Skocz do zawartości

Star Ocean: The Divine Force


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Moje odczucia po 2h z demkiem.
Pierwsze wrażenie jest nie najlepsze.
Niby gra na 25 lecie, myślisz w końcu odpicuja grę, będzie ten rozmach i przepych!
I jest! Jak na wczesnym ps4 ;(
Główny bohater(chociaż można wybrać w pelniaku) wygląda jak jakiś napakowany transwestyta.
Angielski dubb nie najlepszy.
Te pierwsze lokację nocą wyglądają bardzo przeciętnie, korytarze mało detali pusto...
I myślisz sobie pewnie w dzień jeszcze gorzej będzie...
I wychodzisz na ciut bardziej otwartą mapę i wygląda to nawet znośnie.
Tak jest szaro jest pusto ale da się gdzieniegdzie pocieszyć widoczkiem.
Walka wypada spoko, jest dość klasycznie, 3 postacie z możliwością przełączania, zwykłe ataki skille itd.
Nowością jest DUMA coś ala jetpak który przydaje się zarówno podczas eksploracji jak i walki, możemy np zaatakować wielkiego stwora w głowę której normalnie nie sięgniemy.
Bawiąc się w menu widać że będzie sporo możliwości.
Podmienianie ciosów w combosie, przypisywanie skrótów pod skille walki, są też oczywiście skille passywne.
Wszystko można levelowac za SP zdobywane po walce.
Każda postać ma osobne drzewko rozwoju, nie są jakieś przeogromne(hi FF X czy inne salt n sanctuary) ale daję swobodę podążania w wybranym kierunku.
Oddzielny aspekt to "miasta" i wioski.
Wiadomo walka>dungeony>boss>miasto.
Tak zawszę było i jest.
I zawszę miło wejść do nowego miasta pobuszować, zrelaksować się przy fajnej muzyce, przejrzeć co w sklepiku itd
No i miasta w demku też nie są za specjalne.
Malutkie dość puste mało npc.
Być może to początek gry, na sam koniec wchodzimy do chyba większego miasta no ale niestety wtedy demo się kończy, szkoda.
Wspomnieć wypada o jeszcze jednej kwestii, gra ma 2 tryby grafika/fps.
I niestety dla mnie w 30fps jest lipa przy tej dynamice, a w 60 grafika która i tak jest cienka to dodatkowo rozmazane (pipi).
Nie wiem jakim cudem nie ma tu 4k/60fps!
Mało tego przy przejściu z lokacji mamy z 5sec loading ...
Serio? W dobie ssd?przy takiej gierce?
No technicznie niestety jest bardzo średnio widać że budżet był skromny.

Tak czytając co tu napisałem to wydawać się może że gra cieniutka, ale mimo wszystko im dalej tym lepiej mi się grało i widzę potencjał w tym SO, o ile postacie nie będą taka s(pipi)ina jak w last hope.
ff9f994e1748fc5a1a6e5f481640e0fe.jpg5b19904c6a5279a121b3ebaa14496695.jpgdd1e8524e18ea21f794edd3ea26a6c0a.jpg9d8368f9ae31301ffaedb86f079baf53.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Zagrałem w demo i wrażenia pozytywne. Jeśli zaś chodzi o design postaci to i tak jest lepiej niż w takim np; Xenoblade Chronicles X. Tam to dopiero postacie miały ohydne mordy :)  Xenoblade Chronicles 2 też bieda, jeśli chodzi o design postaci, jakaś dzieciarnia :/ 

 

Demko ok, więc pewnie kupię, bo cena poniżej 200zł. Obecnie promocja na PSS i na aledrogo też ceny podobne za płytę. 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Po przeciętnym (bardzo) FFXVI usiadłem do tego.

O jeny jaka ulga.

Ciekawa eksploracja, bardzo dobry pomysł z Dumą wykorzystany na wiele sposobów, ciekawa minigra, dużo opcji kostumizacji, dużo itemow, statusów, bohaterów i... 15h zleciało mi bardzo szybko. 

 

To co mnie wymęczyło w ostatnim fajnalu tutaj jest na dobrym jrpgowym poziomie. Wiadomo gra nie jest idealna, a ryj głównego bohatera woła o pomstę do nieba, ale ta gra daje mi to wszystko z czego FFXVI było wyprane.

 

Dziwne tylko, że ten temat nie jest w dziale RPG.

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Inne postacie już wyglądają normalnie - jak na standardy SO. Takie anime-lalki. Patrząc na obecne czasy można powiedzieć, że ogólnie wyglądają przeciętnie, ale seria nigdy grafiką nie stała. 

 

Za to gameplay dla mnie najważniejszy jest dość dobry. Grałem w SO3, 4 i 5. 

3 dla mnie najlepsza, jeden z ulubionych jrpgów, 4 była też spoko, 5 to już tragedia (6 bohaterow w walce, gdzie przy 4 jest już chaos).

 

SO6 jest najbliżej do 4 w moim rankingu, do popykania, gra się przyjemnie to najważniejsze, chaos jest w walce ale pojedynki są dość szybkie i dają satysfakcję. Patrząc na oceny tej gry też bym pewnie jej nie ruszył, ale dobrze, że się odważyłem - mi się podoba, może jeszcze bardziej dlatego, że FFXVI mnie mocno pod kątem jrpgowatości rozczarował.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dobra... chyba nikt w to nie gra - ale napiszę ku przestrodze ;)

Jednak pierwsze wrażenie było lepsze niż cała reszta i po czasie się gra posypała.

Skończyłem gierkę - 40h, dałoby się to zrobić w 30h ze spokojem.

 

Można śmiało napisać, że seria skończyła się po SO3 (no naciągając po SO4;)).

Twórcy gry stoją w miejscu - zatrzymali się  jakoś w 2009 czyli po wypuszczeniu SO4 i nic nie robią, a jak się przez 14 lat stoi w miejscu to tak na prawdę się cofa.

Świat idzie do przodu, ta seria to nie wiem co robi.

 

Minusy:

> Fabuła, jakaś jest - nie porywa, ale najgorszy jest sposób jej przedstawienia, ta gra nie ma prawie żadnej narracji. Wszystko co się dzieje, niezależnie od stanu emocjonalnego bohaterów jest podawane tak samo. Po prostu same dialogi i postacie stojące obok siebie i se gadają. Bitwy kosmiczne wielkich statków - wyglądają jak  Space Invaders. Fabuła na tyle nieciekawa, że ostatnie 30% gry wszystko skipowałem. 1 raz w historii skipowałem główny wątek jRPGa. Wow.

> Grafika, wczesne PS3.

> Modele postaci, wiadomo jaka to jest seria, ale nagrodę za najbrzydszy ryj głównego bohatera zdecydowanie zgarnia Raymond z SO6.

> Gra jest źle zrobiona i często się zacina, jak za dużo się dzieje podczas walki są straszne klatki.

> Nieciekawe misje, dungeony, postacie i przeciwnicy na zasadzie kopiuj-wklej.

> Zbyt duży chaos podczas walki.

> Zły balans poziomu trudności: grałem na poziomie 2, 3 i 4 - i z taką samą łatwością pokonałem ostatniego bossa.

> Questy: o jezus maria, pod względem napisania to jeszcze gorsze niż w FFXVI - i dodatkowo nie obsadzone w fabule, są z dupy po prostu. Coś na zasadzie, bo kot mi uciekł na dach - przynieś plis.

> 16 czy więcej zakończeń z dupy, które się osiąga w beznadziejny sposób.

> Słabo napisane postacie w sumie wszystkie.

 

Plusy:

> Ciekawy mechanizm i wykorzystanie DUMY - latanie po mapie świata z tym urządzeniem jest przyjemne, jest to swojego rodzaju innowacja w gatunku, należy się plus.

> Sam gameplay pomijając chaos i przycinanie jest dość przyjemny.

> Estowa - minigra - gdzie walczy się figurkami na planszy - przyjemna (trochę za prosta).

 

Takie 5/10

 

jRPGom trzeba przywrócić klimat PSX'a co probuje już robić Octopath, Chained Echos i inne, liczę mocno na Sea of Stars.

Obecnie jRPGi są średnie: FFXVI (o ile można to nazwać jRPG), FFXV, nowe Talesy, Soul Hackers 2, SO6 a wcześniej SO5 - to jest zawód.

Jedynie Persona 5 i DQXI trzymają poziom.

 

Trochę bieda w gatunku.

Trzeba sięgać tytuły bardziej niszowe.

 

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Chyba będę musiał. Przymierzam się;)

 

Edit:

 

Spędziłem dodatkowo 8h w postgame i oprócz 2 krótkich, brzydkich, błahych dungeonow i uberbossow to nic nie ma.

 

A stopień grindu wymaganego do ubicia ostatniego uberbossa jest za duży, żebym się temu poświęcał. Dodatkowo boli totalne RNG przy tworzeniu najlepszych broni, zbroi, akcesoriów potrzebnych do walki - nie ma sensu.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...