Skocz do zawartości

>>> PSX/PSONE FAQ


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszla myszka do Play Station, kupilem ja ostatnio, bo chcialem chociaz spróbowac przejsc Warcraft II (moja pierwsza strategia), która na PC wymeczylem do konca, ale na PSOne oczywiscie sie nie dalo.

 

Niestety nie wiem jak to dziala...

Podlaczylem juz pada do pierwszego wejscia, a myszke do drugiego, odwrotnie tez, potem sprawdzilem na PS2, ale tez jakos sie nie dalo. Za pomoc bylbym bardzo wdzieczny.

 

Przepraszam, wyjasnilo sie. Kurde, moja wersja Warcrafta po prostu nie dziala z myszka... z tylu nie ma informacji o tym, wiec wychodze z zalozenia ze nigdy nie skoncze wersji na PSX-a. Sry za spam ;)

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak ktoś się nie zna, ma słaby laser i nagra na syfie, tudzież w ogóle źle nagra (co nie jest wcale takie niemożliwe - dzisiaj nie używa się mode2, a wiedza o zabezpieczeniach takich jak Libcrypt jest niemal zerowa) to gra mu się nie uruchomi. I wracamy do punktu wyjścia. :)

 

Trudno rozebrać PSXa i coś popsuć, a modchip widać od razu - przyklejoną epoxem/taśmą/luzem kość z kabelkami raczej trudno przeoczyć i uznać za integralną cześć konstrukcji, która opuścila fabrykę. ;)

Odnośnik do komentarza

Damn, nie ciekawie. Zwłaszcza, że widziałem kilka produktów, które podobno miałybyć kompatybilne z PSX/PS2/PC. Hmmm... albo ktoś robi wałki, albo nie wiedzą w takim razie czym jest owe PSX. Ewentualnie ja nie zrozumiałem czegoś. Napisałeś, iż działały na zasadzie pilota- via IRDA. Pamiętam jak lekko ponad pół roku temu kupowałem bezprzewodówkę do Czarnulki. Na jakiej zasadzie w takim razie on działał? Nie tak samo? Również port wkładany był naturalnie w port pada w konsolce. Pytam, bo nie mam zamiaru Szaraczka się pozbywać, a kable od pada czasem mogą spowodować nieszczęście (tutaj podziękowania dla mojego psiaka, który ma w nosie, czy coś stoi mu na drodze i idzie śmiało, po czym słychać *jEEEEEBS!*).

Odnośnik do komentarza

Napisałem jak było kiedyś. Być może są jakieś rozwiązania dla PS2 z Wi-Fi (wątpię) lub BT. Jeśli działa z PS2 powinno też z PSXem. W IRDA nie warto się pchać, chyba że potrafisz utrzymywać przez kilka godzin pozę medytującego buddy. :]

 

Widziałem kiedyś jakies pady Logitecha z taką złączką jak w Xbox'ie, która spełnia swoje zadanie mimo iż robi wrażenie, że prędzej konsola zleci, kabel się wypnie niż ta złączka rozłączy, ale działa (przynajmniej w Xbox'ie, choć przyznać też trzeba że ta konsola znacznie więcej waży od szaraka).

 

 

PSX to także PS2, model DESR-ileśtam z fajnym protoplastą XMB.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Napisałem jak było kiedyś. Być może są jakieś rozwiązania dla PS2 z Wi-Fi (wątpię) lub BT. Jeśli działa z PS2 powinno też z PSXem. W IRDA nie warto się pchać, chyba że potrafisz utrzymywać przez kilka godzin pozę medytującego buddy. :]

 

Pozycja- pozycją. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć właśnie na jakiej zasadzie działał paździoch z PS2. Był przycisk pod wtykiem do slotu od pada, który coś tam "aktywował" aby była łączność na lini konsola-pad. Nie mam zielonego pojęcia co to było, i nawet nie mam jak sprawdzić, ponieważ nie posiadam czarnuli od długiego czasu. Nazwy pada także nie pamiętam.

 

 

PSX to także PS2, model DESR-ileśtam z fajnym protoplastą XMB.

 

Wiem, sens w tym, że ten projekt szybciej padł, aniżeli wprowadzono go do obiegu ;)

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

eloszka. nie chce mi się zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj :P. w poprzedni piątek coś się stało z moim psone. chciałem zmienić grę, lecz płyta wyszła z napędu razem z tym takim kółkiem na płyty(nie wiem jak się to dokładnie nazywa ale macie obrazek żeby to zobrazować :Phttp://iv.pl/images/02854233605931126884.jpg ). i do tego te kółko się połamało. próbowałem włożyć je z powrotem, niestety gra wczytała się najdalej do czarnego ekranu z logiem playstation i do tego konsola zaczeła wydawać z siebie dziwne dźwięki. i teraz tak: mam drugą konsole w tym przypadku niedziałającego już psx'a. czy gdybym przełożył to kółko z niego do psone to mogłoby zadziałać? wolę się najpierw upewnić :P. czy może problem jeszcze leży gdzieś indziej...? kurcze, dobrze jest mieć psx'a zawsze pod ręką ale wole uniknąć kupowania nowej konsoli :(. z góry dzięki za odp !.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

eloszka. nie chce mi się zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj :P. w poprzedni piątek coś się stało z moim psone. chciałem zmienić grę, lecz płyta wyszła z napędu razem z tym takim kółkiem na płyty(nie wiem jak się to dokładnie nazywa ale macie obrazek żeby to zobrazować :Phttp://iv.pl/images/...05931126884.jpg ). i do tego te kółko się połamało. próbowałem włożyć je z powrotem, niestety gra wczytała się najdalej do czarnego ekranu z logiem playstation i do tego konsola zaczeła wydawać z siebie dziwne dźwięki. i teraz tak: mam drugą konsole w tym przypadku niedziałającego już psx'a. czy gdybym przełożył to kółko z niego do psone to mogłoby zadziałać? wolę się najpierw upewnić :P. czy może problem jeszcze leży gdzieś indziej...? kurcze, dobrze jest mieć psx'a zawsze pod ręką ale wole uniknąć kupowania nowej konsoli :(. z góry dzięki za odp !.

 

musisz zmienic ten talerzyk na nowy , dużych problemów z tym nie ma , mimo iż przy jednej z prób uwaliłem cały ten silniczek co kręci tym talerzykiem . Nic na siłę po prostu . W Twoim przypadku obstawiałbym juz wymianę tego silniczka :P . Bez problemu wyciągniesz go z innego lasera psxa/psone

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiałem się ostatnio nad wartością kolekcji gier na PSX. Myślicie, że warto trzymać niektóre tytuły ? Będą zyskiwać na wartości, czy raczej wręcz przeciwnie ?

 

Posiadam kilka części NFS, Obie MOH, Dino Crisis, GTA, Driver'a i kilka innych. Wszystkie wydanie premierowe. Jakie jeszcze ewentualnie warto nabyć ? Zbiera ktoś w ogóle gry na PSX'a ?

Odnośnik do komentarza

ja zbieram, ale tylko premierowe wydania. vib ribbon na ebayu jest w cenie, na naszym allegro jakies rpgi...

Dziwne ze taki kultowy Tekken 3 chodzi tylko za trzy dyszki, a Crash Team Racing za 7 dyszek, wiecej niz na psn;).

Ogolnie gry raczej traca na wartosci - nie grasz i nie zal Ci to sprzedaj. Nie ma co trzymac dla zysku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...