Jump to content

Sign in to follow this  
mav2002

Jak zmienić menu PS2 na angielski?

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, ale widzę że to fajne forum :)

Moje PS2 Slim po uruchomieniu zgłasza się po Włosku. Masakra. Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2. Przez to niektóre gry (kilkujęzyczne) od razu z automatu odpalają sie po włosku. Czy tego nie da się jakoś zmienić? Chciałem pograć sobie w kod da vinci, ale nic nie kumam. Po angielsku już by dało się pograć. 

Edited by mav2002

3 godziny temu, mav2002 napisał:

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, ale widzę że to fajne forum :)

Moje PS2 Slim po uruchomieniu zgłasza się po Włosku. Masakra. Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2. Przez to niektóre gry (kilkujęzyczne) od razu z automatu odpalają sie po włosku. Czy tego nie da się jakoś zmienić? Chciałem pograć sobie w kod da vinci, ale nic nie kumam. Po angielsku już by dało się pograć. 

Takie cos znalazlem w necie

Musisz zrobić następujące kroki:
1) Włączasz PS2 przyciskiem Power/Reset bez płyty w napędzie DVD, tak, żeby uruchomił się sam BIOS.
2) Następnie wciskasz na padzie: strzałka w dół i następnie X (wchodzenie w System Configuration).
3) Teraz dusisz 5x strzałkę w dół i już widzisz okienko do zmiany języka.
4) Przyciskasz X i strzałkami w bok wybierasz interesujący cię język.

• Downvote 1

Dziękuję, faktycznie, moja wina że nie napisałem o tym szczególe. To akurat robiłem, lecz ta konsola nie ma w tym wyborze angielskiego. Są jakieś inne języki, ale nie ten.

W dniu 9.02.2020 o 20:13, mav2002 napisał:

Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2.

Witamy na forum :lapka:

15 godzin temu, mav2002 napisał:

Dziękuję, faktycznie, moja wina że nie napisałem o tym szczególe. To akurat robiłem, lecz ta konsola nie ma w tym wyborze angielskiego. Są jakieś inne języki, ale nie ten.

To już może lepiej daj po niemiecku?

Nie wierzę, ze jest kilka języków i nie ma angielskiego.

Konsola bez angielskiego języka? Dziwne, bo nawet japońskie konsole mają opcje ustawienia angielskiego. 

Jest, udało się! Ale to dzięki Wam że nie wierzyliście w to że nie ma angielskiego. Mały szczegół polegał na tym że trzeba było wybrać INGLESE. Ze też wcześniej na to nie wpadłem że w konsoli jest nazwa danego języka wyświetlana w obecnym już wybranym języku, czyli w tym przypadku po włosku. Nie spotkałem się do tej pory z czymś takim; wybór języka jest zawsze w języku w którym wybieramy, czyli powinien być napis ENGLISH i tego tak na prawdę szukałem, nie zwracając uwagi na inne dziwne nazwy. Często nawet w danym sprzęcie przy wyborze języka jak jest język chiński to po prostu są jakieś krzaczki. Człowiek się całe życie uczy na błędach.

Jeszcze raz dziękuję!

• WTF 1
  • Sad 1

17 godzin temu, mav2002 napisał:

(...) Ze też wcześniej na to nie wpadłem że w konsoli jest nazwa danego języka wyświetlana w obecnym już wybranym języku, czyli w tym przypadku po włosku. Nie spotkałem się do tej pory z czymś takim; wybór języka jest zawsze w języku w którym wybieramy, czyli powinien być napis ENGLISH (...)

Są dwie szkoły na to w UX i obie równie popularne. Nie zawsze nazwa języka jest w tymże języku, bywa że w aktualnie wybranym właśnie.

Edited by Berion