Skocz do zawartości

Kiszenie


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Crazy Horse napisał:

z większym gabarytem

 

kolego, na moje oko to mamy tutaj podobną ilość :vegeta_smile2:

 

3 minuty temu, Crazy Horse napisał:

Po natężeniu czerwieni stwierdzam, że nie przesadzałeś z gochugaru :|

U mnie już ustalona ilość ok 9-10 łyżek na pół wiadra.

 

to zależy. A jakiej firmy masz? używałeś kleika? jak tak, to ciepłego czy zimnego? i kim Ty kur.wa w ogóle jesteś? weźcie nie zmieniajcie tych nicków 

Odnośnik do komentarza

Pekińska robi się chuyowa po ukiszeniu, więc daję jedną, max dwie, ale w zamian leci jedna, dwie pak choi. Ona jest świetna w kimchi. Twarda i soczysta, a co najważniesze chrupiąca nawet po 2 mies w słoiku.  Nast razem prawdopodobnie wyeliminuję pekińską całkowicie.

 

 3łyżki mąki plus szklanka wody plus łużka cukru.

Sos rybny 3 łyżki. Gongu ok 9 łyżek. 

Dobrze miąchaj w garze, to całkowicie oblepi warzywa. 

Możesz też śmiało kapnąć wody, lub niedokładnie odsączać kapuchę z solanki:tokar:

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Crazy Horse napisał:

Pekińska robi się chuyowa po ukiszeniu

 

 

4 minuty temu, Crazy Horse napisał:

3łyżki mąki plus szklanka wody plus łużka cukru.

Sos rybny 3 łyżki. Gongu ok 9 łyżek. 

 

czy my wróciliśmy do 1997 roku żeby przepisy pisać w łyżkach i łyżeczkach? ja tu o gramy się pytam, ale czego spodziewać się od BOOMERA :tokar:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Figaro napisał:

trzymcie mnie bo nie wytrzymje

Powiem więcej - jak ostatnio robiłem to przygotowałem wszystko, kleik ładnie zblendowany z gruchą, cebulą itd. i otwieram paczke gochugaro, a tam jakaby pleśn czy chuj. Wywaliłem do kosza i nie miałem wyboru i uzyłem ostrej papryki i wędzonej w proszku + jeszcze miałem suszoną ostrą w całości i ją pokroiłem w płatki i wyszło mi najlepsze kimchi ze wszystkich xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, grzybiarz napisał:

Tak się jadą kimchi? Ja w sumie otwieram słoik i żrem na dwa razy. Ale nieraz się zastanawiałem czy istnieje jakiś inny sposób :) 

 

jest milion sposobów. Po prostu ten jest moim ulubionym (czasem ryż zamieniam na jakiś azjatki makaron). Na wigilię zaskoczę rodzinkę kimchi pierogami. Niech mnie jeszcze bardziej znienawidzą :kekw:

Odnośnik do komentarza

Ja na 1,3-kilogramową pekińską dawałem zawsze 1 szklankę gochugaru bo tak się nauczyłem na warsztatach, ale ostatnio zredukowałem do 1/2 szklanki, bo przy niektórych gochugaru nie dawało się tego jeść. Ale chyba jeszcze zmniejszę do 1/4 szklanki bo pikanteria za bardzo przyćmiewa resztę smaków. No i przyćmiewa smak solonych krewetek, które uwielbiam w kimchi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

W międzyczasie popełniłem kilka wiader kimchi, część rozdana, lub zaniesiona na imprezki z flaszką, bo komponują się te artykuły wybornie. Dzisiaj przy okazji robienia ogórów w słoikach po kozacku z musztardą francuską zrobiłem sb 3 słoiki kimchi ogórkowego. Pomysł wziął się z tego, że trzy tygodnie temu też słoikowałem ogórki (miód - cayenne) i robiłem kimchi, wtedy do kiszonki dorzuciłem z ciekawości plastry ogórów i wyszło super. Ale ładnie wyglądają :gachigasm:

 

20230907_155748.jpg

No i widać, że już trochę wyżarłem.

Już tak mam.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...