Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2019 o 13:13, Frantik napisał:

Jeśli komuś spodobał się Baki polecam sprawdzić netfliksowe Kengan Ashura

 


Po dwóch epach jest banderasik. Kreska z początku wydaje się mocno specyficzna, ale bardzo szybko można się przyzwyczaić. Pojedynki może nie są na razie tak absurdalnie za(pipi)iste jak w Bakim, ale z pewnością jest potencjał :ohboy:

 

Polecam obczaić dokument na netflixie o anime, w ktorym babka nie majaca pojecia o niczym rozmawia z najwiekszymi twórcami anime... 

... dla netflixa :potter:

Twórca Kengan mówi, że chcieli zrobić coś oryginalnego, a już pierwszy typ ma moc Sikorskiego. Niemniej przymykając oko na animacje 3d to jest to całkiem niezła nawalanka. Przynajmniej początek. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Dud.ek napisał:

Twórca Kengan mówi, że chcieli zrobić coś oryginalnego, a już pierwszy typ ma moc Sikorskiego. Niemniej przymykając oko na animacje 3d to jest to całkiem niezła nawalanka.


Panie i Panie @sprite, nowego Berserka dałem radę obejrzeć, a tego nie dam? :nosacz3: Aż tak odpychająco to nie wygląda. Inna sprawa, że fabularnie niezbyt porywa. Teraz (5-6 ep) jakiś tam turniej zaczynają, więc liczę, że cokolwiek się ruszy. Zrzynka jak (pipi), ale manga ponoć dobra :dunno:

 

Przy okazji odkryłem ostatnio coś dużo ciekawszego:

662724f113230f788e456adae05138a115615075

 

Od startu zaciekawiło mnie lore: Wyraźnie wzorowane na czasach Wojny Secesyjnej (Północ vs Południe, uzbrojenie, ubiory i cała reszta też jakby z epoki), do tego supermoce, transformacje w mitologiczne potwory, a w tle polityka i intrygi) Fabularnie jak na razie jest nieźle.

 

Tutaj polecam sprawdzić już bez żadnych "ale"

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

@Frantik Też wygląda na średniaka. Nie wiem po co marnować czas na takie rzeczy. W tym sezonie masz takie sztosy jak Vinland Saga, Dr. Stone i Fire Force. Do tego nowe epy Kimetsu no Yaiba, Black Clover i zaraz wlatuje Carole&Tuesday na Netlflix. Polecam się za taki stuff zabrać jednak :cool: 

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ten kengan to jest przecież jakieś prowo wytrzymałem jakieś 7 minut. w ogóle strasznie dużo szrotów ostatnio wypuszczają na netfliksie jakby w losowe gów.na rzucali pieniędzmi. z nowych rzeczy na netfliksie dobrze wygląda tylko carole & tuesday <3 

 

Mnie to nawet ten dr. stone już wkur.wia. Kimetsu i Fire Force niby nawet fajnie się ogląda ale widziałem już to wszystko miliard razy. Z obecnie emitowanych animców robotę robi tylko Vinland (no i w sezonie wiosennym neverland oraz  tytany). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.08.2019 o 22:59, Dud.ek napisał:

Polecam obczaić dokument na netflixie o anime, w ktorym babka nie majaca pojecia o niczym rozmawia z najwiekszymi twórcami anime...

hehe fakt, ta laska i sceny z jej "poważnymi" rozkminami były żałosne, ale sam dokument całkiem spoko. Historia producenta Castlevanii i twórczyni Retsuko 10/10. 

Odnośnik do komentarza

Włączyłem niby pierwszy epizod, a poleciała powtóreczka wszystkich odcinków "Devilman: Crybaby". Aj, weszło jeszcze lepiej niż za pierwszym razem. Absolutna topka moich ulubionych animców ostatnich lat.  I ten soundtrack... iście szatańskie dzieło. Taki "Nighthawk" czy "Buddy Ryo" kosmicznie wbijają się w mózg jak się trafi okazja na nocny spacerek po mieście :banderas:

 

 

 

 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiedziałem za bardzo gdzie to wrzucić, ale tutaj też pasuje jak ulał.

Black Lagoon (sezon 1-2) ma być od 13 września dostępny na Netflixie. Szkoda, że bez Roberta Blood Trial, ale może w przyszłości dodadzą.

Kto nie oglądał, to powinien, a zawsze można sobie odświeżyć, bo anime świetne.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak jeszcze ktoś nie oglądał tego sztosa

 

 

Idealnie przed nowym sezonem i ova.

 

EDIT: Niestety nie u nas mimo, że NX ma prawa do dystrybucji worldwide oprócz USA. Może w późniejszym terminie wrzucą.

Cytat

Confirmed: Germany, Switzerland, Spain, Portugal (all S1 only) + Italy (S1+S2)

 

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Poleć ktoś jakąś dobrą chińską bajkę, najlepiej sci fi lub coś mrocznego. Nie musi być nowość, ale musi mieć dobry klimat jak np w Devilmanie, Ergo Proxy, pierwszym Tokyo Ghou, Psycho Passl itp. Nie mam ostatnio czasu na oglądanie, a trafiam na same średniaki, które wyłączam po kilku odcinkach :( 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, number_nine napisał:

Poleć ktoś jakąś dobrą chińską bajkę, najlepiej sci fi lub coś mrocznego. Nie musi być nowość, ale musi mieć dobry klimat jak np w Devilmanie, Ergo Proxy, pierwszym Tokyo Ghou, Psycho Passl itp. Nie mam ostatnio czasu na oglądanie, a trafiam na same średniaki, które wyłączam po kilku odcinkach :( 

Stawiam, że klasyki pokroju GitS, Montera itd. obejrzane, więc coś innego podrzucę:
-Serial Experiments Lain (pozycja z naprawdę gęstym klimatem)

-From the new world (początek może być zwodniczy, ale seria ogólnie rzecz biorąc ciekawa)

-Boogiepopa mogę śmiało polecić ale tą starą wersję (chyba 2001 rok jeśli dobrze pamiętam)

-Box of goblins (produkcji studia Madhouse, kiedy jeszcze w pełni formy byli. Nie jest to żaden "mesjasz" ale z pewnością ciekawa produkcja)

-z nowszych to Inuyashiki było dosyć ciekawe, tylko cgi czasem było dosyć paskudne

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ulalala, co moje oczęta przed chwilą widziały. :banderas:

Sprawdźcie sobie "Babylon" na Amazon Prime, bo jak seria utrzyma poziom to może być topka tego (bardzo mocnego!) sezonu w animcach. Wprawdzie widziałem tylko dwa pierwsze odcinki (z 3 dostępnych), ale to, co się tam wyprawiało aż skłoniło mnie do napisania tego posta.

 

Montaż, reżyserka i prowadzenie akcji - no tutaj, to jest już jakiś wyższy level popisywania się własnym kunsztem. Wzięło mnie to z zaskoczenia i w drugim epizodzie tak głośno cmokałem z zachwytu, że sąsiedzi nie mogli wiadomości w TVP oglądać w spokoju. Dosłownie poczułem się nieco wytrącony z równowagi, a cholernie rzadko mi się to zdarza.

 

O fabule cicho sza, bo nie chcę nikomu przypadkiem zepsuć zabawy. Mamy tu do czynienia z thrillerem/kryminałem o lekko politycznym zabarwieniu, więc już samo to powinno wystarczyć by was zachęcić.

 

Także ten - Kochany Panie Bożu z Japonii bardzo proszę, aby to do samego końca było takie dobre. Z góry dziękuję.

 

P.S. Ta scena poniżej to... :obama: 

babylon-anime.jpg

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...