Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Donatello1991 napisał:

Na pewno najgorszy, a przez brak różnorodnych torów tylko monotematyczne to pogarsza odbior.

 

Monotematyczne tory? 

Po mojemu taka Suzuka jest diamertalnie różna od np Barcelony, no ale może głupi jestem i się nie znam. Może powinny być tory jak w CTR z hopkami i dopalaczami :dunno:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Chmury w Forzie są wolumetrycznymi obiektami 3D, naturalniej reagują na światło i rzucają cień. W GT7 natomiast tak jak w poprzednich Forzach i Horizonach zastosowano skyboxy, czyli zwykłe zdjęcia rzeczywistych zdjęć nieba, takie jak np. tutaj: https://polyhaven.com/hdris/skies

Zdjęcia wyglądają ładniej, ale mają swoje ograniczenia, których nie da się przeskoczyć. 

 

 

 

 

Nie wiem skąd wziąłeś takie info, ale w GT7 też są wolumetryczne chmury i w dodatku atmosfera. Skyboxy są tylko (z jakiegoś powodu) w time trialu jeśli wybierzemy stałą porę dnia. Wszędzie indzej są wolumetryczne chmury, które dynamicznie się generują i zmieniają.

 

W ogóle chyba dużo osób nie ma pojęcia o tym, że w GT7 też każda trasa ma zmienną porę dnia i dynamiczną zmianę pogody. Nie każda trasa ma z kolei deszcz (ten jest dostępny w 11 lokacjach - +kilka tras w tych lokacjach).

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Michał102 napisał:

 

Monotematyczne tory? 

Po mojemu taka Suzuka jest diamertalnie różna od np Barcelony, no ale może głupi jestem i się nie znam. Może powinny być tory jak w CTR z hopkami i dopalaczami :dunno:

 

No prawdziwe tory wyglądają jak prawdziwe, czego nie rozumiesz ;)

 

Pewnie mu chodzi o brak fikcyjnych tras.

Odnośnik do komentarza

Po premierze nowej Forzy Motorsport zupełnie inaczej patrzę na GT7. Dopiero teraz bardziej doceniam tytuł Polyphony.  Niestety, miał być next-gen robiony tylko pod nowe Xboksy i totalne zmiażdżenie GT7, a tymczasem nowa Forza musi się pocić i ledwo oddychać by wyjść z tego pojedynku zwycięsko. I chyba tu jest największy zawód.

  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ASX napisał:

Pograłem chwilę w multi i jestem zaskoczony jak przyjemna jest rywalizacja online. Trening, kwalifikacje, potem wyścig i skoki adrenaliny gdy przychodzi moment wyprzedzenia. 

Moje doświadczenia ze ściganiem się online w Forzie zawsze były koszmarne, ale tu jak na razie zadziwaiająca wręcz kultura. 

Potwierdzam, mam te same odczucia. Rywalizacja online kojarzyła mi się zawsze z tym co najgorsze a tu miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza

Ja zagralem jeden wyscig i chyba miałem pecha. W kwalach byłem 2, ale jak potem w wyscigu udało mi się wyprzedzić pierwszego, to ten uznał, że nie może tak być i postanowił użyć dupy mojego auta do hamowania i wypchnał mnie z toru. To co się potem działo na dalszych pozycjach to już istny wreckfest

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja w sumie przejechałem około 10* wyścigów online. I za każdym razem, też miałem pecha? Żadnego nie ukończyłem bez walki w stylu destruction derby. Startuje z pozycji 3-6 i zawsze dostaje strzała na pierwszym okrążeniu. W dodatku te śmieszne kary.

 

*około 10 - żadnych statystyk w grze? Po co? Można przecież na kartce sobie notować.

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Akurat ja gram na series potato, i poza tymi problemami co inni pisali wcześniej, to gra chyba chodzi w upscale z 720p przez FSR bo robi się ghosting. I to taki walący ostro po gałach. Skończyłem karierę i tylko raz mi wywaliło grę i cofnęło progres o jeden wyścig, co i tak jest o jeden raz za dużo.

Edytowane przez Mari4n
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mari4n napisał:

 Skończyłem karierę

Są tam jakieś dłuższe wyscigi gdzie zużywają się opony i trzeba tankować? 

 

Ja zrobilem już ze 3 odnogi w tym pucharze budowniczych i kilka eventów w wyróżnionych i wszędzie to samo 3-8 kółek w zależności od długości toru i brak zużycia opon (na tym pasku coś tam minimalnie ubywa, ale nie ma to wpływu na zachowanie się samochodu). 

Odnośnik do komentarza

Na Series S, gra prezentuje się sporo gorzej niż GT7 ogrywane na PS4 i to jest po prostu fakt. Mówię o całokształcie, ostrości obrazu. Nie zmienia to faktu, że bawię się nieźle. Liznąłem troszkę multi, Forza robi to lepiej niż poprzedniczki lecz do Sport czy 7 nadal trochę brakuje. Gdzie jest radar ? Gdzie jest jakaś karta kierowcy ze statystykami ?Fajnie, że są dane serie, ciesze się, że są wyścigi aut turystycznych i GT. Dziś spróbuję troszkę pośmigać, został mi 1 wyścig z tego jakby wprowadzenia. P1, P2, zobaczymy jak pójdzie w ostatnim. Tak czy siak planuje wymianę na Series X, bo S'ka nadaje się tylko do mniejszych tytułów... a szkoda, bo sprzęt sam w sobie jest świetny lecz trochę za mocno okrojony względem większego brata. Sorry za mały offtop 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, orion50 napisał:

Na Series S, gra prezentuje się sporo gorzej niż GT7 ogrywane na PS4 i to jest po prostu fakt. Mówię o całokształcie, ostrości obrazu. Nie zmienia to faktu, że bawię się nieźle. Liznąłem troszkę multi, Forza robi to lepiej niż poprzedniczki lecz do Sport czy 7 nadal trochę brakuje. Gdzie jest radar ? Gdzie jest jakaś karta kierowcy ze statystykami ?Fajnie, że są dane serie, ciesze się, że są wyścigi aut turystycznych i GT. Dziś spróbuję troszkę pośmigać, został mi 1 wyścig z tego jakby wprowadzenia. P1, P2, zobaczymy jak pójdzie w ostatnim. Tak czy siak planuje wymianę na Series X, bo S'ka nadaje się tylko do mniejszych tytułów... a szkoda, bo sprzęt sam w sobie jest świetny lecz trochę za mocno okrojony względem większego brata. Sorry za mały offtop 

 

Gra w ogólnym rozrachunku prezentuje się gorzej od GT7 właśnie za sprawą tej ostrości obrazu i fatalnie wręcz wyglądających samochodów. Zmiana na XSX prócz trochę lepszej rozdziałki niewiele tu zmieni i nie liczyłbym na mocny przeskok jakościowy. 

 

Forza stoi tylko fizyką i modelem jazdy. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...