Jump to content

The DioFIELD Chronicle


Jakim

Recommended Posts

Bardzo przyjemne demko. Zwiedzaniu naszej siedziby daleko do eksploracji akademii z Fire Emblem (właściwie mogli sobie darować te etapy), ale już samo mięsko, czyli walka jak najbardziej na plus, choć przed zagraniem miałem obawy czy nie lepiej byłoby postawić na system turowy. Są zwykłe ataki, specjalne umiejętności (np. deszcz strzał w przypadku Sharpshootera), summony (tutaj dostępny smok z atakiem obszarowym), wykorzystywanie otoczenia do zadawania obrażeń (wybuchające beczki), pozycjonowanie jednostek też odgrywa sporą rolę umożliwiając zadawanie obrażeń krytycznych. W trakcie misji mamy również rozsiane po lokacji skrzynie z lootem, dodatkowe cele i wyzwania jak np. ukończenie zadania w ciągu 4 minut czy nie dopuszczenie do tego, żeby któraś z naszych postaci została powalona (bo zginąć nie mogą).

W grze znalazły się drzewka umiejętności dla klas oraz osobno dla każdej postaci - mam nadzieję, że będzie można poszaleć z buildami.

Fabuła jest i tyle o niej póki co można napisać, ale też się na niej specjalnie nie skupiałem bo na to przyjdzie czas później.

 

Na Switchu nie ma problemów z wydajnością (30 fps). Grafika, wiadomo, trochę oberwała względem innych konsol, choć i tam nie wygląda zachwycająco, głównie ze względu na zastosowaną kolorystykę i masę filtrów, efektów rozmycia itp.

 

Po tym co ograłem jestem zadowolony i skłonny kupić na premierę.

Link to comment

Ja ukończyłem 2 misje i wyłączyłem. O ile same walki są ok tak te sekcje w 'bazie' tragicznie wyglądają, tak brzydkich miejscówek i postaci dawno nie widziałem (Resonance of Fate które ma postacie w podobnym stylu wygląda o parę klas lepiej), i do tego cutscenki z aktywowanymi wszystkimi dostępnymi w UE4 efektami. A chromatic aberration to chyba został ustawiony na maxa bo krawędzie ekranu wyglądają jak obraz 3d bez okularów 3d na nosie. No i jeszcze dubbing angielski jest jakby przytłumiony. Jak będzie masa pozytywnych opinii na temat systemu walki i fabuły to może kiedyś ogram, na razie wylatuje z listy 'do ogrania'.

Link to comment
18 godzin temu, Bigby napisał:

Na Switchu nie ma problemów z wydajnością (30 fps). Grafika, wiadomo, trochę oberwała względem innych konsol, choć i tam nie wygląda zachwycająco, głównie ze względu na zastosowaną kolorystykę i masę filtrów, efektów rozmycia itp.

 

Wlasnie sie zastanawiam czy brac na switcha czy na sonke, ale z tego co piszesz, to chyba wygra sonka.

Link to comment

Faktycznie modele postaci w sekcji "fabularnej" są dosyć prosto wykonane, a baza bardzo sterylna. Myślałem nawet nad tym, że lepiej by się to prezentowało w cell shadingu. Walka natomiast w swoim założeniu przypomniała mi czasy warhammer dark omen. Tylko że tak kierowało się w czasie rzeczywistym małymi oddziałami i była mniej widowiskowa ( ale też manewrowalo się tak, aby uderzyć z flanki lub od tyłu). Proporcje w grze ( wielkość obiektów, budynków względem postaci) sugerowałyby takie rozwiązanie, że ikonka postaci jest symbolem oddziału, ale tak nie jest. Kierujemy pojedynczymi jednostkami co zmniejsza skalę potyczek. Na zajawce myślałem że ta gra będzie next genowym odpowiednikiem fire emblem, ale tak nie jest. Poczekam na duuuze promo, bo 259 zl za to, to zdecydowanie nie.

Link to comment

Doskonale ujęty ten typ gracza hehe. W jRPG-i rzadko gram bo te gry nie są poważne jak poważna musi być gierka video, ale średniowiecze i system rodem z FF 13 wrzucony w rzut izometryczny, no kurde, toż to jak Baldur czyli prawdziwa gra.

 

Gierki jednak jestem ciekaw, bo ile można czekać aż Square Enix po już blisko 30 latach wróci do robienia gier taktycznych. Jednak nadal trochę dziwne że najlepszą grę tego niegdyś wyrafinowanego gatunku wydaje Nintendo.

 

 

Geen beschrijving beschikbaar.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.