Skocz do zawartości

Indika


Rekomendowane odpowiedzi

 

Gramy zakonnicą, która jest lekko nawiedzona, rozmawia sobie czasem z diabłem, a do tego jej postrzeganie rzeczywistości bynajmniej nie jest normalne. Jakieś załamania nerwowe, wraz z którymi zmienia się otoczenie, jakieś zbyt duże lub nienaturalne konstrukcje, które przytłaczają. Motywy teologiczne, rozkminy, absurdy, czarny humor (parę razy nieźle się uśmiałem, szmaciana lalka do miłości rulez :kekw:). Muzyka techno w sytuacjach zagrożenia? UI i dźwięki rodem z epoki 8 bitów? No jest mocno, przyznam, niezła mieszanka. 


Przechodząc demo miałem bardzo miłe skojarzenia z Limbo: tu się zaciąłem (raz na dobre kilka minut), tam zginąłem, to znowu pojawił się jakiś abstrakcyjny motyw. Jest zbliżona filozofia w konstrukcji poziomów do tegoż Limbo, co zaliczam na duży plus. Technicznie bardzo słabo, to znaczy wszystko działa, ale na taśmę klejącą - niski budżet, to widać. Bywa też przez to frustrująco, sporo razy zginąłem. Balans głośności leży i czasami bębenki pękają, ostrzegam zawczasu. Ale ale, to tylko tak do informacji, bo bynajmniej nie narzekam, mnie akurat pasuje taka surowość, absurd jest przez nią jeszcze większy. Natomiast nie jest to jakaś tam śmieszkowa gra bez fabuły czy coś, bo ta jak najbardziej jest i wygląda na to, że zapowiada się nawet dość przyzwoicie. O jakowejś wewnętrznej przemianie, hah.


Co ciekawe grę robią kacapy, które uciekły do Kazachstanu, wydawcą jest zaś 11 Bit Studios. Zaintrygowany jestem, nie ukrywam, stąd zakładam ten temat.


Demo jest na Steamie do 12-go. Polecam obczaić, jeśli szuka się czegoś nietypowego. Premiera w I kw. 2024 na PC, Xbox Series X/S, PS5.
 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...