Skocz do zawartości

Fire Emblem Engage


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jestem na 25 chapterze.

 

Mam z tą grą problem: zupełnie nie rajcujące mnie rozmowy pomiędzy postaciami, które w pewnym momencie po prostu zacząłem skipować. Fabuła dość miałka, ale okej, jest pretekstowa, bo w końcu jest też tylko po to, żeby seria walk nie była serią randomowych starć.

Walki: sam motyw Engage fajny, ale w starciach z zaangażowanymi przeciwnikami, często jest tak, że pierwsze (i ostatnie) podejście do przywódcy to "być albo nie być", bo nagle potrafią rzucić jakiś skill który odbiera 9x9 życia i dziękuję. Mam wrażenie, że w poprzednich częściach nie trzeba było aż tak starać się robić wszystkiego "na styk" i ogarniać, żeby zabić wroga w jednej turze, albo pożegnać się z kimś z drużyny.

 

Zarządzanie linkami (a raczej levelowanie) to jest jakiś żart. Spędziłem wczoraj z pół godziny, rozwijając Bond level poszczególnym postaciom, kiedy już się namyśliłem, jakie chcę im dać skille (przez całą grę przeszedłem bez dziedziczenia żadnych do tego momentu). Rozumiem, że musi być jakaś rozmowa z danym Emblematem, ale kurde nie te głupie walki, które i tak niczego nie zmieniają, bo relacja rozwija się bez wpływu na to, czy wygramy czy nie.

 

Denerwuje mnie też opcja, że nie można zablokować ekwipunku danej postaci (często zdobywamy trochę nowego oręża/ulepszamy stary i fajnie by było to wyekwipować automatycznie, ale przez to np. Ivy zawsze dostaje u mnie Rescue, z którego nigdy nie korzystam i zawsze muszę to zmieniać).

Edytowane przez Szwed
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dave Czezky napisał:

Lord Sombron poszedł wpasnie do piachu.

Cudowny system walki, animacja, postacie, plansze.

Czekam na dlc :macek:

 

Zgadzam się z wszystkim poza postaciami, chyba że chodzi o projekt wizualny (ten niemalze barokowy) - jeśli mowa o charakterze to nasi kompani byli głebocy jak wanna w moim poprzednim wynajmowanym mieszkaniu...

 

... Nie bo tam wanny :(

 

Ale pomijając te drobną uszczypliwośc to gra sztosiwo!!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Przypadła mi do gustu ich powierzchownosc, bo to co miały do powiedzenia skipowalem :newell: W ogole doszlo do tego, że jak chcesz fajne dialogi, to odpalasz indyka. Tutaj mamy poziom polskiej telenoweli.

W oczekiwaniu na metroida w pudełeczku bożym, odpalam jednak od razu na wyższym poziomie trudności. Przy okazji sprawdzę nowe emblemy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilkę, w dobra fabułę nie liczę ale widzę, że prezentacja skręciła ostro w stronę anime i wręcz dragon balla xddd, nawet ciekawe, na razie mnie nie przeraża taka formuła, zwłaszcza że technicznie to jest wszystko zrealizowane o trzy klasy lepiej niż stosunkowo brzydki three houses. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Story DLC zapowiada się ciekawiej niż historia podstawki. Zamierzałem kupić DLC anyway jak tylko skończę kampanię, po trailerze tylko się utwierdziłem w tym. Gra faktycznie musiała być skonczona już dawno skoro sypią DLC tak szybko. Pośpiech daje nadzieję że jeszcze w tym roku zapowiedzą remake FE4. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...