Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ziomek kupił Rocksmitch 2014 wraz z Gibsonem za +7 stów. Za(pipi)ioza jesli idzie o naukę gry. Niestety kazdy song wymaga osobnego strojenia, co i tak znacznie ułatwiaj wszelkie wskazniki, pokazujące czy "trafilismy". Program jest naprawdę genialny, za piecyk robi ps3, a gra cały czas dostosowuje się do naszych umiejętnosci, zwiększając bądź zmniejszając sama częstotliowsc chwytów do zastosowania/ trafienia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ku przestrodze.

 

Gdyby kogoś kusiło kupować straplocki Ernie Balla, te okrągłe z kuleczkami wpinanymi w kołek, to niech sobie odpuści. Dziś jeden z nich rozsypał mi się w rękach. Właściwie nie odpinane od gitary, miałem je od 3 miesięcy. Dziadostwo jakich mało i wcale nie takie tanie.

 

 

2z3t6af.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Siemanko. Orientujecie się czy jest jakiś program lub ustrojstwo, dzięki któremu można nagrać to co się tworzy na kompa? Chodzi  zarówno pod gitarę elektryczną i bas.

 

Drugi pytanie.

Takie coś dobre na początek czy niekoniecznie?

https://allegro.pl/oferta/system-bezprzewodowy-do-gitary-transmiter-odbiorni-8487917122

Edytowane przez Mitra
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, grzybiarz napisał:

taki transmiter wydaje mi się, że działa jakbyś grał w gierki na zlagowanym tv z wielkim input lagiem. 

co do nagrywania tego co grasz, to cos takiego?
https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-gitary-jack-6-2-mm-interfejs-3-m-wwa-6727544505
w sumie to "nie znam się, ale się wypowiem:)"

Co do transmitera. Ja się na tym kompletnie nie znam, ale przydałoby się dla początkującego coś nie drogiego. Byłbyś w stanie coś doradzić?

A jeśli chodzi o nagrywanie to spróbuję w takim razie podłączyć do kompa kablem od Rocksmitha (PS4), może pójdzie.

Odnośnik do komentarza

Mam jakieś tam minimalne doświadczenie sprzed kilku lat.

Ogólnie potrzebujesz przedewszystkim czegoś lepszego niż zintegrowana karta muzyczna. Teraz są jakieś tam zewnętrzne i w ogóle i wtedy grając korzystasz ze słuchawek, a komp robi za wzmacniacz i efekty (potrzebny odpowiedni program).

Ale ogólnie efekty w porównaniu do nakładów kasy i czasu są co najwyżej przeciętne i nie ma to jak po prostu nagrywanie mikrofonem tego co się gra na wzmaku/pudle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...