Skocz do zawartości

Bravely Default 2


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem BD, ale jakoś Bravery Second po prologu odpuściłem.

Kurde może by wrócić.

Niby tutaj ma być osobna historia, ale zawsze.

 

Samo BD bardzo fajne (fabuła, postacie, joby, summony, grafa i muzyka).

Jedynie te powtarzalne poziomy/misje w drugiej połowie gry trochę ją obrzydziły.

 

Swoją drogą jakoś za generycznie te postacie wyglądają na tym trailerze.

Odnośnik do komentarza

To nie kontynuacja tylko coś w rodzaju finał fantasy. Dwójka to nowy świat i nowi bohaterowie.

Jest popyt na staroszkolne powtarzalne erpegi z systemem walki zbytnio nie odbiegającym od normy i bez tony fanserwisu co pokazał Octopath. Takich gier brakuje switchowi i chyba ogólnie mało kto je robi.

 

Octopath wyprzedał się w Japonii i brakowało gry w sklepach. Square tego nie przewidział i oficjalnie przepraszali za braki. Widać idą za ciosem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@estel

3dsa nadal jest warto kupić. Wg mnie jak ktoś lubi JRPGi a nie miał 3ds to switch ma słaby lineup i dlatego warto wrócić do 3dsa. 

Dwie części Bravely, 3 dobre Fire Emblemy zupełnie inne niż 3H. Dragon quest VII i VIII, dwie części SMT IV i niedoceniany Legend Of Legacy - hardkor w stylu sagi albo Octopath.

Te erpegi to must have.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

To prawda, ale z drugiej strony gatunek rgp konsumuje nasz czas niczym potwór. Jeżeli ktoś ma sporo zaległości (a kto nie ma?) to może poczekać na odpowiednie porty na Switcha. A tych przybywa coraz więcej i więcej, w tym rpgów.

Nie grałem w BD i mała szansa, że jeszcze zagram. No chyba, że wyskoczą z wersją na Switcha. Ale dwójkę zawinę na pewno.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Dobra pograłem trochę w demo i jakież to brzydkie. Jeszcze te postacie no ok, troche chibi, trochę plastelina. Dwójka głównych to kalka jedynki. 

 

Ale te menusy to są w kolorze brudnej pożółkłej książki, ale jakiejś takiej jakby nią  podłogę czyścili.

Dobrze że tooltipy można wyłączyć. 

 

Do tego jakieś rozmycie, że niby pustynia ohoho. 

Ale najgorsi sa przeciwnicy. Jakies orci ze świecącego plastiku. Brzydkie straszne. Az się odechciewa grać. Innowacji w systemie za dużo nie widziałem. Moze jest jakies, ale na razie sobie odpuściłem. A i to wstrętne menu jest także podczas walki. Eh.

 

Na plus muzyka i lokacje w środku. Jakis feeling serii mana albo saga czasem łapałem.

 

Mam nadzieję,  że zmienią troche styl gry przed premierą, bo na razie jest IMO kiepsko.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Pojawiło się nowe demo zatytułowane "Final Demo". Reprezentuje ono zmiany i przedstawia fragment z finalnej gry.

 

Mógłbym coś mówić o tym, czemu gra nie jest tak ładna, jak części na 3DS-a. Albo że dziwnie się gra w demo RPG-a, gdzie postaci spędzają tyle czasu mówiąc o jakiejś historii, której początku nie widziałem. Ale szczerze to mój podstawowy opis Bravely Default jest po prostu taki: na 3DS-ie te gry rywalizowały z kilkoma innymi jRPG-ami. Na Switchu z kolei mam w zasięgu ręki całe mnóstwo spośród najlepszych reprezentantów gatunku w historii. Na 3DS-ie było "gra jest fajna, pogram te 50 godzin zanim mi się znudzi", ale na Switchu to się zmienia w "gra jest fajna, ale mam w kolejce 25 jRPG-ów, które są znacznie więcej niż fajne".

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jedynka to świetny jrpg, który oddaje cześć staro-szkolnym mistrzom tego gatunku czerpiąc z nich co najlepsze i dodając coś od siebie. 

Dwójka zapowiada się na jeszcze lepszą odsłonę gdzie poprawili braki z jedynki.

Natomiast o BD End Layer  nie ma co gadać, bo to jakiś żart, którego powstanie miało na celu tylko nachapanie się tanim kosztem.

 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jednak kupiłem.

 

Grafika - no jednak nie jest tak źle. Albo się przyzwyczaiłem. Modele postaci mnie denerwują nadal. Menu jakby lepsze. 

 

O dziwo w miarę ciekawe postacie (Elvis zwlaszcza) chociaż sztampowe.

Są za to mikrozwiechy. Walki na normalu jak się za mocno w brave nie pójdzie proste, nawet z bossami. 

Mnóstwo mini questów, które są mega nieciekawe (przeważnie). 

Dobrze że są np. przyspieszacze walk, powtarzanie sekwencji działań pod Y. Ale chyba i jedynka tak miała.

 

Najwiekszy dla mnie minus to brak innowacji w systemie walki, do tego na razie te same joby. A ponoć jest ich mniej jak w jedynce, wtf. No i jednak fabuła nie zaskakuje. Ale jedynka też na początku tak miała.

Zobaczymy czy skończę. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem recenzje i nie widzę sugestii, że cokolwiek by mnie tu zaskoczyło. Mówią najwyżej tylko o tym, że w porównaniu do poprzednich części jest MNIEJ ciekawych rzeczy i WIĘCEJ powtarzalności, banału i grindu.

 

No to nie, nie brzmi to, na 3DS-ie to by było do rozważenia jeśli tylko jest ładne i gładkie, ale na Switchu jest 1000 innych jRPG-ów. Prędzej kupię nowy Atelier Ryza, albo tę zrzynę z Pokemonów.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Harbuz napisał:

Typ na ppe pisał, że gra jest dość trudna a fabuła powtarzalna ze słabymi questami.

Warto znać poprzednie części, czy dużo nie stracę?

Na razie - nie, nie warto. To jak finale. Nie trzeba znać 6 dla przejścia 7.

Zresztą to są dla mnie de facto finale, takie jakimi były dawno.

Ale nie wykluczam uber-lore.

 

Co do powtarzalności - jedynka też taka była. Nawet do porzygu. Ale twiściki w fabule jednak robiły. Liczę że tu też tak będzie. 

Odnośnik do komentarza

Ja tez gram, nie gralem w poprzednie czesci.

Czasami jest ciezko, trzeba grindowac, szczegolnie jak sie chce bossow pokonac. Mialem troche za niski level w jednym dungeonie to mnie zwykle moby prawie niszczyly.

Dawno nie gralem w takie rpga wiec jest nostalgicznie i calkiem spoko. Fabula poki co sztampowa ale mam dopiero niecale 10h wbite.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No wlasnie ta gra konczy sie z 5 razy. Co skonczysz to kontynuuj. Teraz zobaczylem napis Fin. Skoczylo sie w polowie filmiku i wywalilo do ekranu startoweģo z opcja kontynuuj. Troche to bezsensu. Ale udalo sie dobrnac do konca. Ostatni boss to porazka. Tam byly wczesniej duzo trudniejsi bosi przed pierwszym zakonczeniem. Nawet pierwszy finalowy boss. Potem juz z gorki. Dobilem do 80 lvl z nowymi wymaksowanymi zawodami. Ostatnia walka 2 minuty moze.

Odnośnik do komentarza

Po odblokowaniu new game + jest jeszcze jedno zakonczenie do odkrycia

Spoiler

Mozesz pokonac Adama na poczatku gry

 

Przejscie gry zajelo mi z 3 tygodnie. Gralem po pare godzin dziennie. Z endgame contentu zrobilem wszystkie bramy, paru bossow  i calkiem fajny setup z jobami sobie zrobilem. Pewnie sa jeszcze jacys bossowie do rozwalenia ale juz mi sie nie chcialo grac. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...