Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, w nocy oglądałem 5 odcinek i trzyma dalej poziom (końcówka to wręcz niszczy system). (pipi)a taka animacja, że się zesrać można : O Soundtrack rewelacyjny (nie mogę się doczekać co ten koleś stworzy do xenoblade 2) no i sama reżyseria jest epicka. Końcówka 1 odcinka to była taka moc... ten ost, te ujęcia, ten slow-motion, ta narratorka... mózg zniszczony po prostu.

Cudeńko po prostu. Szkoda, że anime tylko 25 epów będzie miało, więc prędzej czy później trzeba przerzucić się na mangę. Ciekaw tez jestem, czy skończą cliffhangerem, czy stowrza oryginalne zakończenie.

Odnośnik do komentarza

Prognozy wskazują, że sprzedaż jednego vola (dwa-trzy odcinki na płycie) może przekroczyć 30 000 sztuk. Jak na anime emitowane w telewizji liczba ta stanowi bardzo duży sukces. Już nawet powyżej 20 000 zwykle gwarantowany jest następny sezon.

 

A co do najlepszego anime w 2013 do tej pory, jest nim Space Battleship Yamato 2199.

 

Odnośnik do komentarza

To najlepszy remake anime jaki powstał. Wierny oryginałowi, ale jednocześnie wprowadza sporo nowych postaci i wątków. Kwestie naukowe podciągnięto pod dzisiejsze standardy, zaś historia nabrała większej powagi i głębi. Jeśli oglądałeś oryginalną serię, sprawdź koniecznie 2199. Właśnie dla takich osób frajda z seansu będzie o wiele większa. Oczywiście osoby, które nie miały z uniwersum nigdy wcześniej styczności też mogą bez problemu obejrzeć.

 

 

Na chwilę obecną dostępnych jest 14 z 26 odcinków. 4 nowe ukażą się pod koniec maja.

 

Niestety,klimaty wojen gwiezdnych i wielkich statków kosmicznych nigdy mnie nie kręciły.

 

Yamato powstał przed filmami Lucasa i pod względem klimatu nie jest tak pocieszną bajką.

Edytowane przez Zarathustra
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że ten nowy Yamato już wyszedł. Całe szczęście, że zajrzałem do tematu :D

Ciągle się zabierałem za stare części ale zawsze coś innego wskoczyło do oglądania i tak w ostateczności wyszło, że zacznę od tego najnowszego. Cóż starsze poczekają na swoją kolej.

Teraz tylko czekać na ostatni epek Unicorna (gdzie tam do przyszłego roku :/) i tą nową kinówkę z Capt. Harlock'iem co ma niby na jesień wyjść.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

To wychodzi regularnie? Bo na wiki podane jakieś dziwne daty emisji.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Star_Blazers_2199_episodes

 

W Japońskich kinach łączą cztery odcinki i wyświetlają jako jeden film. Następnie sprzedają to na płytach jako serię OVA. W tym sezonie rozpoczęto emisję w telewizji. Zmieniono jedynie odrobinę opening, który śpiewa teraz trzydzieści osób i dodano zupełnie

.

 

yamato2199.jpg

 

 

 

Te Shingeki_no_Kyojin będzie zjadliwe dla osoby zbytnio nie przepadającej za chinskimi bajkami(dragon bala tylko widziałem)?

 

To taki jakby The Walking Dead osadzony w średniowieczu tyle, że zamiast zombie masz wielkoludy. Przeciwko nim walczą ludzie wyposażeni w miecze i sprzęt dzięki, któremu latają niczym Spiderman. Jako rozrywkowe kino akcji dosyć solidna pozycja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Niestety,klimaty wojen gwiezdnych i wielkich statków kosmicznych nigdy mnie nie kręciły.

 

Yamato powstał przed filmami Lucasa i pod względem klimatu nie jest tak pocieszną bajką.

Nigdzie nie pisałem o filmach Lucasa,klimat kosmosu w anime mnie nie kręci po prostu.Ani żadne gundamy,ani inne mechy,ani statki kosmiczne.Po prostu.

Odnośnik do komentarza

Możecie polecić jakieś mroczne i klimatyczne anime? tylko kompletnie bez wstawek komediowych i dziecinnych dialogów. te Shingeki no kyojin nawet dobre aczkolwiek miejscami zbyt mocno infantylne ;/

 

Texhnolyze spełnia te kryteria. I Ergo Proxy, podobno, bo nie widziałem. Sprawdź Tex.

Odnośnik do komentarza

 

W Japońskich kinach łączą cztery odcinki i wyświetlają jako jeden film. Następnie sprzedają to na płytach jako serię OVA. W tym sezonie rozpoczęto emisję w telewizji. Zmieniono jedynie odrobinę opening, który śpiewa teraz trzydzieści osób i dodano zupełnie

.

 

 

 

Yamato 2199

 

Za(pipi)iste info jestem na bieżąco z tą serią i czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki. Tak za..ego serialu anime na poziomie dawno nie było i długo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jest jakieś anime, które jest tak niesamowicie japońskie i stereotypowe, wciągające od pierwszego odcinka, ze świetnym openingiem (mam fetysz tego), nie jakieś specjalnie długie? Może być nowe/stare, nie ma to większego znaczenia. Dotychczas oglądałem Neon Genesis Evangelion (to jest świetny przykład tego co opisałem), Fullmetal Alchemist Brotherhood, Dragon Ball, Dragon Ball Z i Kai, trochę Code Geass (ale w zupełnie mi nie podeszło) i Soul Eater (to już w ogóle, chore na maksa).

 

Jezu, obejrzałbym sobie po prostu NGE jeszcze raz, gdyby tylko mógł wymazać sobie pamięć.

Odnośnik do komentarza

Wiesz o tych nowych filmach Evangeliona (Evangelion: 1.1 You Are (Not) Alone, itd.)? Na razie wyszły 3 z 4.

RahXephon jest bardzo podobny do Evangeliona (w zasadzie to kalka, ale oglądało się nawet całkiem dobrze, niezła muzyka).

 

A z shonenów sprawdź sobie YuYu Hakusho i Hunter x Hunter, albo najlepiej kultowe pod każdym względem Fist of the North Star.

 

Jak chcesz coś mega zrytego wizualnie i pod względem fabuły, polecam film Mind Game. Dawniejszy Gainax tworzył też sporo wykręconych anime, np: FLCL i Tengen Toppa Gurren Lagann.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak wyżej, ja tylko potwierdzę, Gurren Lagann. Dla mnie osobiście jedno z NAJlepszych anime jakie widziałem. Z jednej strony fun w najczystszej postaci, a z drugiej pod tą niepozorną przykrywką ciekawe wątki fabularne. Humor, dramat, akcja, charyzmatyczne postacie - wszystko obecne.

 

Opening(i) też super ;>

http://youtu.be/k-bV6GOGbQI

 

I przeciętna postawa widza podczas oglądania:

gaijin4koma2_peersblog_1200684608.jpg?13

(no chyba, że to tylko ja ;>)

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To się nawet doczekało specjalnej wersji (nie patrzeć, kto jeszcze nie oglądał, bo spoilery i w zasadzie i tak się nie zrozumie).

 

 

w3eq.jpg

 

 

 

Blu-ray Tengen Toppa Gurren Lagann ukaże się jutro, więc ripy powinny być na internecie w przeciągu tygodnia.

 

btw: Ekipa odpowiedzialna za to anime utworzyła nowe studio animacyjne i szykuje całkiem nowy projekt.

 

6tvg.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie obejrzałem 13-odcinkowe OVA Jojo's Bizarre Adventure. MĘSKIE. W ch.uj polecam.

 

Szczęśliwie jest to tylko wycinek całej serii i jest więcej (włącznie z nowymi adaptacjami anime). Będę badać.

Dzięki za przypomnienie! Kończę właśnie Monstera, potem odświeżam sobie Eden of the East i wtedy Jojo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...