Skocz do zawartości

No More Heroes III


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tematu? Grasshopper, Goichi Suda oraz Travis Touchdown powracają już niedługo, 27 sierpnia. Po ponad dekadzie będzie ciekawie zobaczyć, co wypadnie z kontynuacji jednej z najbardziej cenionych gier na Wii. Nowy zwiastun:

 

 

 

Ten fragment z Metacritikiem Travis Strikes Again mdr.

 

Jak widać, seria pozostaje kombinacją dość wesołych szalonych pomysłów i zwykłej durnoty. Ale z materiałów można wymienić tyle rzeczy, za które kochamy takie japońskie gry, które brzmią tak, że nie wiem czy to będzie w grze czy to oczywisty żart:

 

- bohater, zdaje się, powraca jako niepełnosprawny pan w średnim wieku, w grze będą też jego dzieci

- chyba jest jakaś inwazja kosmitów, ale kosmici wyglądają jak postaci z meksykańskiego wrestlingu

- z jakiegoś powodu laboratorium Naomi wydaje się teraz być w domu Travisa, a Naomi jest drzewem?

- w grze znajdzie się cała seria autoryzowanych przez Akirę Maedę (znany Kwik-kik-Lee) suplesów

- jest transformacja Travisa w mecha

- w formie tego mecha są chyba jakieś fragmenty shoot-em-upa w kosmosie

- pomiędzy mordowaniem stu osób na minutę można zawsze spróbować pobocznych zadań, takich jak sprzątanie, z dość nieoczekiwanymi gośćmi

- pojawią się postaci i wątki z The Silver Case, pierwszej gry Grasshopper (której remaster wyjdzie w lipcu na Switcha)

 

Nowym graczom warto obczaić kiedyś jedynkę, nie jest zbyt droga. No More Heroes jakimś cudem wydaje się jednocześnie wypełnione gadaniem, wypełnione unikalnymi pomysłami oraz wypełnione jednostajną walką, która jednak przyczyniła się do popularyzacji kilku elementów obecnie będących standardem w japońskich grach akcji. Przykładowo, dark step, czyli dający ogromne korzyści, spowalniający przeciwników unik w ostatnim momencie - w 2007 roku był odbierany jako dość tajemniczy i ciężki element (jakże przydatny, a chyba nie był opisany nie tylko w grze, ale nawet w instrukcji!), dziś praktycznie oczywistość w japońskich grach i raison d'etre całego studia Platinum (choć zazwyczaj oczywiście ze znacznie szerszym okienkiem czasowym, niż tu). 

 

Jak na produkcję Grasshopper, No More Heroes zawsze prezentowało stosunkowo płynne i przyjemne sterowanie (to nadal bardziej seria scenek na szynach niż gra ze swobodnym poruszaniem i jakimś światem, ale jak na nich...) oraz pachnący arcade'em system walki nagradzający za zręczne unikanie, blokowanie czy używanie chwytów. Części 1 i 2 są od niedawna dostępne w dobrej wersji na Switchu. Dopracowane technicznie znacznie bardziej niż ostatnie porty Nintendo, i, tak, jest też dobrze zrobione sterowanie ruchowe do, ekhm, ładowania miecza. 

 

 

Czekacie? Kupujecie? Czy w 2021 roku jest jeszcze miejsce dla takich gier jak No More Heroes? 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem, ale 1+2 mam na wishliście w oczekiwaniu na jakąś fajną promkę, a Travis Strikes Again czeka już na półce. Na trailerach wygląda bardzo ciekawie, lubię takie abstrakcyjnie prześmiewcze klimaty. Jak podejdą mi poprzednie części to trójkę też na pewno kupię.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...
  • 9 miesięcy później...

Kupiłem i gram na PS5. Mała uwaga dla wszystkich, którzy skuszą się na fizyczne wydanie i załapią takiego samego mindfucka jak ja: po zainstalowaniu mogą Was przywitać japońskie napisy (mimo że wersja gry jest europejska) BEZ możliwości zmiany języka bezpośrednio w grze. Jeżeli tak się stanie, to wtedy trzeba zmienić język systemu PS5 na angielski i wtedy powinno już być git. Nie wiem, nie sprawdzałem, ale możliwe że tak samo jest na Xboxie. Bardzo dziwny motyw, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem, tak że daję znać żebyście tak jak ja nie musieli się głowić o co chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wpadła promka od turka to obadałem 3(nawet nie wiedzialem, ze jest na xboxa) i tak jak zawsze jest to znakomita kopalnia abstrakcyjnych motywów podlana absurdalnym humorem(zawsze gniłem jak kot przemawiał głosem poważnego murzyna xd) ubrana w szaty gry 5/10. Suda51 tak samo jak yoko taro(dopiero platinum robiace mu gre przynioslo sukces) ma zespół który niewiele potrafi w kwestii robienia dopracowanych gier, ale no jego gierki mają DUSZE.

Technologicznie i gameplayowo to troche balas z pop inem tekstur w cut scenkach ktory nie wiem jakim cudem przeszedl testy, gameplayem z early ps2 i zajebiscie zmudna progresja(standard w nmh).
Na plus to betonowe 60fps, bo widzialem, ze na switchu to sraka byla w open worldzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.