Skocz do zawartości

Marvel's Spider-Man 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież w trybie jakości są takie same ustawienia graficzne i rozdziałka dla 30 i 40 fps, natomiast lepiej nie grać z włączonym vrr, zwłaszcza w trybie wydajności, bo rozdzielczość wtedy potrafi spadać do niskich wartości, niższych niż przy wyłączonym vrr, dosyć jasno o tym wszystkim mówi DF. Jeśli się ma tv 120 Hz to grać w trybie jakości z włączoną opcja 120 Hz i wtedy jest 40 klatek albo w trybie wydajności ale wtedy przy wyłączonej opcji 120 Hz i bez vrr, generalnie najlepiej w ogóle w przypadku tej gry nie korzystać z vrr. Polecam także obniżyć jasność do 35-40, domyślnie jest 50 i jak dla mnie obraz jest wtedy jakiś nienasycony, przy 35-40 jest dużo lepiej. HDR - magia

 

Odnośnik do komentarza

Ale na pomiarach widać, że wtedy fpsy idą w ponad 60 na 120/vrr, tylko wówczas rozdzialka potrafi zjechać mocno dlatego tej opcja bym unikał. Generalnie póki co jakiegoś dużego skoku graficznego nie ma, wygląda troche lepiej od poprzednich części zremasterowanych. Większe wrażenie jednak robił na mnie Horizon mimo że crossgen. Są oczywiście momenty różne gdzie widać sporą różnicę ale jako całokształt no póki co efektu wow nie ma, powiedziałbym, ze jest dosyć nierówno ale to w sumie też trzeba pamiętać, że otwarty świat z dużą jednak szczegółowością a konsola ma moc ograniczoną. Niemniej sama gra świetna.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Qbon napisał:

Ale na pomiarach widać, że wtedy fpsy idą w ponad 60 na 120/vrr, tylko wówczas rozdzialka potrafi zjechać mocno dlatego tej opcja bym unikał.

Ale przy jakim ustawieniu VRR, bo są dwa. Jedno zachowuje stałą rozdziałke i nie zmienia za bardzo klatek, a drugie idzie w jak największą ilość klatek kosztem rozdzielczości. To o czym piszesz pasowałoby do tej drugiej opcji.

No i tak, Horizon robi lepsze wrażenie ogólnie oprawą.

37 minut temu, mcp napisał:

A jakieś wrażenia z gry dacie czy będziecie pie.przyć kolejną stronę o suwakach i klatkach? 

No ja już dałem. To samo co w poprzedniczce, jak się podobało to będziesz zadowolony, jak nie to nagle nie zmienisz zdania.

Odnośnik do komentarza

No dobre otwarcie. Zrobilem jeszcze moze z 2-3 misje glowne i jest samo geste :kratoswoke: postacie ktore juz sie przewinely a szczegolnie

Spoiler

Martin Li

niczym Hannibal Lecter, ja pierdacze :banderas: Szykuje sie dojebana fabula

 

Duzo gowien do zrobienia w kazdej dzielnicy. Gram juz z 4h i jeszcze nawet dobrze sie nie pobujalem po Manhattanie. Caly czas Brooklyn i Queens. Ta mapa z nowymi dzielnicami wydaje mi sie zajebiscie duza na pierwszy rzut oka, zobaczymy. Szybowanie zloto, nowe moce/ataki tez daja rade.

 

Oprawa to jest to co bylo na dopalaczach. Cisne narazie w 30fpsach ale sprawdze zaraz 60. W 30 to co jest fajne to gesty ruch uliczny.

 

Wiadomo cos czy beda inne pory roku? Zima w MM to byl super klimat, mogliby tutaj chociaz jakas jesien wrzucic

Odnośnik do komentarza

@Square Ja to rozumiem tak, że jak masz tryb wydajności przy wyłączonej opcji 120hz i wyłączonym vrr to wtedy jest bardziej stała rozdzielczość i 60 klatek a przy przestawieniu w tym samym trybie na 120hz + vrr jest odblokowany klatkaż ale też rozdzialka potrafi zjechać czasami mocno w dół przez to. Jak jest jakoś inaczej to powiedz, generalnie gram w trybie jakości ale z opcją 120hz bez vrr, wtedy jest te 40 klatek co jest dużo przyjemniejsze niż 30, to jest dynamiczna gra bardzo więc tutaj te 30 klatek to tak średnio widzę, dobrze, że dali obsługę dla HDMI 2.1, w grach Sony to akurat już standard, chociaż tak szczerze mówiąc nie widzę za bardzo różnicy w grafie między tym trybem jakości a wydajności, poza oczywiście bardziej ostrym obrazem, nie przyglądałem się jeszcze takim kwestiom jak większy ruch uliczny itd.

 

@Square Dobra, już wiem co chodzi z tymi opcjami vrr, grałem wcześniej bez najnowszego patcha, dopiero po uaktualnieniu gry mam te inne opcje także masz rację, na pewno przy vrr nieograniczony ta rozdzialka spada bardziej i klatkaż jest odblokowany a przy płynny po prostu eliminuje negatywne skutki ewentualnych dropów a rozdzielczość trzyma bardziej stała, wszystko już jasne. Niestety grałem początek bez patcha, bo takie uroki słabego internetu i braku możliwości podłączenia światłowodu...

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Dobra koniec na dzisiaj, ciężko się oderwać bo ciągle chce sie więcej. Ponownie magicy z Insomniac wprowadzili grę film którą chce się chłonąć dalej ale jednocześnie szukać sekretów więc dawkowanie będzie na kilka dni odpowiednio :) 

8 minut temu, Donatello1991 napisał:

Im dalej tym lepiej, aż żal że nie ma ng+. 

Będzie :)

Odnośnik do komentarza

Mam te kilkanaście % ukończone, kilka godzin pograłem i cóż można powiedzieć, ciężko się oderwać, wszystkiego tu więcej, wszystko lepiej, ładniej, questy poboczne nie licząc tych powtarzalnych bardzo fajne, fabularyzowane nie różniące się przez to jakościowo od głównej linii, te aktywności powtarzalne dają wiecej okazji do ogromnie satysfakcjonujacej walki a z biegiem czasu pewni będą wpadac nowe rzeczy, mega dobre to jest no i bardzo ciekawy, wciągający wątek główny, trzeba dawkować żeby zbyt szybko nie skończyć bo aż szkoda. Gierka sztos :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj chwilę na zmęczeniu i nie porwało mnie.
Graficznie wygląda spoko ale liczyłem na dużo więcej.
Pokusił bym się o stwierdzenie że 1 i MM robiły większe WOW.
Na plus oczywiście humor.
Zacząłem grać na najwyższym i jest ok ALE ilość wrogów i fakt jakimi są gąbkami sprawia że dłużą się te fale wrogów.
Widziałem że można w opcjach ustawić różne suwaczki hp dmg itd i może zdejmę im ciut życia żeby to szybciej i płynniej szło.
Są jakieś nowe umiejętności ale mimo wszystko czuć kotletem.
Oczywiście nie zmienia to faktu że to sam początek i później jak story zassa i wjadą konkretne boss fighty to może być kozak, oby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...