Skocz do zawartości

20 lat marki Xbox, nasze wspomnienia, ulubione gry itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek i moje pierwsze wrażenia są takie że to naprawdę super zrealizowany dokument, który mogę polecić wszystkim zagrajmerom. IMO znacznie lepszy niż ten dokument Netflixa o historii gier (High Score), którego nie dałem rady obejrzeć  do końca.

 

Nie mogę się doczekać aż obejrzę kolejne odcinki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nie wiem czy pisałem gdzieś moje wspomnienia. No u mnie to wyglądało tak:

1. Xbox - kupiłem oczywiście przerobionego i od razu z większym dyskiem. Fantastyczne było to, że gry można było przerzucać bezpośrednio z kompa po kablu sieciowym, więc nie trzeba było wypalać płyt. Cudowna maszyna z wieloma fantastycznymi grami

2. Xbox 360 - tego potwora kupiłem w Empiku w dniu polskiej premiery. Wersja Premium w zestawie z Kameo i PGR3. Do tego dobrałem genialne Gearsy, które do dziś są moim absolutnym topem gier. Żeby grać w HD kupiłem na allegro ogromny, 21 calowy monitor CRT z wejściem component. Monitor był w formacie 4:3 oczywiście, ale i tak obraz wyglądał o niebo lepiej niż na zwykłym tv. Po jakimś roku kupiłem 42 calową plazmę 720p i wszedłem w nową erę grania. I ponownie - cudny sprzęt i masę wspomnień. No i moja pierwsza konsola i generacja na której nie piraciłem. 

3. Xbox One - dostałem na urodziny od żony, a ona przywiozła go ze Stanów z wakacji. Nawet nie wiedziałem, że go zapakowała. Nadal świetne gry, ale już było zauważalnie gorzej niż na 360. Ale jako, że byłem wierny marce, a nadal ukazywały się moje ulubione serie z Gearsami na czele to nie narzekałem

4. Xbox Series - X kupiłem jakoś niedługo po premierze i, mimo że sprzęt fantastyczny, to gier nie było. Gamepass mnie nie interesuje, exów zero. Wsteczna kompatybilność mało mnie interesowała, bo i miałem ograne wszystko co chciałem. Zniesmaczony sprzedałem. Parę miesięcy temu kupiłem Series S i to strzał w dziesiątkę. Tania, malutka konsola idealnie uzupełniająca pozostałe sprzęty

 

Reasumując: z marką Xbox byłem od początku. Przez trzy generacje był to mój podstawowy sprzęt do grania. Zmieniło się to dopiero teraz. Gdyby nie nostalgia i chęć odpalenia sobie czasem Gearsów, Halo czy Age of Empires to bym olał całkowicie Xboxa w tej generacji bez jakiejś odczywalnej straty. Może się to zmieni może nie

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...