Skocz do zawartości

Ghostrunner


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

Demko (przynajmniej na PC) odstępne od kilku dni. Polecam w cholerę. Gierka wpadł mi w oko już od pierwszych zajawek, a teraz (po skatowaniu dema) jeszcze mocniej się na nią nakręciłem. Fajny klimacik, elektryzująca muza, oprawa na poziomie. Uwielbiam FPSy w których sprawne poruszanie się jest równie ważne co walka (vide mój ukochany DOOM czy Dying Light), więc tutaj odnalazłem się w mgnieniu oka. Rozgrywka to trochę takie Hotline Miami czy Katana Zero (z pierwszej osoby oczywiście). Kto grał, ten wie - dodatkowe wyjaśnienia są tutaj zbędne, a reklamować też z pewnością nie trzeba.

 

Nie znalazłem tematu dot. gierki, więc nadrabiamy.

 

Na początek krótki zwiastun (wypuszczony przy okazji dema) oraz kilka minut czystej rozgrywki. Niech to solidnie rozbudują i urozmaicą (dodając chociażby emocjonujące potyczki z wykręconymi bossam i skille do odblokowaniai), a będzie mniamuśnie.

 

 

 

Premiera na PC, PS4. XO w tym roku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dosłownie kilka godzin temu oglądałem ogrywane demo przez IGN. Przypomina Dishonored w klimacie cuberpunku. Nie do końca podobały mi się zabójstwa bo nie było tam żadnych soczystych finiszerów i ewidentnie mi tego brakowało, ale na pewno jestem tym tytułem zaintrygowany. Chętnie ogram demo jak wyjdzie na konsole.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Może w końcu ich akcje pójdą w górę bo mam kupione na górce ich akcje xD kupiłem za 9,50 za akcję i zaraz potem poleciało na łeb. Powinni to wydać przed cyberpunkiem aby skorzystać z hype wtedy dobrze zarobią. Jak wydadzą po cyberpunku to nie wiem czy tak dużo osób kupi. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pograłem w demko na Steamie. 15 minut mi zajęło. Mega fajna stylistyka, dobry soundtrack. Gameplay na razie był prosty, ale zapowiada się że postać będzie się rozwijać wraz z fabułą i dojdą nowe zabawki.

 

Na szczególną uwagę zasługuję dynamika! Jest szybko, efektownie, one-hit-one-kill. Restarty są natychmiastowe. Gra polega na platformowaniu po pomieszczeniach i zabijaniu przeciwników. Jak cała akcja dobrze siądzie to czujemy się naprawdę jak cyber-ninja w cyberpunkowym klimacie z dodatkiem metafizycznego-psychologicznego bełkotu. Jest moc.

 

Grałem na PC. 2070S w 1440p ze wszystkim na maksa nie jest w stanie wycisnąć pełnych 60 fpsów, ale jest DLSS przy którym jest płynnie.

 

Obawiam się tylko o długość rozgrywki. Podejrzewam, że gra będzie na około 6 godzin. Dlatego postanowiłem, że poczekam na recenzje i pewnie spróbuje wyrwać ten tytuł na jakiejś promce.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pograłem dwie godzinki, jest soczyście. Jeśli komuś nie odpowiada gameplay loop pod tytułem "killroom-eksploracja-zagadka-powtórz" to nie ma czego tutaj raczej szukać. Natomiast całą resztę, spragnioną skillowej gierki z insta-retry mogę zachęcić do dania szansy Duchobiegaczowi. Jest ładnie, szybko, intensywnie, krwawo, czuć flow podobny do tego z... Dooma Eternal. W ciągu ułamków sekund podejmuje się tutaj jakieś decyzje, które zaważą o sukcesie lub porażce Ghosta, momentami nie ma chwili oddechu pomiędzy skakaniem, siekaniem i odbijaniem kul (tak, dobry timing i można odsyłać pociski do nadawcy). Muzyka erste klasse, gameplay przypomina mi Katana Zero 3D w sosie z CP2077 i feelingiem Mirror's Edge, no kurde polecam w ryj.

Odnośnik do komentarza

Też pograłem większą chwilę, jakieś 2.5 godziny. Potrzebowałem takiego dynamicznego, wymagającego tytułu. Demko ogrywałem na padzie, w pełnej przełączyłem się jednak na mychę i klawiaturę. Od razu lepiej, płynniej, nie ginę aż tak często przez sterowanie.

 

Tak jak Bzduras wspomniał, muzyka poezja, świetnie się do niej buja ze ściany do ściany ciachając kolejnych przeciwników. A co tu można za cuda wyprawiać czasami to mała bania. :obama: Elementy platformowe też całkiem nieźle pomyślane i są miłą odskocznią od pełnych adrenaliny potyczek.

Polecam.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem właśnie. Steam pokazuje 6h więc nieźle, spodziewałem się, że gra będzie krótsza.

Nie obyło się bez bugów, raz musiałem zrestartować grę bo drzwi się nie otwierały do dalszej części etapu, innym razem wpadłem w ściane na którą skakałem ale co tam. Miodnie się w to grało i może sobie nawet achievementy powbijam do 100%.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 12 godzin na liczniku (nie licząc przerw, realnie było to około 10). Podziwiam jeśli ktoś jest w stanie przejść w mniej niż 8 godzin.

 

Ostatnia misja nieco obniżyła moją ocenę. Takiej frustracji już dawno nie miałem. Nawet wszystko to co działo się wcześniej było znacznie przyjemniejsze. Albo po prostu miałem już dosyć elementów platformowych, szczególnie w wydaniu extreme. ;) 

 

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia i jeden z czarnych koni tego roku. Za 100 zł brać i nawet się nie zastanawiać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...