Jump to content

smoo

Recommended Posts

Pograłem 2h i wrażenia pozytywne. Czuć, że to gra z niskim budżetem, ale zrobiona z pasją. I tak, niby fabuła prosta do bólu, ot dziennikarz prowadzi śledztwo odnośnie zaginionych osób i dziwnych zjawisk, ale jakoś od razu te zbierane notatki wydały mi się ciekawe i chce mi się je wszystkie czytać.
 

Na początku może się wydawać, że to kolejny symulator chodzenia, bo przez te 2h nie spotkałem jeszcze żadnego przeciwnika (choć gram powoli), ale potem znajduje się broń. Dużo tu przeczesywania szuflad i szafek w poszukiwaniu przedmiotów.

 

Zagadki raczej nie będą tak trudne jak w Tormented Souls, ale te kilka zagadek na początku gry wymagały trochę ruszenia głową. Pod tym względem będzie bardziej wymagająco niż w Resident Evil. Musiałem się trochę nakombinować, by w ogóle wyjść z pierwszego pokoju.

 

Jest fajny patent gameplayowy, ale nie chcę go zdradzać. 
 

Graficznie niestety tak średnio. Nawet Outlast stoi wyżej. I to póki co największy zawód,  bo jednak oprawa wpływa na klimat, ale gra trochę nadrabia projektem poziomów. Chce się eksplorować te pokoje hotelu.

Edited by Lukas_AT
  • Upvote 1
  • Thanks 1
Link to comment
W dniu 19.07.2022 o 18:50, smoo napisał:

Ostatnio obrodziło w solidne horrory, oto kolejny z nich, tym razem inspiracja RE7.

 


Heretyk poleca więc na pewno sprawdzę (podobno solidne 7/10).
 

 

Tak z ciekawości - kim jest ten heretyk bo pierwsze słyszę? To jakiś nasz polski guru horrorowy? Warto obejrzeć jego filmiki ?

Link to comment

@XM. Gość ma w miarę świeży kanał na Youtubie, gdzie często wrzuca materiały i ma zbieżny gust growy z moim, między innymi dzięki niemu odkryłem Tormented Souls. Ponadto jeden z niewielu obecnie który nagrywa z pasją i nie boi się jebać fuszerki typu np RE8.

Obejrzyj kilka jego recenzji gier które lubisz i sam wyrób sobie opinię, to najlepsza metoda. Ogólnie na polskim YT posucha od dłuższego czasu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Gra skończona w 3 długie wieczory, z 13-14 godzin mi to zajęło realnie, chociaż w podsumowaniu miałem wynik 11 godzin i najgorszą rangę.

Gra jest podobna do Residenta, ale eksploracja i zagadki to kosmiczny poziom dla mnie. Co kawałek skrytki, jakieś łamigłówki, niektóre trudne, że musiałem szukać pomocy na Youtube. W grze znajduje się sporo przedmiotów, ale dopiero gdzieś w połowie gry zrozumiałem, że spora cześć z nich jak np. nożyce do metalu służą tylko do otwierania opcjonalnych drzwi/skrytek :obama: 

Na początku byłem trochę przytłoczony zagadkami i szukaniem wskazówek, ale po kilku godzinach nie mogłem się oderwać i chciałem zwiedzać hotel. Z czasem coraz łatwiej się porusza po hotelu, bo winda działa coraz lepiej i jest dużo skrótów.

Walka jest ok, ale nie urywa. W grze są tylko 2 rodzaje przeciwników i kilku bossów. Dzięki walce eksploracja jest jeszcze miodniejsza, bo każdy znaleziony nabój cieszy. Po pierwszym bossie miałem coraz więcej amunicji i było już z górki. Polecam włączyć sobie ułatwiacze, można w dowolnym momencie w opcjach. 

 

Na minus:

za mało strachu,

mało rodzajów przeciwników,

kilka krótkich etapów w stylu symulatorów chodzenia, żeby nie spoilerować.

 

Nie rozumiem narzekania wyżej na oprawę graficzną, mi się podoba. To poziom Residenta Village. Klimatyczne wnętrza hotelu w betonowych 60 FPS.

 

Trochę boli mnie, że gra nie dostała rozgłosu, a taki syfiasty crapulec jak Daymare 1998 był dość popularny w mediach, BO TO DUCHOWY REZYDENT czy coś takiego.

Gdyby Fobia miała tytuł Rezydenta i więcej przeciwników i broni to pewnie była by nominowana do GOTY. Tak dobra i przemyślana jest to gra, ale brakuje jej kilku szlifów. 

Jak skończyłem grę to uświadomiłem sobie jakim chujostwem był Resident Village, a na pewno druga połowa gry.

Południowcy potrafią w takie gy, najpierw Tormented Souls, teraz Fobia.

 

Dla mnie 8-/10

  • Upvote 1
  • Like 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.