Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze zapytam: to jest grane na typowym Fender Stratocasterze, ja jednak mam Vałke z typowymi dla niej humbuckerami czy jakoś tak(jeden przetwornik przy mostku, drugi po przeciwnej stronie i nic pomiędzy nimi). Czy jest możliwe ogólnie osiągnięcie takiego brzmienia w moim wiośle, jeśli elektronika tak się różni?

Odnośnik do komentarza

To jeszcze zapytam: to jest grane na typowym Fender Stratocasterze, ja jednak mam Vałke z typowymi dla niej humbuckerami czy jakoś tak(jeden przetwornik przy mostku, drugi po przeciwnej stronie i nic pomiędzy nimi). Czy jest możliwe ogólnie osiągnięcie takiego brzmienia w moim wiośle, jeśli elektronika tak się różni?

 

Po pierwsze, nie nastawiał bym się na twoim miejscu na osiągnięcie takiego dźwięku na sprzęcie jaki ty posiadasz, ale jeśli chcesz coś próbować to ustaw przełącznik na przetwornik przy gryfie i kombinuj na piecu, ale brzmienia identycznego na bank nie ugrasz i to nie tylko z powodu gitary :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to rozumiem, że dźwięk zależy też od wzmacniacza i ewentualnie efektów, Teraz nie mam na to forsy, a ciągne na kieszonkowym Marshallu(fajne to nawet), poleciłby ktoś na przyszłość jakieś większe pudło i distortion bądź overdrive, zależnie od tego co jest wbudowane? Teraz, jak wspomniałem, nie mam forsy, ale na przyszłość coś do grania takiego rocka jak Deep Purple, Rainbow, przez Sabbsów, a kończąc na jakimś heavy, power, thrashu by się przydało.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Wiem, że troche chu.jowo dawać autoreklame, ale jak chciałbyś to mogę ci moje pudło sprzedać, grałem na nim przez 2 lata i jak na początek chyba nie mogłem nic lepszego za tę cenę trafić. Piec jest dość uniwersalny ze względu na 11 rodzajów ampów i 11 efektów wbudowanych już. Zresztą sam obczaj:

Odnośnik do komentarza

Ogólnie również polecam Vox'y. Na czystym nawet małe budżetowe pierdziawki robią wrażenie :) Zagłebiając się w konkretny model, polecam ten telewizorek.

 

lg_ac4tv_front.jpg

 

 

Vox AC4TV, czyli 10 calowy Celestion, pełna lampa. Możliwość ustawienia poziomu mocy, tak aby grać z pełnym wykorzystaniem walorów lamp zarówno w domu, jak i na małej próbie :) Sam nie posiadam tego pieca, ale miałem okazje go ogrywać i się zakochałem. 800 zł, to niby nie dużo, ale ja jakoś nie mam samo zaparcia, aby zarobione pieniądze nie przepuścić na jakieś pierdoły przy pierwszej lepszej okazji, więc pewnie jeszcze z rok się nie doczekam tego Vox'a :) Nie napiszę niczego odkrywczego, ale po prostu sam musisz ograć i zobaczyć co tobie najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza

No to mnie przekonaliście z tym VOXem, jak wspomniałem na razie nie mam forsy na cokolwiek większego, więc na razie będę rąbał na mej ukochanej Marshallowej pierdziawce, niemniej koło sięrpnia postaram się coś zakupić (i nauczyć się czegoś, heh).

 

A mam pytanie do efektów- one mają jakieś specjalne wejście w wzmaku, czy są połączone "pomiędzy" wiosłem a piecem, czy jak?

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Zaświtała mi myśl, że będę jednak sprzedawał mój zestaw wiosło + preamp. Niestety nie mam już czasu się uczyć, a i kasiorka się przyda. Wrzucam tu info jako pierwsze, jak nie będzie zainteresowania to poleci na znany serwis aukcyjny.

 

Gitara to Cort KX5 Katana, kolor niebieski. Stan bardzo dobry, trzeba by tylko struny wymienić. Mogę to zrobić sam lub zostawić jak jest, a wtedy kupujący montuje sobie struny jakie chce. Wiosło stroi bardzo dobrze na wszystkich progach, gryf prosty. Sam korpus i gryf zadbany. Myślę, że cena 650 zł nie byłaby wygórowana, bo sprzęt jest bardzo dobry i zadbany. Acha, dorzucam jakieś kable, kostki i szeroki pas na ramię.

 

Do tego osobno lub w zestawie dorzucam preamp POD 2.0 (nie żaden Pocket POD) - świetny procesor efektów (kilkadziesiąt różnych predefiniowanych efektów + nieskończone możliwości manipulacji manualnej). Dzięki temu można uzyskać całą gamę dźwięków - można na tym zagrać od jazzu i bluesa przez tradycyjny rock'n'roll i grunge, po thrash i death metal. 450 zł za sprzedaż osobno. Pełen zestaw gitarka + POD za 1050 zł.

 

W razie zainteresowania mogę porobić parę zdjęć.

 

Co do odbioru, to oczywiście najlepiej osobisty gdzieś na Śląsku. Można podjechać, przetestować wszystko. No, ale wysyłka jakimś kurierem też wchodzi w grę. Będziemy myśleć jak już sprawa będzie na tyle daleko ;)

Odnośnik do komentarza

No to mnie przekonaliście z tym VOXem, jak wspomniałem na razie nie mam forsy na cokolwiek większego, więc na razie będę rąbał na mej ukochanej Marshallowej pierdziawce, niemniej koło sięrpnia postaram się coś zakupić (i nauczyć się czegoś, heh).

 

A mam pytanie do efektów- one mają jakieś specjalne wejście w wzmaku, czy są połączone "pomiędzy" wiosłem a piecem, czy jak?

Przypuszczam, że nie chodzi o VOXowe efekty.

Nic prostszego - gitara=====efekt======wzmacniacz, wpinasz tak jak gitarę tylko że pomiędzy nimi jest efekt.

Edytowane przez Pelipe
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ogólnie również polecam Vox'y. Na czystym nawet małe budżetowe pierdziawki robią wrażenie :) Zagłebiając się w konkretny model, polecam ten telewizorek.

 

lg_ac4tv_front.jpg

 

 

Vox AC4TV, czyli 10 calowy Celestion, pełna lampa. Możliwość ustawienia poziomu mocy, tak aby grać z pełnym wykorzystaniem walorów lamp zarówno w domu, jak i na małej próbie :) Sam nie posiadam tego pieca, ale miałem okazje go ogrywać i się zakochałem. 800 zł, to niby nie dużo, ale ja jakoś nie mam samo zaparcia, aby zarobione pieniądze nie przepuścić na jakieś pierdoły przy pierwszej lepszej okazji, więc pewnie jeszcze z rok się nie doczekam tego Vox'a :) Nie napiszę niczego odkrywczego, ale po prostu sam musisz ograć i zobaczyć co tobie najbardziej odpowiada.

 

Jakby co, to ja takiego mam i jest fpyte, bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Corty mają świetny stosunek jakości do ceny.Ta gitara zagra lepiej niż modele od Fendera czy Ibaneza w przedziale 1000-1500.Niestety ale za dobrze brzmiąca markową gitarkę trzeba wyje....parę tysi.(Za mojego Stingraya dałem prawie 6000).

Miałem styczność z Cortami, zarówno zwykłymi jak i basami i szczerze polecam komuś tę markę.szukającym wiosła w segmencie do 2000.

Odnośnik do komentarza

Corty mają świetny stosunek jakości do ceny.Ta gitara zagra lepiej niż modele od Fendera czy Ibaneza w przedziale 1000-1500.Niestety ale za dobrze brzmiąca markową gitarkę trzeba wyje....parę tysi.(Za mojego Stingraya dałem prawie 6000).

Miałem styczność z Cortami, zarówno zwykłymi jak i basami i szczerze polecam komuś tę markę.szukającym wiosła w segmencie do 2000.

 

To to wiem. Sam miałem corta x custom'a. Jakość na poziomie gitar za 3k. Ale bardziej mi chodzi o ten przetwornik i te potencjometry. Jakieś one super są czy co? Logarytmiczny rozumiem jak działa, ale jak się to przekłada na całość. Tak samo ten przetwornik. Z googli wyczytałem tylko tyle, że masa ludzi chce go mieć. Ale jak brzmi, próbki nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra akustyczna gitarka dla początkujących? Ważne, żeby nie była zbyt droga :)

 

Szukaj czegoś używanego. Za cenę 300 - 400zł można wyhaczyć fajne stare sztuki, głównie japończyki. Jeżeli koniecznie chcesz nową to polecam gitary T. Burton, np. http://allegro.pl/gitara-akustyczna-senger-by-t-burton-podpalana-i2573012291.html. Wystrzegaj się najtańszych Epiphone'ów i przedziału cenowego <200zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...