsoli. Ostatecznie zdał sobie sprawę że nie nawiążą rywalizacji z Sony pod względem sprzedaży konsol grając wg ich reguł więc zmieniają zasady gry, stając się platformą i jednym z największych jeśli nie największym wydawca gier. 

Odnośnik do komentarza

Spójrz na fakt, że jednak masz konsolę A i B, ale druga ma to co pierwsza + exy. Nie mówiąc o tym, że dziwnymi decyzjami MS podkopał XSX i teoretycznie słabsze PS5 lepiej radzi sobie z multiplatformami. Mniejsza sprzedaż to też mniejsza szansa na tym, że twórcy pochylą się nad mniej popularnym sprzętem aby gry działały tam możliwie jak najlepiej.

 

Tutaj MS powinen pokazać jaja i krótko, ale treściwie:

- pełna opcja wydawnicza

- klasyczna konsola na styl X360 - nierealne

 

Zwłaszcza, że ci ludzie czasem nie potrafią gry zoptymalizować na 3 platformy jakie posiadają, a oni chcą wydawać na wszystko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Biblioteka gier na sprzęcie konkurencji będzie większa, to powinno wystarczyć by wybrać sprzęt inny niż Xbox.

 

A jak kogoś gry Sony nie interesują to i tak ma kupić ich konsolę nawet jak sprzęt konkurencji będzie lepszy i wydajniejszy? ;)

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, SnoD said:

 

A jak kogoś gry Sony nie interesują to i tak ma kupić ich konsolę nawet jak sprzęt konkurencji będzie lepszy i wydajniejszy? ;)

Pod jakim względem lepsza? W tej generacji nie widać tej przewagi. Wybrałem Xboxa zamiast PS5 bo miałem duże nadzieje z nim związane. Jestem zadowolony i nie mam ochoty zamieniać, ale stwierdzam po prostu fakt :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Pod jakim względem lepsza? W tej generacji nie widać tej przewagi. Wybrałem Xboxa zamiast PS5 bo miałem duże nadzieje z nim związane. Jestem zadowolony i nie mam ochoty zamieniać, ale stwierdzam po prostu fakt :)

 

Ale piszemy o tym co może być w przyszłości. Mnie np. gry Sony w ogóle nie interesują, najwięcej ograłem ich na PS3, na PS4 chyba żadnej nawet nie skończyłem i dlatego olałem PS5 bo jak już to mogę kupić je na PC I przez 3 lata żadnej nie kupiłem.

 

Więc taki argument, że będzie więcej gier nie zawsze się sprawdza. Sprzęt, usługi mogą być w jakimś sensie lepsze i to może mieć większą wartość niż gry, w które się nie gra.

 

Tak czy inaczej obie firmy muszą ogarnąć dupę bo zarówno Sony jak i MS wypuścili w tej generacji porządny sprzęt, tylko jakoś sami deweloperzy nie zs bardzo byli do tego przygotowani.

Odnośnik do komentarza

Sony ładnie obrodziło w tej generacji w gierki chociaż fakt, mają zadyszkę. Druga sprawa Don, że ty jesteś corowcem, a rynek nakręcają każuale - wystarczy kilka reklam Call of Duty, jakieś gierki z ładną graficzką na PS6 i nikogo nie będzie Xbox obchodził. Marketing Xa leży, a to on sprzedaje w głównej mierze gry.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko rozpętała się słuszna burza w sieci, bo jak chcesz wspierać/budować bibliotekę na konsoli nad którą wisi miecz Damoklesa. Co mogą w takim związku zaoferować? Najgorszą formę wyłączności, czyli wyłączność czasową, a zakładam, że w przypadku GAAS-ów to będzie day1.

 

Naprawdę nie wiem co takiego mieliby zaoferować posiadaczom konsoli Xbox.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Mimo wszystko rozpętała się słuszna burza w sieci, bo jak chcesz wspierać/budować bibliotekę na konsoli nad którą wisi miecz Damoklesa. Co mogą w takim związku zaoferować? Najgorszą formę wyłączności, czyli wyłączność czasową, a zakładam, że w przypadku GAAS-ów to będzie day1.

 

Naprawdę nie wiem co takiego mieliby zaoferować posiadaczom konsoli Xbox.

 

Nie wiem, tutaj musiałoby być chyba info, że pass zostaje w ekosystemie Microsoftu i pozostaje premier day one, a na innych platformach gry będą w normalnej dystrybucji fizycznej i cyfrowej. Bo jeśli pass będzie dostepny wszędzie to posiadanie konsoli MS będzie ciężko uargumentować, bo lepiej będzie kupić po prostu PC, no chyba, że xbox będzie traktowany jako alternatywa dla gamingowego PC, na którego nie wszystkich będzie stać.

Odnośnik do komentarza

Ja już nawet nie odpalam filmików na YT. A nawet Xboxowi youtuberzy ogłaszają śmierć marki.

 

Czekam na oficjalne info jak ma to wyglądać. Bo narazie to czuję się zdezorientowany. Już nawet nie tyle obchodzi mnie czy oni sobie wydadzą gry na innych konsolach. Tylko co dalej, co z moją biblioteką. Bo teraz to może i wydadzą konsolę na kilka lat. 

A później? Dekoderek do gry w chmurze? 

U niebieskich jest większe prawdopodobieństwo że będa kolejne klasyczne generacje (nawet bez nośnika) i gry będą przechodzić razem ze mną.

 

Tak na chłodno to trochę (pipi)a jest mi szkoda że walka tak naprawdę się skończy. Uwielbiam Xboxa, to moja główna konsola (tzn w tym roku najwięcej gran na Switchu akurat;), ale no z tyłu głowy będzie ta niepewność co dalej, czy nagle ktoś nie powie stop. Ciekawe co ten Phil będzie czarował. A no i zgadzam się że czekanie tydzień ponad w momencie gdy ludzie (niektórzy nieźle po(pipi)ani ale zawsze) pozbywają się Xboxów, kupują plejki i ogólnie robią okropny PR Xboxowi - no jest takie średnie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Dalhi napisał:

Jeden facet napisał tweeta i to ma się wydarzyć? 

Co wy macie pięć lat żeby wierzyć we wszystko co jakiś ulany obsraniec napisze? Litości.

Nie jeden facet, a serwisy zwiazane z Xboxem, a leakuja pod nazwiskiem, wiec cos jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...