Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Noo ktos polecial grubo. To production IG, jedno z najwiekszych studiow - nawet gdyby ekipa sie rozjechala (cokolwiek by to w tym przypadku mialo znaczyc) to szybko znalezliby nowych ludzi. A Haikyuu to dla nich zyla zlota, nie ma opcji, zeby to tak po prostu odstawili.

 

Ale chetnie przyjalbym ten kolejny sezon szybciej niz pozniej.

Odnośnik do komentarza

No to w Major jest mega ewolucja wielu bohaterów, naprawde swietne anime sportowe, czesto nadajace dosc powazny ton. Jedno z moich ulubionych, ze wzgledu na wyjscie poza granice "dzieciaków i turniejów w szkole" do prawdziwych rozgrywek nawet bardziej mi sie podoba od Haikyuu.

Odnośnik do komentarza

No Tokyo Ghoul; re przyjemnie się rozkręcił po kilku odcinkach i nawet czerpię jakąś tam przyjemność z oglądania. 

Podobnie mam z nowym Basiliskiem - w sumie jest już spoko, choć nadal to już zdecydowanie nie to, co ten stary. Czytałem gdzieś w necie stwierdzenie, że jest tu analogiczna sytuacja jak ze starymi i nowymi Gwiezdnymi Wojnami. Mocno trafione porównanie.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2018 o 20:16, Velius napisał:

Z Haikyuu najwieksza strata to trener, szkoda ze aktor umarł i musieli go zastapic :(

 

@Shen Major jest GOTY KURŁAAAA, musisz jakos przetrwac sezony 1 i 2 (one sa bardzo dobre, ale nie kazdy lubi patrzec na dzieciaków) a potem to juz :fsg:

Kureła, ale już

starego mogli nie zabijać

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Warto, i to jak najszybciej. Wysokie oceny i status jednego z najlepszych anime nie wzięły się bez powodu. A już jak ktoś lubi zwariowany (czasami wręcz ostro powalony) humor i nałogowo ogląda różne animce, to już w ogóle bajka, bo powiązań i robienia sobie jaj ze świata anime/japonii/gier jest tu całkiem sporo. Gintama generalnie nie jest takim klasycznym shonenem jak Naruto, One Piece czy Bleach. Owszem jest tu główny wątek fabularny rozwijany w kolejnych arcach, ale przez większą część czasu fabuła prezentowana jest naprzemiennie z luźnymi odcinkami, kompletnie z nią niepowiązanymi. I nie są to fillery, a samodzielne epy lub pakiety kilku epów, które samodzielnie tworzą zaje.biste historyjki. Polecam jak diabli :)

Edytowane przez columbo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem Gurren Lagann...

 

LOL - to tak jakby w wszystkie sezony Dragon Ball zamknąć w dwudziestu kilku epizodach, pozbyć się zapychaczy i puścić na przyśpieszeniu. I najlepsze, że to działa! To jak twórcy przeskakują rekina jest tak bezpretensjonalnie przyjemne, że nie idzie się nieraz oderwać.

 

 

i to rzucanie galaktykami na końcu

:obama:

 

Je.baniutke 9/10, serduszko i włączę to kiedyś moim dzieciom, żeby się uczyły życia na porządnej chińskiej bajce:

 

 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Velius napisał:

Gurren Lagan zayebiste, najwieksza zaleta do ewolucja i rozwój postaci.

 

No ba! I jeszcze bardzo sprytnie poukrywane poważne tematy i ten moment po przemyśleniu, gdy człowiek się orientuje, że  nawet bimbały Yoko pełniły pewną rolę w fabule. :banderas:

 

Od pewnego momentu leciał odcinek za odcinkiem - miałem ciężki tydzień, a anime bardzo fajnie poprawia humor tym swoim pozytywnym podejściem. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem cale, przez caly czas mialem mieszane uczucia. Na poczatku nudzilo, potem bardzo sie podobalo, potem bylo dziwnie, potem nagle bomba i bardzo sie podobalo. Dosc oryginalne anime, dla wielu ludzi "kultowe" i na dyche, ja chyba dalem 8 czy 9 ale mysle ze wciaz warto obejrzec, jezeli podoba Ci sie styl gurren laggan i dasz rade przetrwac poczatek (dla mnie najnudniejszy moment).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Cedric napisał:

Kill la Kill - warto się zabierać?

 

Z tego co sprawdziłem to wzięli się za to twórcy Gurren Lagann, a po skończeniu tego mam głód na coś podobnego. :)

Oglądaj, oglądaj. Bardzo specyficzna produkcja z przerysowanymi postaciami, absurdalnymi walkami i z całą pewnością nieprzewidywalną historią.

Tak jak Velius wyżej napisał początek może trochę odrzucać (trzeba się przyzwyczaić do kreski i tego w jaki sposób prowadzone jest całe anime) ale później jest już tylko lepiej.

Edytowane przez Loko_PL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zachęcam mocno do obejrzenia A Silent Voice. Natknąłem się na tytuł zupełnie przypadkiem oglądając recenzje Stuckmana i akurat o tej pozycji wypowiadał się bardzo pochlebnie.

 

 

Film pełnometrażowy na podstawie mangi A Shape of Voice, wydawanej w Polsce jako Kształt Twojego Głosu. Historia głuchej dziewczyny i chłopaka, który nękał ją w podstawówce, pragnący po latach naprawić swoje błędy. Koncept wydaje się banalny, ale realizacja jest świetna, a postacie charyzmatyczne. Żaden ckliwy romansik, wbrew temu, co mogłoby się wydawać. Tytuł ładnie łączy cięższe życiowe tematy ważące na ludzkiej psychice, i luźniejsze, komediowe scenki. Na mnie całość zrobiła większe wrażenie o tyle, że byłem w stanie się zidentyfikować z poruszonym problemem odbudowywania relacji i lepszego zrozumienia drugiej osoby, z którą było się w konflikcie. Całość jest ładnie narysowana i animowana i uzupełniona o dodatkowe aspekty wizualne oddające perspektywę postrzegania otoczenia przez głównego bohatera.

 

Serio zachęcam. Mnie się podobało na tyle, że zamówiłem sobie od razu wszystkie wydane u nas tomy mangi, która jest oczywiście o wiele bardziej rozbudowana i lepiej ukazuje wiele postaci i wydarzeń. Tom 6 z 7 ukaże się w czerwcu. Poniżej wspomniana recka Stuckmana.

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...