Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopię lekko temat. Jako że wiosła w ręku dawno nie trzymałem, a coś mnie na to naszło więc kilka pytań.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy gitary marki (khe, khe) Vision (stratocaster) do czegoś się nadają? Docelowo chciałbym do takiego Rockstar sobie podpiąć. Jak sprawa stoi ze strojeniem. Nówki są za grosze, używki jeszcze lepiej.

Pytania powyższego nie było...

 

Druga sprawa, gitarkę chciałbym używać również z Garage Band na iPadzie, czy chińska podróba iRig będzie w porządku, jak sprawa z dźwiękiem, sa jakieś znaczące zakłócenia? Korzystał ktoś?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-784C3C04-366848B9/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=3973

 

Co wy na to? Warto kupić jako swoją pierwszą gitarę i nauczyć się na niej smoke on the water, czy nadaje się ona tylko do powieszenia na ścianie, żeby bajerować dupy, że jestem rock'n'rollowcem?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Wystarczy się oprzeć na cenie. Jak kosztuje cztery paczki i do tego dorzucają masę sprzętu, to nie jest to nawet imitacja gitary. Myślę, że na upartego można przyjąć, że słabe wiosła, ale takie, na których można się bez większych nerwów uczyć grać, zaczynają się od 5 stów. Ale gołe, bez miliona dodatków i najlepiej używane :D

Odnośnik do komentarza

Wystarczy się oprzeć na cenie. Jak kosztuje cztery paczki i do tego dorzucają masę sprzętu, to nie jest to nawet imitacja gitary. Myślę, że na upartego można przyjąć, że słabe wiosła, ale takie, na których można się bez większych nerwów uczyć grać, zaczynają się od 5 stów. Ale gołe, bez miliona dodatków i najlepiej używane :D

Nie kręć, nauczyłem się grać na starym, rozstrajającym się akustyku, później miałem również niemłodego dość dziwnego elektryka, także wystarczą chęci.

Ale jak po tak dennej gitarze masz w ręku coś konkretnego, to świat od razu się różowy robi :D

 

Cały czas sobie powtarzam, żeby coś w końcu znowu kupić, ale tym razem nie mam zamiaru patrzeć na chlam, za dużo z tym kontaktu było...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

akustyk kompletnie sam -> elektryk i na tym edukację zakończyłem, znajomy pokazał mi jakieś ćwiczenia na rozruszanie paluchów na elektyku, trochę ćwiczeń rytmicznych itp, wtedy YT nie miałem, tabulatury z netu u znajomych ściągałem lub kserowałem gotowce z gazet muzycznych.

Odnośnik do komentarza

...nieważne. Odpowiedziałem niechcący na strasznie stary post.

 

 

 

<edit>

 

A nie, jednak nie.

 

Warto wykupić kilka lekcji u nauczyciela, który na początku pozwoli wyeliminować błędy popełniane przez nowych gitarzystów. Z publikacji drukowanych polecam "Żadnych tajemnic" Krzysztofa Błasia.

 

Ze szkół internetowych bardzo dobra jest ta ze strony Mayonesa:

 

http://www.szkola.mayones.com/

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pewnie wezmą jakieś dwie dychy. Bycie wyśmianym przez cała obsługę sklepu, przypadkowych klientów i wszystkich gitarzystów, którzy się o tej sprawie dowiedzą - bezcenne.

 

 

 

 

 

 

Kup strunę i wymień sam.

 

dobra, sam wymienię :ninja: tylko napiszcie jak się zwie ta struna, chcę zamówić na allegro. jest to druga struna "od najgrubszej"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...