Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Zastanawiam się, czy istnieje jakiś program pozwalający na zbindowanie przycisków z klawiatury do pada, ale w całym systemie, nie tylko w jednej grze (i nie chcę też nadpisywać normalnego działania pada). O co chodzi? Chciałbym przypisać jakoś Win+P do pada, by móc zmieniać wyświetlanie obrazu z monitora na TV i odwrotnie bez wstawania do klawiatury.

 

OK, mam. Joy2Key.

http://www.electracode.com/4/joy2key/JoyToKey%20English%20Version.htm

 

Właściwie to nie. Przypisanie samego Win do jakiegoś klawisza i P do drugiego jest do du,py, bo jakiekolwiek naciśnięcie "Win" będzie minimalizować grę. Musiałbym mieć coś, co dopiero po wciśnięciu odpowiedniej konfiguracji klawiszy zasymuluje wciśnięciej innej kombinacji. Czyli np "start+select" = "Win+P", ale nie osobno "start" = P i select = "Win" jak teraz.

 

Mam!

AutoHotKey, niesamowite narzędzie. Pozwala na skryptowanie urządzeń wejścia takich jak klawiatura, myszka i joystick.

Prosty skrypcik na to co chciałem:

Joy8::
GetKeyState, OutPutVar, Joy7
If (OutPutVar = "D") {
send #{p}
}
return
 
Joy7::
GetKeyState, OutPutVar, Joy8
If (OutPutVar = "D") {
send {Enter}
}
return

Po wciśnięciu Select i Start (w tej kolejności) można przestawiać opcje wyświetlania, zaś Start i Select (w tej kolejności) to jest naciśnięcie Enter, by zaakceptować wybraną opcję. Myślę, że kombinacje tego typu nie są zbyt często używane w grach i skrypt będzie się sprawdzał.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałem pomóc kumplowi i zmapować mu obrazek i zrobić z tego szablon na Allegro.

Miałem kiedyś fajne darmowe narzędzie, ale wywaliłem.

znacie jakieś programy do mapowania?

I w sumie nie wiem, jak do końca to zrobić, by z wielkiego JPGa, zrobić mu tam gdzieś w obrazku miejsce na opis aukcji :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mógłby ktoś polecić jakiegoś w miarę dobrego firewalla, który nie będzie zbytnio pamięciożerny, a zarazem nie będzie się gryzł z innymi aplikacjami? Od lat używam wiekowego Kerio, ale po aktualizacji antywira do nowej wersji zaczął mi on wywalać bluescreena z niewiadomych powodów, dlatego rozważam zmianę. Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegos czasu mam problem z zamulajacym laptopem (Windows 8--). Nie mam zadnej strony otwartej, czy jakiejkolwiek innej aplikacji, a pokazuje zuzycie procesora 70-100%. Strony chodza wolna, i dosyc czesto same sie zamykaja, bo nie moga sie zaladowac. Przeskanowalem KAsperskim kompa, ale nic nie znalazl.  W menadzerze zadan Background Processes, proces WMI Provider Host najbardziej uzywa procesor, 50-70%. Z gory dzieki za jakiekolwiek sugestie czy rady.

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Sezonowo jestem w UK. Internet, bardzo szybki swoją drogą przesyłam sobie z telefonu na laptopa, wszystko działa ślicznie oprócz niskiej jakości zdjęć na stronach www. Poprawia je komenda ctrl + alt + r ale działa to tylko na jednej stronie. Można ustawić jakoś żeby grafiki były zawsze wysokiej jakości? Windows 8, przeglądarka Firefox. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem wie ktoś co zrobić mam Windows 8.1 i jak zamykam komputer ekran gaśnie to co jakiś czas właśnie po wygaszeniu ekranu system się nie zamyka  i nie wiem co robić? Może wie ktoś jak temu zaradzić bo wyłączanie przyciskiem pewnie po pewnym czasie się odbije. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

To na pewno jest wina windy nawet pojawił się patch ale jeden mam już zainstalowany a drugi nie wchodzi na mój komputer ( pojawia się informacja że nie jest do mojego komputera ). Problem wrócił po ostatniej aktualizacji biosu przez Samsunga choć wątpię by to miało związek. 

PS: Microsoft zasysa nie ma kompletnie rozwiązania  do mojego problemu niby ta łatka jest ale ją ma i po aktu Biosu problem wrócił nie wiem co robić bo nawet ponowne uruchomienie nie działa już. Dlaczego Maci są tak drogie :/ Nie chcę od nowa instalować 8.1 tak kiedyś postąpiłem ale teraz danych jest ponad 4 GB co mnie wcale nie cieszy. Tak dać ciała z podstawową opcją.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzien dobry :) Ostatnio na wyjazdy zaopatrzyłem się w taki oto komputerek: HP Pavilion 11-n012ew x360 (G9Y31EA): Dokładna specyfikacja to :Procesor Intel® Pentium® N3520 z kartą graficzną Intel HD Graphics (2,4 GHz, 2 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie) i pamięć 4 GB SDRAM 1600 MHZ DDR3L.

Moje pytanie brzmi: emulatory jakich konsol będą mi na nim ładnie chodziły? Wiem, że ePSXe da radę, ale czy coś jeszcze? 

Odnośnik do komentarza

Karta zintegrowana wiec z szóstej generacji konsol, może Dreamcast ledwo ledwo pójdzie, przyjmując, że mamy ósmą generację konsol.

Musisz popróbować, bo np. emulacja gamecuba/Wii, rozwija się szybciej niż takie stare ps2. Możesz obczaić emulację PSP i NDS.

A najlepiej to ściągnij jakiś set do mame, pobierz jakiś okienkowy port np. mame32 i voila. Emulatory cps 1 i 2, czy Neo geo powinny również dobrze chodzić. Metal slug, cadillaci i dinozaury iinne salonowe pozycję odpalisz płynnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...