Skocz do zawartości

Komunikatory


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

W końcu Signal przechodzi do mainstreamu i coraz więcej ludzi się na niego przenosi, głównie dzięki nowemu regulaminowi WhatsApp, który trzeba zaakceptować oraz twittowi Elona Muska, który więcej zrobił dla reklamy Signala niż Signal przez wszystkie lata:

 

https://antyweb.pl/whatsapp-bedzie-udostepnial-dane-wszystkich-uzytkownikow-facebookowi/

 

https://www.theverge.com/2021/1/7/22218989/signal-new-signups-whatsapp-facebook-privacy-controversy-elon-musk

Odnośnik do komentarza

Lemingi. W sumie nie wiem o co się Ci ludzie srają tak z bezpieczeństwem. Rozumiem jeszcze takich co wysyłają nagminnie nudesy czy dobijają deale na zakup dragów, ale poza tym?
Jakoś bardzo zagrożony się nie czuję wysyłając jakieś filmiki z papieżem czy inna dekapitacją kartelu narkotykowego na messengerze.

 

IMO większa beka jest z chmurą na telefonie, bo kiedyś cyknąłem fote benka i wysłałem jednemu szonowi w mmsie po czym skasowałem z tel. Zalogowałem się pare miesięcy potem do zdjęć google i patrze, a ten dong nadal tam wisi z data zrobienia xd W sumie w taki sposób wyciekły te wszystkie zdjęcia cip celebrytek pare lat temu, bo zhakowali chmure apple.

Odnośnik do komentarza

Ludzie masowo kasują whatsupa i instalują Signal i/lub Telegram. 

Oba spoko. Telegram lepszy do grup i czatów, a signal do zwykłych wiadomości. 

 

Powodem kasowania jest nie tylko zmiana zasad prywatności, ale i polityka Facebooka, który jest właścicielem. 

Z resztą twórca Whatsupa po kupieniu przez facebooka odszedł z firmy przez różnicę zdań z Zuckerbergien i założył właśnie Signal. 

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, C1REX said:

Ludzie masowo kasują whatsupa i instalują Signal i/lub Telegram. 

Oba spoko. Telegram lepszy do grup i czatów, a signal do zwykłych wiadomości. 

 

Powodem kasowania jest nie tylko zmiana zasad prywatności, ale i polityka Facebooka, który jest właścicielem. 

Z resztą twórca Whatsupa po kupieniu przez facebooka odszedł z firmy przez różnicę zdań z Zuckerbergien i założył właśnie Signal. 

 

Facebook się osrał i przesunął termin zatwierdzenia nowego regulaminu na maj.

 

Co do Briana Actona, o którym mówisz. On nie stworzył Signala bo ten istnieje od 2014 roku (twórcą jest cypherpunk - Moxie Marlinspike) tylko brał udział w założeniu Signal Foundation w 2018 i zainwestował w nią 50 milionów.

 

Signal już wrócił i ma się dobrze, mam nadzieję, że kolejna tego typu wtopa się nie powtórzy i zdołają utrzymać serwery oraz zainteresowanie ludzi.

 

Telegram jest spoko, ma lepszą aplikację mobilną, a wersja desktopowa nie ma sobie równych, jednak nie jest domyślnie szyfrowany a szyfrowanie, którego używa opcjonalnie jest własnościowe i nieprzebadane jak to Signalowe. No i właścicielem jest Rusek, a siedziba znajduje się w Emiratach. Telegram jest nastawiony na zarobek i w tym roku chcą zacząć na nim zarabiać, nie jest jednak wiadomo w jaki sposób.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, C1REX said:

Ledwie Telegram zaczął zagrażać facebookowi, a  już pojawiły się głosy o zbanowaniu aplikacji :(

Prawnicy "Bezpiecznego Internetu" wnieśli pozew przeciwko Apple.

Jak wiadomości głosowe chcą zbanować, to potem co? Rozmowy telefoniczne?

 

 

 

Ciekawe. Masz linka? Nic nie udało mi się znaleźć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.01.2021 o 23:08, C1REX napisał:

Ludzie masowo kasują whatsupa i instalują Signal i/lub Telegram. 

Oba spoko. Telegram lepszy do grup i czatów, a signal do zwykłych wiadomości. 

 

Powodem kasowania jest nie tylko zmiana zasad prywatności, ale i polityka Facebooka, który jest właścicielem. 

Z resztą twórca Whatsupa po kupieniu przez facebooka odszedł z firmy przez różnicę zdań z Zuckerbergien i założył właśnie Signal. 


Lepszy Signal. Telegram jest od ruskich. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...