Skocz do zawartości

>>> PSX/PSONE FAQ


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ty jestes gupi, iodz do mediamarktu i popros o gwarancje 2 letnia, wogle wez.

kup se net yaroze, i polacz z maciem.

 

Z tego co mi wiadomo to Sony nie daje 2 letniej gwarancji, to raz. Dwa - 2 letnia to jest niezgodnosc towaru z umowa, ktora po 6 miesiacach wymaga byc udowodnil, ze wada istniala w momencie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

psx to malo awaryjny sprzet, ja swoja uzywalem naprawde ostro, kazdemu cos tam sie w koncu dzialo, ale zawsze pomagalo czyszczenie albo kladzenie pionowo

 

kup od goscia ktory ma duzo plusow by wiedziec ze zaufany, i kup taka ktora odbiera piraty i nie pokazuje uszkodzen, nowej raczej nie dostaniesz, a jak sie zyebie to se kupisz nowa, albo dokupisz laser za pewnie 50zl.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę taką kartę sprzedać, działa wyśmienicie (a przynajmniej tak było 4 lata temu kiedy ostatni raz ją używałem :P). Nigdy nic się z nią nie działo nic niedobrego. Nie warto za to kupować kart które kompresują save'y - mega dziadostwo (wtedy nie masz np. 8x16 bloków tylko 1x16 a większa pojemność bierze się z kompresji danych - sporo gier się wykłada na tym i albo nie chce zapisywać albo robi sajgon na karcie).

 

A modchip: nie kupisz nigdzie, a w każdym razie to trzeba dobrać bios do modelu konsoli. Są trzy rodzaje mikrokontrolerów i jeden EPROM (piszę z pamięci), których raczej dziś już nie kupisz.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaką psjedynkę wybrać do grania w gry NTSC? Przerobioną, czy amerykańską? Koniecznie musi być kabelek rgb? Mam palowski tv, chciałbym, żeby gry były kolorowe i wszystko sprawnie chodziło.

 

Ja mam przerobiona PALowke i kiedys mialem ten problem z czarno bialymi grami NTSC. Udalem sie z tym do pewnego "przerabiacza" i on cos tam pomajstrowal w konsoli i od tamtej pory kazda gra jest kolorowa :D

Takze kabelek nie jest konieczny trzeba sie tylko znac na bebechach konsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

PSX niestety zepsuty [ świeć panie nad jego duszą. :( ] Mam pytanie, czy jeśli mam oryginalną grę mogę z niej zrobić iso i grać na emulatorze albo jeśli ściągłem ją z PSS?

 

Chodzi mi o to czy jest to legalne.

Edytowane przez maltan
Odnośnik do komentarza

Witam !

 

Ostatnimi czasy postanowiłem wskresić moją konsolkę z 98 roku, chodziło o wymianę głowicy i lasera, dokupiłem także PAL Converter dokładnie taki :

 

http://www.menago.com.pl/images/fullsize/playstation1/sprzet/ntsc-pal.jpg

 

Gdy odpalam grę to ekran skacze / zmienia się z czarno-białego na kolorowy, ale co jest dziwne że tylko w przypadkach gdy kolory w grze są jaskrawe, gdy np. gram w Tomb Raidera 3 to w ciemniejszych pomieszczeniach nie przeskakują kolory, pierwszy raz spotkałem się z takim czymś, może ktoś wie o co w tych chodzi bo jest to strasznie denerwujące i oczy bolą co nie miara ...

 

PS. Podłączyłem także pal converter na którym grałem od początku kupna konsoli ( kilka grubych lat ), a teraz tak samo skaczą kolory, już naprawdę jestem w kropce.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Moralnie na pewno tak, a prawnie to ciężko powiedzieć:

 

sprawa emu: kopia tak, ale musisz jeszcze mieć bios ze swojej konsoli. ;]

sprawa pbp: reverse engineering jest nielegalny, więc pewnie nie (żaden emu nie obsługuje tych archiwów, więc trzeba wypakować psara/psary, czyli obraz/obrazy płyt).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze wczoraj miałem w miarę działającego PSX'a.

 

Aby czytał wszystkie płyty, trzeba było go jedynie przewrócić do góry brzuchem (tj. odwrotnie niż powinien stać) jednak naszło mnie, by sprawdzić w środku co powoduje to, że laser w innej pozycji działa lepiej. Rozkręciłem więc konsolę, następnie laser. Pooglądałem go sobie trochę i skręciłem z powrotem (co było trudne, jako, że robiłem to po raz pierwszy).

I teraz najgorsze. Bo pomimo, że dowiedziałem się jak to wszystko wygląda od środka, zapłaciłem za to najwyższą cenę. Laser przestał działać ;<<! Po włączeniu konsoli wydaje ona dziwny piskliwy dźwięk, laser w ogóle nie reaguje, a na ekranie ciągle widnieje pomarańczowy znaczek SONY na białym tle. Po czym odgłos milknie, a ja pogrążam się w ogromnej rozpaczy, jako, że wczoraj zacząłem grać w Final Fantasy VII i coś czuję, że bez waszej pomocy jeszcze przez długi czas nie będę miał możliwości wrócenia do gry.

 

Poniżej podaję linka do filmiku, który nagrałem, by lepiej zobrazować opisany problem.

 

http://www.youtube.c...h?v=vzCcGmqi2jM

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!

Edytowane przez gedzik
Odnośnik do komentarza

heh, nie przejmuj sie. ja swego czasu mialem psOne. nowka sztuka. za namowa kumpla zamontowalem chipa (wygladal jak pajak :) ) po odbiorze zachcialo mi sie sprawdzic jak ta przerobka wyglada. rozkrecilem konsolke i oczywiscie jeden lut odpadl. no to cyna, lutownica i jazda. po minucie bylo po sprawie ( i po konsoli) jakis tam procesorek caly za(pipi)a.ny w cynie. tak skonczyla sie moja przygoda z psOne. kup nowy laser- na aukcjach tego pelno a koszt zakupu zwroci ci sie frajda z grania

Odnośnik do komentarza

Jednak problem w tym, że na allegro do PSX'a są może dwie aukcje z laserami, które nawet nie mają gwarancji działania (sprzedawane na części).

A mi raczej nie jest potrzebny drugi nie działający laser. Zna ktoś sklepy z nowymi, w miarę tanimi laserami do PSX'a? Mój model konsoli to SCPH-7502.

Lecz może jest jeszcze ratunek dla mojego starego lasera? Co może być przyczyną owego dźwięku, tego, że laser w ogóle nie reaguje?

Odnośnik do komentarza

Jednak problem w tym, że na allegro do PSX'a są może dwie aukcje z laserami, które nawet nie mają gwarancji działania (sprzedawane na części).

 

Przeciez laser od PSOne bedzie dzialac z PSX-em, potrzebujesz tylko odpowiedniej tasiemki. Smialo kupuj nowke sztuke na Allegro, kosztuje niewiele.

 

Lecz może jest jeszcze ratunek dla mojego starego lasera? Co może być przyczyną owego dźwięku, tego, że laser w ogóle nie reaguje?

 

Dziwna sprawa. Budowa PSX-a jest tak banalna, ze naprawde trzeba sie mocno postarac, zeby cos zepsuc przy skrecaniu lub rozkrecaniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.