Skocz do zawartości

Pacific Drive


Patricko

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok 2 godz gry: Jest dobrze :thumbsup:

Lecę tymczasem z żoną na spacer, a gdy wrócimy zagonie ją do robienia mielonych :devil: . A ja jak lord z piwkiem rozsiądę się na kanapie i będę złomował co mi wpadnie pod łapy,będę pieścił mojego griswoldowego kombiaka, będę tworzył i będę poznawał. To będę robił:ohboy::ohboy: 

Odnośnik do komentarza

Dziwne, w prawym górnym rogu mam napisany cel: dotarcie do TOWN, więc pewnie jak w każdych rogalach albo jeździsz i zbierasz i rośniesz, albo idziesz do przodu z grą.

 

Ja dopiero dotknąłem gry, nie mam żadnych urządzeń na samochodzie, sądzę że one zmienią rozgrywkę, poza tym dostaję tylko energię stabilną, a widzę że są jeszcze 2 rodzaje, i szczerze wątpię czy będzie tak łatwo ją zdobyć. Nie zdziwię się jak niedługo będę się śmiał że najbardziej przyśpieszające bicie serca momenty to ucieczka do światła omijając skały, drzewa, anomalie i czas.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Sam jestem na zadaniu TheRemnant. Błądzę jeszcze w tej grze,aczkolwiek „scrapuje” wszystko co wpada pod moją „scraparke”. Zaznaczyłem sobie lokacje w garażu do której mogę się tylko dostać jadąc przez poprzedzającą ją lokacje i ku mojemu zaskoczeniu nie ma między nimi garażu. Pierwsze podejście i zginąłem nie chybnie w burzy,lecz tip od @Rtooj o robieniu dwóch save rozwiał wszelki problem z tego wynikający. Zamuliłem się i nie wiedziałem jak się wydostać z mapy i zgon w burzy po dramatycznej ucieczce rozwalonym griswoldowozem na trzech kołach był pewniakiem. Było dramatycznie i było emocjonująco-to lubię. Grafika mi się podoba, choć technicznie nie jest mocarna, taki trochę The Long Dark w lecie graficznie. Podoba mi się haptyka i model jazdy. Zacieram ręce na kolejne ulepszenia sprzętu jak i kombiaka, jest tego całkiem sporo. Mam prawie 5 h gry i jakieś 9 mil za sobą,a to raptem początek mam przeczucie. Sporo frajdy sprawia poznawanie w ciemno mechanik i zależności w tym świecie. 

Odnośnik do komentarza

Ja zaraz ruszę do celu (tak sądzę) ale na razie zwiedzam wszystkie dostępne lokalizacje.

Skanowanie wszystkiego po drodze przypomina Metroid prime, ale tutaj są z tego od razu jakieś nagrody a nie pucharek.

Każda skończona ucieczka do garażu to przetarcie czoła i wielkie zakupy.

 

Grafika z czasem robi coraz większe wrażenie, efekt mgły, zachodu słońca, a przede wszystkim wielka zamieć w nocy połączona z lataniem drzew, liści, krzaków, do tego anomalie, czerwona fala, jest to zrobione genialnie.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Szajka napisał:

Też w pierwszej kolejności chce zwiedzać i pozbierać ile się da,ale nawet takie zbierackie runy potrafią przyspieszyć pracę serca,gdy z nienacka się zerwie burza albo wpakujemy się w inne anomalie. O bonusach ze skanowania nie wiedziałem. 

 

Poza wpisami  do bazy danych w menu, skanowanie anomalii odblokowuje pewne przedmioty w maszynce do wytwarzania elementów pojazdu i garażu.

Czy przedmiot już skanowałeś czy nie będziesz widział po najechaniu na niego, masz tam puste lub zapełnione kwadraciki przy opisie.

 

Parę wskazówek ode mnie:
 

Spoiler

- anomalia żółta kula to przyśpieszenie, pozytywne

- druga pozytywna anomalia do zielona fala, leczy,

- trzecia to zielona wersja kolczastej kuli, trzeba ją podnieść i rzucić na samochód,

- te zwykłe złe kule można niszczyć i są przedmioty za to,

- telewizory, komputery i radia niszczyć a nie tylko skanować - wypada z nich rzadka raczej "elektronika",

- po wyjściu z auta nie ma tej mapki z samochodu, dlatego wcześniej klikam na moim celu niebieski znacznik w samochodzie, wyświetla się on również poza pojazdem i się nie zabłądzi,

- warto szybko kupić odświeżarkę dla części, planuję mieć zapasowe części zawsze w niej, po powrocie zniszczone wymieniasz i nie musisz latać z packą.

 

 

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem misję fabularną i dorobiłem się nowej anteny na dachu oraz kompletu oponek na błoto.

 

Opisy anomalii są niezłe, polecam opis ofiary wyrastających kolumn z ziemi:

 

18de1933e3392-screenshotUrl.jpg

 

@Square ta gra to chyba będzie marzenie dla kogoś kto latał za globusami w returnalu, tutaj masz setki różnych elementów i dodatkowo do znalezienia jak wyżej na różnych planszach. Gra ogólnie wygląda na taką która wzięła mnóstwo fajnych rzeczy z różnych gier.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Ja mam od dłuższego czasu zadanie by się dostać do miasta,ale buszuję po okolicy. Potrzebuję materiał do ulepszeń,a ciągle mi go brakuje. W miasto chce wjechać na pełnej dopakowany na miarę możliwości :kratoswoke:. W ogóle znalazłem jakąś perłę,musiałem ją „naprawiaczka do przebitych opon” naprawić, tzn nie wiem czy musiałem ale dało się :balon: no i taka naprawiona wrzuciłem do dekonstruktora przedmiotów który sobie wybudowałem i wyleciało sporo dobra z niej co sugerował jej opis :drakeyeah:. Mam już stalową maskę, kilka paneli bocznych i drzwi :czezky:. Cholernie sporo frajdy daje mi ta gra, do dlc do Eldenka będzie akurat :sir:

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Rtooj napisał:

@Square ta gra to chyba będzie marzenie dla kogoś kto latał za globusami w returnalu, tutaj masz setki różnych elementów i dodatkowo do znalezienia jak wyżej na różnych planszach. Gra ogólnie wygląda na taką która wzięła mnóstwo fajnych rzeczy z różnych gier.

To gra musiałaby mieć gameplay zachęcający do zbierania, a na oficjalnych trailerach tego nie widziałem. Może jak sprawdzę czystą rozgrywkę, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza

Misja z dotarciem do miasta, a potem powrót do garażu obładowany dobrami, w następstwie rozwój fury i garażu  :banderas:

Opony offroadowe, stalowe zderzaki i drzwi, dodatkowy zbiornik paliwa na boku pojazdu, a na drugim boku kufer na graty.  Takie błache, a jest radocha :ohboy:.  Jutro wyruszam moja kozacka fura na kolejną misję.  W sumie nie wiem która to była misja by dotrzeć do TOWN(2-3?) jestem świeżo po niej, a mam przeszło 9 h gry. 
 

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Ja jestem 2-3 misje dalej, i o dziwo bardzo spokojne plansze, i brak nowych anomalii.

Nie wiem jak długa jest ta gra, ale nadal nie natknąłem się na pozostałe rodzaje energii, wg bazy danych nie widziałem jeszcze 2/3 anomalii.

Chciałem napisać że wada gry jest to ciągłe wciskanie ręcznego, ale właśnie kupiłem ręczny w formie auto ;D

 

Dosyć niepokojąca czasami gra jak wbiłem się na planszę gdzie było totalnie ciemno, moment w którym parkujesz auto i idziesz pieszo po energię, wokół cisza, jakieś odgłosy nietoperzy, jakaś anomalia daleko,  150 m od auta i w zasadzie widać z daleka tylko światła reflektorów, biegniesz z powrotem i cieszysz się że jesteś w swoim 4-kołowym przyjacielu :)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Taaak, powrót do auta z pieszej wyprawy po dobra często daje poczucie ulgi, prawie jak ognisko w soulsach. Grafika za to coraz bardziej mi się podoba,choć nadal twierdzę że technicznie ona nie jest zaawansowana  jakoś wybitnie. To burza, anomalie czy wschody/zachody słońca są piękne. 

Odnośnik do komentarza

20 godz za mną, boziu co za gra :banderas:

Gablota coraz bardziej dopakowana, ależ mi daje frajdę ten survival samochodowy,autentycznie chce się dbać o furę :cfaniak:. Nawet fabularnie coś było mi się wydaje wspomniane, że wytwarza się silna więź między kierowcą, a griswoldowozem.
 

Pytań mam kilka:

-jest sposób na przyspieszenie czasu?

do celu mam 9 h drogi a wolałbym-uczciwie powiem ruszyć o świcie by nocą nie kluczyć :asax:

-co to są quirksy i jak korzystać z tinker station?


@Rtooj zdobył panicz już inne rodzaje energii? U mnie muszę ruszyć fabułę mi się zdaje by je pozyskiwać,a pytam bo chyba jesteś sporo przede mną i ciekawi mnie czy już pozyskałeś inne rodzaje energii.

 

Szafka w której mogę regenerować uszkodzone komponenty karoserii gdy jestem w trasie to majstersztyk.

 

Nie wiem czy mam buga, ale wkurzające jest podczas wysiadania, że otwierają mi się też drzwi od pasażera. Jestem czujny już na tą kwestię i zamykam je ,ale zdarzyło mi się z otwartymi drzwiami przedzierać przez anomalie :shieeet:

 

Oto mój griswoldowóz

 

IMG_2643.jpeg

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Szajka napisał:

20 godz za mną, boziu co za gra :banderas:

Gablota coraz bardziej dopakowana, ależ mi daje frajdę ten survival samochodowy,autentycznie chce się dbać o furę :cfaniak:. Nawet fabularnie coś było mi się wydaje wspomniane, że wytwarza się silna więź między kierowcą, a griswoldowozem.
 

Pytań mam kilka:

-jest sposób na przyspieszenie czasu?

do celu mam 9 h drogi a wolałbym-uczciwie powiem ruszyć o świcie by nocą nie kluczyć :asax:

-co to są quirksy i jak korzystać z tinker station?


@Rtooj zdobył panicz już inne rodzaje energii? U mnie muszę ruszyć fabułę mi się zdaje by je pozyskiwać,a pytam bo chyba jesteś sporo przede mną i ciekawi mnie czy już pozyskałeś inne rodzaje energii.

 

Szafka w której mogę regenerować uszkodzone komponenty karoserii gdy jestem w trasie to majstersztyk.

 

Nie wiem czy mam buga, ale wkurzające jest podczas wysiadania, że otwierają mi się też drzwi od pasażera. Jestem czujny już na tą kwestię i zamykam je ,ale zdarzyło mi się z otwartymi drzwiami przedzierać przez anomalie :shieeet:

 

Zadałeś pytanie i sobie odpowiedziałeś ;]

 

Ja w trakcie jazdy miałem taką akcję że podczas cofania otwierała się maska samochodu.

I tu przychodzi właśnie tinker station,

1 kolumna -  czym robisz  - Dzwignia

2 kolumna - co robisz   - wstecz

3 kolumna - co powoduje  - maska

4 czym powoduje  - otwiera się

 

Albo odwrotnie sam wyczujesz, jak już wiesz co się dzieje nie tak z samochodem i z czym to koreluje, to musisz rozwiązać tą śmieszną zagadkę.

Ale ogólnie jest ciężko, mi ciągle pokazuje jakieś quirks, jest nawet do kupienia przedmiot do podpowiadania co nie działa.

 

U mnie od paru dni nic się nie dzieje bo nie mogę grać, ale w weekend wracam w trasę.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=17982&fbclid=IwAR2Bo5xPV-n6tGvub046ouRWegbQn9QfCmH5cJqBEcCBXPfGmM1nWNsw23k_aem_AWETkrTKR0x4x-VkEHi1e2hWRRj6n-8SlcvxekPbLZ9WPGu1QBKQ6-aV5abaiWMuHps
 

Całkiem spoko recka.

 

A u mnie przeszło 22 h na liczniku, jest progres. Pozyskałem drugi rodzaj energii, przy okazji zobaczyłem troszkę bardziej post apo rejon. Choć wyprawy w coraz dalsze rejony są…coraz bardziej emocjonujące. Ucieczka na kapciu do słupa światła nocą w burzy z piorunami,wichurą, deszczem i zawężonym już polem anomalii który pochłania co sekundę elementy karoserii. Walka z autem którym miota wiatr, nerwowe obserwowanie wskaźnika uszkodzeń i zdrowia bo para drzwi już dawno wyrwana, więc auto nie daje pełnej ochrony :banderas:… Takich eskapad miałem już wiele, każda równie emocjonująca. Dzięki takim grom przekonuje się, że gaming żyje jeszcze. 
Nie to co piraci AAAA :yao:.

@Crazy Horse pan to co nie gra w to dzieło? Pan @Wredny też mnie zaskakuje absencja w temacie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...