Skocz do zawartości

Persona phantom x


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

Gra mobilna ale wygląda na raczej dużą personke wiec szkoda żeby temat kisił się w martwym dziale gier mobilnych.

Premiera najpierw w Chinach.

Czy jestem zniesmaczony że po 5 latach od europejskiego wydania piątki dostajemy gre mobilną i to osadzoną w świecie 5ki zamiast kolejnej dużej odsłony? Jestem w chuy.

Czy będę grał? Będę :wujaszek:

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Podobno będzie też na PC, aczkolwiek nie mogę znaleźć teraz źródła.

 

Wydawcą będzie chiński Perfect World, co nie jest dobrym znakiem. Gra na rynek chiński = gacha.

 

Meh. Copy-paste P5. Niby może być fajne, a skończy jak Diablo Immortal pewnie. Już bym serio wolał kolejną potańcówkę.

Odnośnik do komentarza
Cytat

 

A release date was not announced, but it will be a free-to-play title with item-based in-app purchases.

 

Cytat

 

Though the announcement itself does not mention a PC version, the playtest will be held on PC and Android devices.

 

Cytat

The game is focused on the theme of “desire,” and tells the story of students who have awakened to their “Personas,” facing difficulties together in an era of “low desire.” A mysterious old man with a long nose, a strange underwater room, an owl that can speak human language, and another world separate from reality—these seemingly unrelated things are all somehow connected. Players will take on the role of a student, attending classes during the day and participating in activities such as baseball or watching movies with friends during their free time. After school, they can infiltrate the other world, which appears in the form of palaces with different themes, and use their Personas to engage in high-octane battles against enemies.

 

Normalnie bym nie miał nic przeciwko spinoffowi robionego niskim kosztem, ale ta chińszczyzna wszystko zepsuje. Albo będzie gacha z personami, albo jakaś energia, poziom trudności zawyżony na potrzeby mikrotransakcji, lub jeszcze inne restrykcje, czy limity.

 

No nic, jak będzie na PC dostępne bez zbędnego kombinowania, to się sprawdzi. Mobilkę ignoruję.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Pupcio napisał:

No persona idealna żeby doić na mikrotransakcje. Tu nową personke sobie wylosuj, tu jakieś ubranko a tu damy bossa którego nie rozyebiesz dopóki nie dasz nam pieniążków albo nie będziesz farmił 100h :) pyerdolony atlus, nienawidze tej firmy

Atlus nie umie liczyć do 6. :newell:

1 godzinę temu, Pupcio napisał:

Gra mobilna ale wygląda na raczej dużą personke wiec szkoda żeby temat kisił się w martwym dziale gier mobilnych.

Premiera najpierw w Chinach.

Czy jestem zniesmaczony że po 5 latach od europejskiego wydania piątki dostajemy gre mobilną i to osadzoną w świecie 5ki zamiast kolejnej dużej odsłony? Jestem w chuy.

Czy będę grał? Będę :wujaszek:

Jebane skurwysyny :/

 

Na szczęście mam P3P na decku do ogrania, to poczekam kolejne kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Z ciekawości sprawdziłem, czy coś o grze wiadomo nowego.

 

Cytat

The method of character obtainment is via a gacha banner system. It is explained that characters obtained in this fashion are cognitive manifestations of the original individual taken from the Sea of Souls, and not the real person. Additionally, as the game does not follow a calendar system, the protagonist's free time in the city is only limited by a special currency taking the form of hourglasses.

 

Cytat

P5X altered the design of some Personas from the base Persona 5 to be less sexual, for example – giving Incubus shorts. It also removed skulls – for example giving Hell Biker a helmet so as to not show his skull.

 

No stereotypowy chiński mobilny crap się szykuje. "Fabuła" pewnie nawet nie będzie gotowa, tylko będą wszystko przeciągać w nieskończoność. S-Linki założę się będą przyblokowane horrendalnymi wymaganiami, nie tylko statystykami bohatera, ale pewnie wymyślą jakieś tuziny dodatkowych walut i itemów, potrzebnych do zrobienia postępów.

 

Oczywiście pierwsze kilka godzin wszystko będzie zajebiste, hojne, tak żeby pierwsze recenzje/opinie wypadły pozytywnie. Dopiero potem zaczną się schodki i bariery, a do tego FOMO, limitowane eventy, P2W etc.

 

Takich gier najlepiej w ogóle nie rozpoczynać. Bo potem żal rzucić to wszystko w cholerę, a zarazem szkoda już poświęconego czasu, żeby nie pieniędzy, na nieustanne niecne praktyki i próby utrzymania gracza przy grze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Będzie, ale najpierw chińczyki.

 

Ja mam złe doświadczenia z F2P/Live-Service, dlatego entuzjazm bliski zeru. Mogą stworzyć świetną grę mechanicznie, efektowną wizualnie, z ciekawą fabułą, ale można być pewnym, że reszta będzie tak zaplanowana, że albo wymusi horrendalny grind, albo wydawanie kasy. A nawet, jak się zapłaci, to i tak potem kolejne aktualizacje wprowadzą coś, co uczyni dotychczasowe osiągnięcia i wydatki mało znaczącymi.

 

Plus na 100% fabuła nie będzie kompletna i kolejne epizody będą ciągnąć latami. A do tego eventy, FOMO etc. Przerabiam to obecnie z Ever Crisis i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że takich gier, to najlepiej nie zaczynać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2024 o 11:36, Suavek napisał:

Będzie, ale najpierw chińczyki.

 

Ja mam złe doświadczenia z F2P/Live-Service, dlatego entuzjazm bliski zeru. Mogą stworzyć świetną grę mechanicznie, efektowną wizualnie, z ciekawą fabułą, ale można być pewnym, że reszta będzie tak zaplanowana, że albo wymusi horrendalny grind, albo wydawanie kasy. A nawet, jak się zapłaci, to i tak potem kolejne aktualizacje wprowadzą coś, co uczyni dotychczasowe osiągnięcia i wydatki mało znaczącymi.

 

Plus na 100% fabuła nie będzie kompletna i kolejne epizody będą ciągnąć latami. A do tego eventy, FOMO etc. Przerabiam to obecnie z Ever Crisis i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że takich gier, to najlepiej nie zaczynać.

Ten twór ma wersję PC, ale rozumiem, że to ma być tylko jakiś klient do przeglądarki, czy coś w ten deseń, a nie premiera gry na Steam? 

Odnośnik do komentarza

Na tym etapie to raczej domysły. Raczej normalna wersja PC ze swoim klientem, ale na Steam bym się nie nastawiał, póki co.

 

Gierka dla chińczyków, więc różnie to może być. Równie dobrze na zachodzie mogą wydać tylko grę na telefony, zaś PC całkiem pominąć. Było tak np. z Brave Exvius, który wersję PC miał tylko w Azji. A może po paru miesiącach będzie też Steam z cross-playem, tak jak np. FFVII Ever Crisis? Zobaczymy.

 

Ja kijem tego nie tykam, bo przyznaję, że mam drobny problem z takimi grami. Bo nawet, jeśli zdaję sobie w 100% sprawę z bezczelności niektórych praktyk F2P, to jeśli w jakimś stopniu gra mi się "spodoba", to ciężko mi ją potem porzucić, odstawić. Tj. kasy nie wydaję, ale ulegam np. codziennemu logowaniu, robieniu jakichś daily itp. żeby zdobyć jakąś umowną walutę "na później". FOMO i te sprawy, plus dopamina z gachy, nawet tej bezpłatnej. A oczywiście i tak potem się okazuje, że bez grindu i/lub wydawania kasy, to nic sensownego się w grze nie osiągnie. "No ale to tylko 5 minut dziennie, co mi szkodzi?", sobie tłumaczę...

 

Tylko, gdy już zdajesz sobie z tego sprawę, to zawsze "szkoda" rezygnować i rzucać to wszystko w cholerę. Bo przecież już coś tam mamy zaczęte, coś zdobyte, coś osiągnięte, poświęcone godziny itp. Pół biedy, jeśli to gierka na telefon do ogarnięcia na kiblu w robocie, ale gorzej, jeśli PC, czy konsola. Tylko i tak prędzej czy później w końcu serwery zamkną i siłą rzeczy wszystko przepadnie bezpowrotnie.

 

Dlatego najlepiej, to w ogóle nie zaczynać...

 

W przypadku PPX jest o tyle łatwiej, że naprawdę gra mocno zalatuje copy-pastą. Jasne, wygląda to ładnie, nie przeczę, no ale to już było wszystko w piątce. To nawet nie nowa Persona, z nowym pomysłem, światem, gameplayem itp. tylko kolejna Persona 5. I tak jak mówię, jestem niemal przekonany, że story będzie niekompletne i wałkowane w nieskończoność, do zamknięcia serwerów, zaś wszystko wokół to będą limitowane eventy, jakieś side-story (czy S-linki) itd. I niemal na pewno, żeby je odblokować, czy obejrzeć, to trzeba będzie poświęcić jakąś energię, walutę, albo wręcz wylosować coś rzadkiego z gachy, co odblokuje daną cut-scenkę. Bo za darmo, to nic nikomu nie dadzą. Co najwyżej pierwsze parę godzin tylko złudne wrażenie sprawi, jaka to gra hojna, a potem paywall.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Suavek napisał:

Na tym etapie to raczej domysły. Raczej normalna wersja PC ze swoim klientem, ale na Steam bym się nie nastawiał, póki co.

 

Gierka dla chińczyków, więc różnie to może być. Równie dobrze na zachodzie mogą wydać tylko grę na telefony, zaś PC całkiem pominąć. Było tak np. z Brave Exvius, który wersję PC miał tylko w Azji. A może po paru miesiącach będzie też Steam z cross-playem, tak jak np. FFVII Ever Crisis? Zobaczymy.

 

Ja kijem tego nie tykam, bo przyznaję, że mam drobny problem z takimi grami. Bo nawet, jeśli zdaję sobie w 100% sprawę z bezczelności niektórych praktyk F2P, to jeśli w jakimś stopniu gra mi się "spodoba", to ciężko mi ją potem porzucić, odstawić. Tj. kasy nie wydaję, ale ulegam np. codziennemu logowaniu, robieniu jakichś daily itp. żeby zdobyć jakąś umowną walutę "na później". FOMO i te sprawy, plus dopamina z gachy, nawet tej bezpłatnej. A oczywiście i tak potem się okazuje, że bez grindu i/lub wydawania kasy, to nic sensownego się w grze nie osiągnie. "No ale to tylko 5 minut dziennie, co mi szkodzi?", sobie tłumaczę...

 

Tylko, gdy już zdajesz sobie z tego sprawę, to zawsze "szkoda" rezygnować i rzucać to wszystko w cholerę. Bo przecież już coś tam mamy zaczęte, coś zdobyte, coś osiągnięte, poświęcone godziny itp. Pół biedy, jeśli to gierka na telefon do ogarnięcia na kiblu w robocie, ale gorzej, jeśli PC, czy konsola. Tylko i tak prędzej czy później w końcu serwery zamkną i siłą rzeczy wszystko przepadnie bezpowrotnie.

 

Dlatego najlepiej, to w ogóle nie zaczynać...

 

W przypadku PPX jest o tyle łatwiej, że naprawdę gra mocno zalatuje copy-pastą. Jasne, wygląda to ładnie, nie przeczę, no ale to już było wszystko w piątce. To nawet nie nowa Persona, z nowym pomysłem, światem, gameplayem itp. tylko kolejna Persona 5. I tak jak mówię, jestem niemal przekonany, że story będzie niekompletne i wałkowane w nieskończoność, do zamknięcia serwerów, zaś wszystko wokół to będą limitowane eventy, jakieś side-story (czy S-linki) itd. I niemal na pewno, żeby je odblokować, czy obejrzeć, to trzeba będzie poświęcić jakąś energię, walutę, albo wręcz wylosować coś rzadkiego z gachy, co odblokuje daną cut-scenkę. Bo za darmo, to nic nikomu nie dadzą. Co najwyżej pierwsze parę godzin tylko złudne wrażenie sprawi, jaka to gra hojna, a potem paywall.

Mądre słowa, wyraźnie warto ten projekt pominąć :). 

 

Tym bardziej, że Persona 3 Reload rozgrzebana, SMT5V czeka a potem Metaphor, więc będzie Atlusowo w tym roku :). 

Odnośnik do komentarza
Teraz, KrYcHu_89 napisał:

Mądre słowa, wyraźnie warto ten projekt pominąć :). 

Takie "mądre", a mimo tego "gram" m.in. w Ever Crisis na Steam... :facepalm:

 

No bo tak właśnie jest. Jak już się zaczęło, to brnie się w to dalej, choć codziennie sobie sam tłumaczę, że to bez sensu, gra to samograj na alt-tabie, a model biznesowy jest horrendalny.

 

Nie powtórzcie moich błędów... :D

 

A tak serio, to naprawdę wolę dokończyć P5 Royal, czy sięgnąć po P3 Reload, niż właśnie babrać się z chińczykiem, "bo za darmo i ładnie wygląda".

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

Takie "mądre", a mimo tego "gram" m.in. w Ever Crisis na Steam... :facepalm:

 

No bo tak właśnie jest. Jak już się zaczęło, to brnie się w to dalej, choć codziennie sobie sam tłumaczę, że to bez sensu, gra to samograj na alt-tabie, a model biznesowy jest horrendalny.

 

Nie powtórzcie moich błędów... :D

 

A tak serio, to naprawdę wolę dokończyć P5 Royal, czy sięgnąć po P3 Reload, niż właśnie babrać się z chińczykiem, "bo za darmo i ładnie wygląda".

Tez widziałem Ever Crisis na Steamie, ale na razie się bronię :D. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...