Skocz do zawartości

Final Fantasy Tactics (Remastered)


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęły chodzić plotki/domysły, że ma wyjść remaster tej kultowej gry. 

Jest to mój osobisty #1 gier ever. Wersja na PSX świetnie się zestarzała i spokojnie można dziś to ograć. 

 

Przechwytywanie.png

Zrzut ekranu z emulatora + filtr CRT.

 

 

 

 

 

Edytowane przez C1REX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wg mnie plotka.
Taka gra dzisiaj? Dla kogo?
No może dla Japończyków na swicza.
Poza tym zobaczmy jaki remaster dostała 8 i 9.
W doopie mam taki remaster, choć nie powiem gra świetna długa i wymagająca.
A co do tego jak się zestarzała to ok, da się grać, ale mnie osobiście wnerwiala kamera.
Czesto jest tak że uja widać, bo to sprity 2d i skokowy obrót...
No ale jaka tam była customizacja klas :0.
Takiego ninje jak czlowiek wyszkolił to aż się chciało farmic.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Gra i tak nie miała tematu pomimo dostępności na PSX, PSP/VITA i iOS/Android. 

 

Sporo wskazuje, że gra wyjdzie. Ostatnio wyszły też wszystkie podstawowe Finale na Steam. 

 

Tu artykuł z filmikiem jakie gry ktoś znalazł ukryte na Geforce Now.

 

https://www.nintendoenthusiast.com/rumor-massive-geforce-now-leak-says-final-fantasy-ix-remake-tactics-chrono-cross-remaster-may-exist/

 

 

Myślę, że z powodu niedostępności nowych konsol i kart graficznych, to takie starsze gry mają większe szanse, niż normalnie. 

Odnośnik do komentarza

Wystarczy że to będzie kompetentny remaster War of the Lions bez głupich błędów które patchowali fani (przycięcia przy wgrywaniu efektów i skopane efekty dźwiękowe) i będę zadowolony. A jak to będzie porządny remaster jak np. Saga Frontier to już będzie wypas bo FFT to dla mnie jedyne 10/10 bez żadnego zastanowienia nawet po tych 8 przejściach. Z 2 lata temu ogrywałem właśnie WotL i gra nadal rządzi.

Odnośnik do komentarza

@łom - mi bardziej pasuje wersja z PSX z normalnym tłumaczeniem, niż WotL z szekspirowskim angielskim. 

Wersja na komórki natomiast jest najbardziej dopracowana. 

 

 

@SebaSan1981 - Jakbyś chciał w to zagrać ponownie, to polecam spróbować mody. 

Insane difficulty 1.3 jest bardzo popularne, ale chyba przegięli z trudnością. Wersja lite tego moda jest normalniejsza. 

 

Jest też forum poświęcone modom tej gry, gdzie ludzie się dzielą swoimi pracami i gdzie są programy do samodzielnego modowania. 

Sam zrobiłem sobie swój mod. Zmieniłem sobie kilka rzeczy, które mi się nie podobały i grało mi się zajebiście. 

 

Zrobiłem moda, który moim zdaniem miał udawać oficjalny patch od SquareSoftu. Kilka zmian, które sobie wprowadziłem:

- przeciwnicy mają 2x wyższy level. Ostatni boss w oryginale miał coś około lvl50. U mnie ma lvl99.

- Najsłabsze "jobs" dostały kopa. Zwłaszcza Archer, Knight, Mustadio, Rafa, Malak, Cloud, etc.

- Najgorsze bronie stały się mocne (np. topory)

- Niektóre levele mają dodatkowych przeciwników.

- Move find item zawsze znajduje ten dobry przedmiot. Przeciwnik ma tą opcję niedostępną.

- Potwory stały się dużo mocniejsze i mogą rywalizować z ludźmi.

- Wywaliłem wszystkie move+1,2,3, by walka na dystans nie traciła sensu. 

 

Polecam spróbować modowania, bo to samo w sobie daje frajdę i można na nowo tą cudowną grę posmakować, ale inaczej przyprawioną. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.