Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kinoji napisał:

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru - jakie to było aoty. Scenariusz, rozwój postaci i zwyżkowa forma z epa na ep dosłownie przez całą serię. Twist metaforyczny w ostatnim odcinku coś niesamowitego. Płakałem. Co za cudowne anime.

Potwierdzam. Ostatnie epy(maraton ekiden) oglądałem na stojąco ze łzami w oczach. Finałowy odcinek obejrzany 3 razy. Całe anime to taki emocjonalny spiritual journey. Od pierwszego epizodu i do samego końca. No i ta ostatnia kwestia

 

"Hey, do you like running?"

 

Wybuchłem wtedy i moja reakcja była taka

Matthew-McConaughey-Crying.gif
crying-gif.gif
 

 

 

Bez wątpienia najlepsze, nowe anime ostatnich lat. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się zżyłem z paczką głównych bohaterów. Coś niesamowitego. BRAWA. 11/10

 

 

 

PS Mam nadzieję, że kiedyś wypuszczą jednoodcinkowe OVA, żeby pokazać kto i gdzie wylądował w życiu :banderas: 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Run with the Wind to zdecydowanie najpotężniejsze anime sezonu zimowego obok Moba. Ostatnie odcinki to wodospad męskich łez. Nikt nie umie w sportowe anime tak jak IG production - postaci, fabuła, animacja, muzyka - wszystko na najwyższym poziomie. 

 

Jedyny minus to leciutki brak realizmu - te czasy, które wyciągały ziomeczki które pół roku wcześniej nie wstawały z kanapy są dość do.(pipi)ane. No ale może po prostu boli mnie du.pa że Prince biega szybciej ode mnie  :kaz: 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
4 godziny temu, sprite napisał:

Na początku mocno średnie, ale potem ładnie się rozkręca. Najnowsze epy już się dobrze ogląda. 

Ta, mogli to sprawniej przeprowadzić. Ale glowny bohater zdecydowanie robi roznice w tym animcu.

Odnośnik do komentarza

@Wiolku Ja muszę w końcu dorwać się do mangi, bo niestety anime nigdy nie zostało dokończone. Obok "Ghost in the Shell", to jedna z najlepszych rzeczy jaką kiedykolwiek oglądałem. Szkoda, że tak mało jest anime w Stylu Berserka, a pełno jakiegoś pedalstwa dla koniobijców.

Edytowane przez 20inchDT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Run With The Wind to po prostu wow, dawno nie oglądałem czegoś co by tak wciągnęło i było tak dobre. Chyba osobiste top 3 obok sentymentalnego Triguna i Bebopa, jedna z mocniejszych produkcji ostatnich lat. 

W dniu 9.04.2019 o 09:12, Wiolku napisał:

Pacze oryginalnego Berserka i jak to gęstnieje z odcinka na odcinek :obama: A ponoć im dalej w las tym lepiej. Fajnie się nadrabia tą klasykę i póki co podoba mi się znacznie bardziej niż współczesne animu.

 

Współczesne anime to trochę policzek dla fanów Berserka, choć ja to zdzierżyłem to zastosowanie CGI, drętwość postaci - to może odepchnąć. Wiadome że seria z lat 90 jest super, szkoda, że pokrywa tylko do tego momentu który jest najmocniej forsowany (wyszły też bodajże 3 filmy o Bandzie Jastrzębia?). Chodziły jakieś tam plotki, że może Netflix zajmie się nowym Berserkiem, mogli by dźwignąć tę serię na właściwe tory i dać mocarne anime - mają pod to całą bazę.

 

Anime z lata 2018 ale mogę gorąco polecić - Grand Blue. Jak dla mnie mega zabawne i jedna z lepszych komedii, z bardziej przyziemnymi bohaterami i ukazanym życiem :dynia:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Dainty napisał:

Goblin Slayer przeciętne do bólu, takie 5/10.

 Nie no może nie przesadzajmy aż tak, z takie mocne 6+, nawet 7 mógłbym wystawić. Nie było to arcydzieło ale nie uważałem też, żeby była to seria którą obejrzę i od razu wyrzucę z głowy, na pewno zrobiło trochę szumu po 1 odc i słynnej scenie ;) 

 

 Zawsze mi to jakoś umykało, zacząłem Samuraia Champloo - kurde ale to jest dobre, widać że od Watanabe.

Odnośnik do komentarza

No i łyknąłem w tydzień Kuroko no Basket. Co tu dużo mówić... Cudowne, elektryzujące anime. Pierwszy sezon może powoli się rozkręca, ale potem jak wjeżdża 2 i 3 to nie ma co zbierać. Niektóre mecze trwające po 8/10 epów na stojąco oglądałem + ciarki na plecach included :banderas: Dołóżcie do tego pokręcone akcje nie z tej ziemi(Ignite Pass, Meteor Jam, Thor Hammer) i oglądacie odcinek za odcinkiem jak zahipnotyzowani. Emocje później też sięgają zenitu, a jak wjedzie do tego ten g e n i a l n y OST + te fenomenalne animacje to K.O :fsg:Aomine, Kagami i Teppei najlepsze postacie.

 

tumblr_noty5epqyp1u89nbbo1_500.gif

 

Teraz tylko obejrzeć film i można śmiało wystawić 9,5/10.

 

 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Dainty napisał:

Poza pierwszym kontrowersyjnym epem Goblin Slayer nie pokazał nic ciekawego. Bajka do zapomnienia. Szampló rzeczywiście klasa chociaż wolę Space Dandy od Watanabe. No i w tym sezonie wychodzi od niego bajka, Carole&Tuesday.

zgadzam się z opinią o goblin slayer nie dałem rady po 3 odcinkach dałem spokój. Straszny paździerz. Za to overlord w podobnym klimacie polecany przez bansai chyba w tym temacie to sztos :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem parę odcinków i zapowiadało się bardzo fajnie ale jakoś odpuściłem oglądanie :yakubu:

Ja też tu zarzuce pytaniem. Jakiego tasiemca byście mi polecili? Mam ochote na coś dłuższego bo mi smutno jak się przywiąże do bohaterów a tu już koniec bajeczki bo seria ma 12-24 odcinki. Tylko nie wiem czy coś mi podpasuje bo pare próbowałem

 

black clover- odpuściłem bo mnie denerwował główny bohater

one piece- odpuściłem bo nie chciało mi się skipować pół odcinka za każdym razem żeby zobaczyć w końcu coś nowego

naruto- do pierwszych odcinków mam sentyment ale potem niby kibel więc nie wiem czy się w to pchać

dragon ball- nie moja bajka za dużo bitki

bleach- tu chyba najdłużej wytrzymałem i bardzo mi się podobało ale bo uratowaniu rukii jakoś straciłem zapał do oglądania

xD no jestem ciekawy czy jest coś dla mnie

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Pupcio napisał:

Obejrzałem parę odcinków i zapowiadało się bardzo fajnie ale jakoś odpuściłem oglądanie :yakubu:

Ja też tu zarzuce pytaniem. Jakiego tasiemca byście mi polecili? Mam ochote na coś dłuższego bo mi smutno jak się przywiąże do bohaterów a tu już koniec bajeczki bo seria ma 12-24 odcinki. Tylko nie wiem czy coś mi podpasuje bo pare próbowałem

 

black clover- odpuściłem bo mnie denerwował główny bohater

one piece- odpuściłem bo nie chciało mi się skipować pół odcinka za każdym razem żeby zobaczyć w końcu coś nowego

naruto- do pierwszych odcinków mam sentyment ale potem niby kibel więc nie wiem czy się w to pchać

dragon ball- nie moja bajka za dużo bitki

bleach- tu chyba najdłużej wytrzymałem i bardzo mi się podobało ale bo uratowaniu rukii jakoś straciłem zapał do oglądania

xD no jestem ciekawy czy jest coś dla mnie

 

Kenshin „opowieści z ery mejin”

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.