Skocz do zawartości

Reedycja #1, czyli Blast from the Past


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę ciemno te skriny wyszły

IMG-20221029-202238.jpg

 

Małe różnice w okładkach + okładka nowego jest grubości zwykłej strony, a oryginalna grubsza. Tylna okładka poprawiona (bez białego paska po lewej)

IMG-20221029-202721-HDR.jpg

 

I jeszcze taka różnica, po co ten biały prostokąt?

spacer.png

 

 

Przypadkowo położyłem nr 1 na Pixelu, tak to wygląda :D  40 stron nr 1 vs 116 stron Pixela

psx1vspixel.jpg

Edytowane przez tajmeniczy czyletnik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zostałem przekierowany z tematu o numerze zerowym (Dzięki Grzybiarz!), i pochwalę się numerkami 4 oraz 5. Zamówiłem parę minut po starcie aukcji na allegro.

 

Teraz niech ujawni się delikwent, który kupił pierwsze trzy numery!

 

(albo raczej czekajmy aż się ujawni na OLX :P )

reedycja.jpg

Edytowane przez juzer7k7
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

u mnie numerek 0016. Ciekawe, czy to ma nakład 9999?

Właśnie obczajam, ale chore ceny oryginałów raczej się nie obniżą po tej premierze reedycji. 
Brak twardszego papieru na okładach, to pierwsze co rzuca się w oczy. Drugie to, że jest dość ciemno:

C6BBD355-54FC-44DA-A934-4C103F77669C.jpeg

A9E4AB02-CE24-428A-84A9-2530D9907FCE.jpeg
(oryginał po powodzi)

I jak to zostało zrobione, jak nie skany, to z tych plików oryginalnych?

Przy napisach widać kompresję, jakby to było JPG, a nie grafika wektorowa.

PS. A to że jest tak ciemno, to może po prostu kwestia tańszego druku?

PS2 I tak się kupi kolejne wznowienia, bo mimo że pierwszy numer jest po zalaniu, to on był wydany wówczas jako pismo premium, gruba okładka, gruby papier i to przetrwało, za to następne 6 numerów mam w gorszym stanie :/

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Przyszedł też do mnie i cieszę się że brakuje mi tylko nru 2 bo jakość tego wydania to porażka. Okładka już w 0 była średnia, tutaj jest jeszcze gorsza, nie dość że cienka to zostają odciski palców. Screenshoty ciemne, papier też słabizna. Nie wiem jak wyglądał oryginał nru 1 ale najstarszy jaki mam to nr 3 i wygląda o wiele lepiej. Ja rozumiem że koszty druku są duże itd. ale nr 302 ma 3x więcej stron, kosztuje 5 zł mniej i ma całkowicie nową zawartość którą ktoś musiał napisać i poskładać a tutaj czuć cięcie kosztów na każdym kroku. Dosłownie jakość gazetek jakie rozdawali przy metrze.  Ocena remastera 3/10

 

PXL_20221102_121401750.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

@łom a ja mam numerek po Tobie 0016 :) 

Oryginał z 1997 roku był drukowany na grubym papierze. Strony były twarde i błyszczące, a tutaj raczej można to porównać do Clicka/Bravo. Z tą okładką grubości normalnych stron to fail :/

Ale i tak czekam na pierwsze siedem numerów (...)

---

Szkoda że ten gość z DTP nie odpisze jak to było robione, czy w ogóle nie wrzuci swoich trzech groszy, np. co to za biały kwadrat we wstępniaku? Może zrobił swoje "copyright" i mu to wycięli? A sam mam jednak małą wątpliwość, czy czasem nie korzystał z moich JPGów (strony wyglądają jak skompresowane obrazki, a nie grafiki wektorowe). Niby nie, ale te oceniaczki, czy teksty, są dość rozpikselowane, a przecie jak korzystał z oryginalnych plików, to nie powinno to tak wyglądać. No i druga sprawa że niby dziś te pliki z 1997 są nie do odpalenia, więc chyba jednak korzystał ze skanów.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...