Skocz do zawartości

Komunikatory


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rozi napisał:

Korzystam z Messengera, bo wszyscy z niego korzystają, pozdrawiam.

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Messenger czyli:

  • Konieczność posiadania konta na Facebooku co za tym idzie kompletny brak prywatności
  • Brak domyślnego szyfrowania. Podobno jest taka opcja ale wątpię, że ktoś to włącza
  • Ociężała i przepakowana pierdołami aplikacja
  • Szpiegowanie i cenzura - blokowanie przesyłanych linków

No ale wszyscy mają.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Messenger czyli:

  • Konieczność posiadania konta na Facebooku co za tym idzie kompletny brak prywatności
  • Brak domyślnego szyfrowania. Podobno jest taka opcja ale wątpię, że ktoś to włącza
  • Ociężała i przepakowana pierdołami aplikacja
  • Szpiegowanie i cenzura - blokowanie przesyłanych linków

No ale wszyscy mają.

Chłopie, czy ty w 2020 roku uważasz, że jesteś w stanie zachować całowitą prywatność w Internecie? To w niezłej bańce żyjesz. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Messenger czyli:

  • Konieczność posiadania konta na Facebooku co za tym idzie kompletny brak prywatności
  • Brak domyślnego szyfrowania. Podobno jest taka opcja ale wątpię, że ktoś to włącza
  • Ociężała i przepakowana pierdołami aplikacja
  • Szpiegowanie i cenzura - blokowanie przesyłanych linków

No ale wszyscy mają.

Do mesendżera nie trzeba mieć konta na fejsie.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Masorz napisał:

Do mesendżera nie trzeba mieć konta na fejsie.

Z tego co czytałem, kiedyś tak było ale od tego roku trzeba mieć aktywne konto FB do odpalenia Messengera

https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-removes-option-to-create-a-messenger-account-without-a-facebook-pr/569638/

28 minut temu, Mejm napisał:

Ale w zamian musisz podac nr telefonu.

 

A propos, do komunikacji uzywam tak mocno zapomnianej funkcji telefonu jak telefon.

Brrr, dzwonienie. Piszesz komuś dwa słowa gdzieś w biegu w drodze na tramwaj czy coś i od razu oddzwaniają, kiedy to akurat najmniej pasuje głośne rozmawianie.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Czoperrr napisał:

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Messenger czyli:

  • Konieczność posiadania konta na Facebooku co za tym idzie kompletny brak prywatności
  • Brak domyślnego szyfrowania. Podobno jest taka opcja ale wątpię, że ktoś to włącza
  • Ociężała i przepakowana pierdołami aplikacja
  • Szpiegowanie i cenzura - blokowanie przesyłanych linków

No ale wszyscy mają.

 

to już Cie wyjaśniam:

 

1. nie potrzeba konta na fejscie

2. szyfrowanie mozna zmienić, tak jest taka opcja

3. jedyne co tam jest do wywalenia to stories, reszta działa op, no chyba ze ma sie telefon z oferty dla yanuszy z przeładowanym launcherem aplikacji hamsko wlepionych przez daną telefonię (t-mobile krul takich zabiegów)

4. nigdy żadnego linku mi nie zablokowało od początku istnienia tej aplikacji

 

 

whatsup to jest apka dla starych ludzi, ktora wysyła wszystkie twoje kontakty z telefonu do ich serwera byś mógł z nimi rozmawiać, pozdrawiam

 

A i nie trzeba dodawać numeru telefonu, chyba ze jest się boomerem

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

1. Konto na fejsie jest znowu potrzebne do korzystania z Messengera.

2. Wierzysz w szyfrowanie na fejsie? Niby to ten sam protokół co WhatsApp (podobno bazuje na Signalu) aczkolwiek wątpię i nigdy nie spotkałem się by ktoś to włączył.

3. Sam tego nie odczuwam, mam flagowca, ale sama waga aplikacji jest niepoważna.

 

Sam używam na codzień WhatsApp ze względu na liczbę kontaktów (mam nadzieję, że nie zintegrują jej w pełni z FB) oraz Signal, do którego nakłaniam znajomych. Aplikacja szybka, posiada wszystkie potrzebne opcje i klienta desktopowego (niby WhatsApp też posiada ale to tylko mirrorowanie telefonu, który musi być połączony), najbezpieczniejszy protokół szyfrowania i nie należy do gigantów o wątpliwym zaufaniu.

 

Telegram niby też spoko, aczkolwiek należy do ruskich, nie jest do końca otwarto źródłowy i popularność w Polsce jest bardzo niszowa w porównaniu do wielu innych krajów. Sama aplikacja jest świetna i zostawia daleko w tyle całą resztę.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Do tego właśnie dąży Facebook, ale nie będzie to dobre. Nigdy bym nie zrobił przelewu ani nie podpiął karty pod komunikator facebookowy. Chiny to inny świat, tam zunifikowana aplikacja jest dobra dla rządu - wszystko pod kontrolą. Byłem w Pekinie i WeChat jest tam wszędzie, nawet uliczni grajkowie mają rozstawione kody QR na wpłaty przez WeChat :)

 

Chiny nie mają wyboru, ze względu na blokadę innych aplikacji. Nie działa Google, FB, WhatsApp itd.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Nie no, ja tam jakimś zwolennikiem takich technologii nie jestem, nie potrzebuję tego w codziennym życiu, aczkolwiek to ciekawa sprawa, bo w Pekinie faktycznie jest to wszędzie widoczne. Czasami bez tego nawet się nie da kupić biletu wstępu do niektórych miejscówek, a w jeszcze innych się dziwią, że ktoś gotówką płaci.

Odnośnik do komentarza

Ja od jakiegoś czasu polubiłem pisanie na... Instagramie. Bardziej dyskretny i jakoś tak wygodniejszy od Messengera. Nic nie brzdęka ani nie wibruje gdy wiadomość przychodzi. Plus kilka razy doceniłem możliwości cofnięcia wysłanych wiadomości:Coolface: W odróżnienia od FB nie ma na to limitu czasu 10 minut, a rozmówca, jeśli oczywiście w międzyczasie nie odczyta, nie dostaje o tym żadnej informacji

 

A jeśli ktoś ma wy(pipi)ane na wrzucanie i przeglądanie fotek, może ograniczyć się do siostrzanej, osobnej aplikacji będącej w zasadzie wyciętym komunikatorem z paroma udziwnieniami o nazwie Instagram Threads :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mejm napisał:

Ale komu w dobie darmowych smsow potrzebny komunikator? SMSowa drozyzna byla wlasnie skutkiem powstania komunikatorow, no ale dzisiaj to juz z deka nie ma sensu. Chyba nie chcecie powiedziec, ze macie w tych messengerach osoby, do ktorych nie macie numeru telefonu? :reggie:

Jest 2020 rok, obudź się!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...