Skocz do zawartości

smoo

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem 2h i wrażenia pozytywne. Czuć, że to gra z niskim budżetem, ale zrobiona z pasją. I tak, niby fabuła prosta do bólu, ot dziennikarz prowadzi śledztwo odnośnie zaginionych osób i dziwnych zjawisk, ale jakoś od razu te zbierane notatki wydały mi się ciekawe i chce mi się je wszystkie czytać.
 

Na początku może się wydawać, że to kolejny symulator chodzenia, bo przez te 2h nie spotkałem jeszcze żadnego przeciwnika (choć gram powoli), ale potem znajduje się broń. Dużo tu przeczesywania szuflad i szafek w poszukiwaniu przedmiotów.

 

Zagadki raczej nie będą tak trudne jak w Tormented Souls, ale te kilka zagadek na początku gry wymagały trochę ruszenia głową. Pod tym względem będzie bardziej wymagająco niż w Resident Evil. Musiałem się trochę nakombinować, by w ogóle wyjść z pierwszego pokoju.

 

Jest fajny patent gameplayowy, ale nie chcę go zdradzać. 
 

Graficznie niestety tak średnio. Nawet Outlast stoi wyżej. I to póki co największy zawód,  bo jednak oprawa wpływa na klimat, ale gra trochę nadrabia projektem poziomów. Chce się eksplorować te pokoje hotelu.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2022 o 18:50, smoo napisał:

Ostatnio obrodziło w solidne horrory, oto kolejny z nich, tym razem inspiracja RE7.

 


Heretyk poleca więc na pewno sprawdzę (podobno solidne 7/10).
 

 

Tak z ciekawości - kim jest ten heretyk bo pierwsze słyszę? To jakiś nasz polski guru horrorowy? Warto obejrzeć jego filmiki ?

Odnośnik do komentarza

@XM. Gość ma w miarę świeży kanał na Youtubie, gdzie często wrzuca materiały i ma zbieżny gust growy z moim, między innymi dzięki niemu odkryłem Tormented Souls. Ponadto jeden z niewielu obecnie który nagrywa z pasją i nie boi się jebać fuszerki typu np RE8.

Obejrzyj kilka jego recenzji gier które lubisz i sam wyrób sobie opinię, to najlepsza metoda. Ogólnie na polskim YT posucha od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gra skończona w 3 długie wieczory, z 13-14 godzin mi to zajęło realnie, chociaż w podsumowaniu miałem wynik 11 godzin i najgorszą rangę.

Gra jest podobna do Residenta, ale eksploracja i zagadki to kosmiczny poziom dla mnie. Co kawałek skrytki, jakieś łamigłówki, niektóre trudne, że musiałem szukać pomocy na Youtube. W grze znajduje się sporo przedmiotów, ale dopiero gdzieś w połowie gry zrozumiałem, że spora cześć z nich jak np. nożyce do metalu służą tylko do otwierania opcjonalnych drzwi/skrytek :obama: 

Na początku byłem trochę przytłoczony zagadkami i szukaniem wskazówek, ale po kilku godzinach nie mogłem się oderwać i chciałem zwiedzać hotel. Z czasem coraz łatwiej się porusza po hotelu, bo winda działa coraz lepiej i jest dużo skrótów.

Walka jest ok, ale nie urywa. W grze są tylko 2 rodzaje przeciwników i kilku bossów. Dzięki walce eksploracja jest jeszcze miodniejsza, bo każdy znaleziony nabój cieszy. Po pierwszym bossie miałem coraz więcej amunicji i było już z górki. Polecam włączyć sobie ułatwiacze, można w dowolnym momencie w opcjach. 

 

Na minus:

za mało strachu,

mało rodzajów przeciwników,

kilka krótkich etapów w stylu symulatorów chodzenia, żeby nie spoilerować.

 

Nie rozumiem narzekania wyżej na oprawę graficzną, mi się podoba. To poziom Residenta Village. Klimatyczne wnętrza hotelu w betonowych 60 FPS.

 

Trochę boli mnie, że gra nie dostała rozgłosu, a taki syfiasty crapulec jak Daymare 1998 był dość popularny w mediach, BO TO DUCHOWY REZYDENT czy coś takiego.

Gdyby Fobia miała tytuł Rezydenta i więcej przeciwników i broni to pewnie była by nominowana do GOTY. Tak dobra i przemyślana jest to gra, ale brakuje jej kilku szlifów. 

Jak skończyłem grę to uświadomiłem sobie jakim chujostwem był Resident Village, a na pewno druga połowa gry.

Południowcy potrafią w takie gy, najpierw Tormented Souls, teraz Fobia.

 

Dla mnie 8-/10

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Kupiłem.
I już wiem że było warto.
Wchodzę w opcję, wtf RAY TRAYCING w grze za 12,90 :dynia:
No ale tu żarty się kończą.
Ogólnie idealnie moje klimaty,
Dziennikarz prowadzący śledztwo trafiający do hotelu.
Już od samego początku dzieją się po(pipi)ane rzeczy, klimacik zagadki i dźwięk bardzo dobry.
Fajne wykorzystanie aparatu choć w sumie już był ten patent w kilku grach.
Za tą cenę grzech nie kupić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.11.2023 o 16:03, Wredny napisał:

Poziom REVII i REVIII ten gunplay, czy gorzej?

O wiele niższy poziom. Gra ma fajny klimat i lokacje, ale sterowanie i strzelanie jest bardzo męczące - nie czuć tu w o ogóle precyzji. Walka z bossem jest udręką. Trochę za dużo backtrackingu, zagadki raczej proste, ale fajne jest wykorzystanie aparatu. 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Oj nie takie proste te zagadki.
Jest kilka trudnych,i jest też wiele rzeczy które łatwo przeoczyć a wtedy kaplica.
Co do walk z bossami, no xD (pipi)a.
Mimo wszystko momentami łapałem się na tym że była 12 w nocy na rano do pracy a nadal mnie ciągnęło żeby sprawdzić co jest za kolejnymi drzwiami do których znalazłem klucz itd.
W ogóle to mam już 9h na sejvie a patrzyłem na yt jakaś zagadkę bo się zacialem to ciut ponad połowę może mam.
Pewnie wiedząc co i jak to można tam w 2h dojść ale błąkania się i rozwiązywania zagadek jest cały ogrom.
Jak ktoś liczy na szczelanko to się odbije momentalnie, jak ktoś liczy na fajną atmosferę, eksplorację i ciekawe zagadki to giereczka siądzie jak złoto.
Przeciwników jest chyba ze 2 rodzaje strzelanie to 2/10.
Czy polecam?
Jak najbardziej, gra mi się lepiej niż w nowego spidermana w którym wbiłem platynę dynia.png
No mimo wszystko ciekawi mnie co dalej .

EDIT
Doszedłem do momentu bez odwrotu i zobaczyłem sobię w opis co pominąłem jeżeli chodzi o itemki/zagadki/sejfy/trophy itp.
No jest tego sporo i niektóre zagadki b trudne( te na srebrne/złote trophy)
i całkowicie opcjonalne.
Niby miałem 2 zębatki ale 3 ni uja nie wiedziałem gdzie znajdę, no i ta zagadka z szufladami, niby widziałem ten hint na obrazie a kompletnie nie zajarzylem.
Także przejść nie jest trudno ale zrobić/znaleźć wszystko to juz hardcore

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Oj nie takie proste te zagadki.
Jest kilka trudnych,i jest też wiele rzeczy które łatwo przeoczyć a wtedy kaplica.


W sumie racja. Ale grałem w ten tytuł po Tormented Souls i wtedy wydawały się proste. Teraz sobie przypomniałem, że przeoczyłem kilka skrzyń czy sejfów (już nie pamiętam czy to były sejfy, dawno grałem) i za nic na świecie bez opisu nie rozgryzłem jak je otworzyć. Ale też gra nie wciągnęła mnie tak bym chciał te wszystkie zagadki rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza

15h gierka za 19,90 :dynia:
Jestem świadomy jaki to jest crap w pewnych aspektach ale wciąż grało mi się dobrze i nawet jestem skłonny polecić.
Ogólnie lokacja hotel jest mega, świetnie zaprojektowana ciesząca oko i z masą zagadek i sekretów do odkrycia.
Gdyby to była jedyna lokacja to może pod 7+ nawet by się zakręciło.
No ale Underground wypada dużo słabiej.
Bossy razem z ostatnim to xD do kwadratu .
Toc to pachnie erą nesa.
IMG_20231122_235551.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...