Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

ja niedawno skończyłem pierwszy sezon tokyo ghoula i podobało mi się o wiele bardziej niż manga (rozwleczona, akcja nieczytelna i dialogi z du.py - chociaż to pewnie wina zje.banego tłumaczenia z manga readera, pierwszy tom po angielsku dopiero w czerwcu jakoś). ten opening :banderas:.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lIBhCwPf1wE

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie wszystkie odcinki Tiger & Bunny. Nazwa trochę głupia, ale ogólnie anime jest z gatunku heroic seinen (choć blisko mu do shonena),  z odrobiną mechów. Nie ma tam zbytniej głębi, ale i tak jak na shonena to potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza mini-twisty, gdzie nagle okazuje się że jakaś niepozorna rzecz, okazuje się potem sensownie kluczowa. Widać, że scenarzysta lubi klimaty detektywistyczne :)

Anime rozkręca się wolno i dość infantylnie, ale potem robi się ciekawiej, a końcówka jest już naprawdę porządna i mocna (jak na shonena). Na pewno rzuca się w oczy nowoczesna kreska i świetne efekty specjalne, a także realne nazwy sponsorów na strojach bohaterów, pokroju Pepsi czy Ustream :) Nadaje to smaczku, bowiem ogólnie anime jest o herosach, którzy niczym x-meni posiadają specjalne moce, ale ogólnie pracują dla swoich sponsorów, rywalizują, i podlegają systemowi telewizji, który transmituje ich poczynania, rozdając punkty przy okazji za ich osiągnięcia. Na plus bardzo spore zróżnicowanie charakteru bohaterów.

 

Przyznam, że to anime w sam raz na odprężenie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zetsuen no Tempest (Civilization Blaster) - anime od studia które wypluło Full Metal Alchemist, więc pierwsze co się rzuca w oczy, to bardzo ładna i dopracowana kreska przez większość czasu trwania anime. Ogółem widać też pewne podobieństwa do FMA , tylko zamiast alchemii jest magia, a zamiast prawa wymiany jest ofiara. Niemniej całość jest bardziej ponura i dotycząca losów aktualnego świata. Ogółem anime jest misz maszem wielu gatunków - psychologicznego, fantasy, romansu, walki, a nawet teatru. Ten ostatni nie bez powodu, bo anime często odnosi się, a nawet bazuje na dziełach Szekspira - "Hamlet" i "Burza". Stąd wszystko kręci się wokół paru postaci i ich motywów oraz uczuć, wplatając w to walkę o losy świata. Stąd można odnieść wrażenie, że anime jest zbyt przegadane. Poza tym w zasadzie anime jest jakby z dwóch różnych połówek - o ile pierwsza dominuje z intrygami i walkami, drugą można byłoby spokojnie oglądać wspólnie z dziewczyną (tj. dużo relacji między postaciami). O ile pierwszą część łyknie więc każdy, o tyle druga będzie miała swoich zwolenników i przeciwników. Ja skłaniam się ku tej pierwszej grupie, dlatego całościowo wystawiam temu anime: 8+/10 ;)

Odnośnik do komentarza

one piece zmierza do jakiegokolwiek końca ? 

Pytanie o OP? Jak ja to mogłem przeoczyć!?

 

Anyway - zależy, co przez to rozumiesz.

Czy skończy się w najbliższym czasie? Nie. Manga ma jeszcze z 10 lat przed sobą.

Czy widać od strony fabularnej, że gdzieś to wszystko zmierza? Tak. W chwili obecnej można właściwie mniej więcej przewidzieć jak cała historia historia się potoczy i co jeszcze się wydarzy w drodze do końca.

Odnośnik do komentarza

jak dotrwałeś do wyspy ryboludzi, to nie rozumiem skąd pytanie :F golym okiem widac, ze timeskip to byla jakas polowa
polowa mangi, bo anime jest rozciagniete do zarzygania ostatnimi czasy. i raczej sie to nie zmieni, wiec rzucenie anime w pizdu to dobra decyzja.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Jesteś zatem w mniejszości czytając opinie po internetach. Swoją drogą tego nie czytałem/oglądałem, więc się nie wypowiem.

 

Mógłbym polecić Shirobako, jeszcze chyba ze dwa odcinki do końca pozostały. Dosłownie anime o robieniu anime z perspektywy przyjaciółek, które po skończeniu szkoły próbują pracować w tej niewdzięcznej branży pełnej oszołomów.

Odnośnik do komentarza

Jesteś zatem w mniejszości czytając opinie po internetach. Swoją drogą tego nie czytałem/oglądałem, więc się nie wypowiem.

 

Mógłbym polecić Shirobako, jeszcze chyba ze dwa odcinki do końca pozostały. Dosłownie anime o robieniu anime z perspektywy przyjaciółek, które po skończeniu szkoły próbują pracować w tej niewdzięcznej branży pełnej oszołomów.

brzmi jak bakuman, a tego srednio wspominam chociaż fajne piosenki tam byly.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...