Skocz do zawartości

Blasphemous II


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak samo u mnie i nie wpadło mi trofeum :papa:.
Skończone, ogólnie to fabuła, lokacje i postacie bardziej mi się podobały w poprzedniej części, ale tu trzeba pochwalić twórców, że nie dali dużo elementów platformowych. Tak to walki i cała reszta na duży plus w stosunku do poprzedniej części. Ja ogólnie kocham takie gierki w takich klimatach, dlatego ta gra to dla mnie 9/10 i czekam na dodatki. No i coś mi się jeszcze zbugowało z czasem gry, miałem około 23h na sejwie, teraz mi pokazuje, że grałem 51 min. :D

Edytowane przez Rotevil
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Walka, skille i eksploracja dla mnie też bardzo duży plus względem jedynki. Jedynie niektóre finiszery pod l2 mi się nie podobają a raczej brak różnorodności, 3/4 to te korzenie jakieś. Bossfighty są spoko i fajnie że niektóre brońki się bardziej nadają od innych można kombinować, ale szkoda że dużo bossów to typowe humanoidy - wolałem większe wynalazki. No ale jeszcze jeden gołąb i zapewne coś po nim więc może będzie fajnie. A wcześniej zostaje trochę ? do sprawdzenia z ostatnią umiejętnością. 

Odnośnik do komentarza

u mnie obecnie z 21h przy 77% gry więc pewnie dociągnę jeszcze parę godzin chcąc zrobić 100% 

 

jak ktoś skończył 

Spoiler

ile itemów dostaliście od spowiednika? tam się pojawiały takie kwiatki przed konfesjonałem, zebrałem 2, i był 3 mniejszy ale po spowiedzi zmienił się typek i dostałem figurkę. Wygląda mi na to że przegapiłem teraz jakąś nagrodę. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, messer88 napisał:

 

  Ukryj zawartość

ile itemów dostaliście od spowiednika? tam się pojawiały takie kwiatki przed konfesjonałem, zebrałem 2, i był 3 mniejszy ale po spowiedzi zmienił się typek i dostałem figurkę. Wygląda mi na to że przegapiłem teraz jakąś nagrodę. 

Spoiler

Przy kwiatach dwa są 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, messer88 napisał:

A wygląda jakby 3 miał rozkwitnąć. 

 

@Rotevil zebrałeś wszystkie aniołki? 

  Ukryj zawartość

mam 29/33 i się zastanawiam czy te cztery bedą w Two Moons gdzie obecnie jestem czy przegapiłem gdzieś xD 

 

Spoiler

W two moons były chyba dwa, mi brakowało takich co są gdzieś wysoko, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie było widać, zobacz w tej lokacji co jest taki las, są tam dobrze ukryre.

 

Odnośnik do komentarza

Zbliżam się do końca powoli. Też chce wszystko pozbierać jeszcze :cool: Odkrywanie sekretów to najbardziej satysfakcjonujący aspekt zdecydowanie. No i nauka bossów ofkorz też.

 Ogólnie to początek się trochę siermiężnie rozkręcał jak dla mnie.Ale po 3 podstawowych bossach ruszyło elegancko i zaskoczyło. Fakt, że bossowie chyba ciekawsi designersko w jedynce, ale z sequela nie odstają jakoś znacząco. Lokacje to samo, ale Zatopiona twierdza zrobiła woow. Dużo ciekawych pomysłów na wykręcające palce elementy platformowe. Fajnie, że odbijanie od ścian poprawili, nie trzeba się mieczem wbijać to było trochę meh w jedynce. Siekanie soczyste jak w oryginale. Fajny patent z kilkoma brońkami, skille urozmaicają mocno zabawe i sposoby na radzenie sobie z mobkami. Muza okej, ale chyba więcej charakterystycznych motywów było w jedynce.

Bardzo mi się podoba, w ogolnym rozrachunku to więcej tego samego co w jedynce i dobrze, bo wszystko zajebiste :cool:

 

Odnośnik do komentarza

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

Brakowało mi jednego "skillpointa" do 100 i trzeba się było wspomóc YT. Przy okazji odkryłem też kombinacje figurek i wynikające z tego bonusy :bella: walka naprawdę tutaj zyskała względem 1. Czas przy sejwie gra sobie zresetowała przy którejś końcowej lokacji, 33h całość gdzie pewnie z 2h to był przedostatni boss. Bardzo podobają mi się też te rysowane scenki, o wiele lepiej to wygląda od pixelowych z 1. Jak zrobią dlc to wracam do gierki. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Szermac napisał:

W ogóle kupiłem u sprzedawcy 'dzwonek', który wydaje dźwięk jak jest się w lokacji z sekretną ścianą.

Nie wiem do końca jak to działa, ale jestem w Palace of the Embroideries i dzwoni mi w pokoju z teleportem i w pomieszczeniu przed, za nic w świecie nic tam nie ma xD

Ten dzwonek służy do odkrywania tych znaków runicznych, które są poukrywane w różnych lokacjach, nie pamiętam żeby były w tej grze jakieś sekretne drzwi, które otwierają się przez użycie tego dzwonka.

Edytowane przez Rotevil
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...