Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Schecter Omen Extreme - do łojenia nie ma lepszej w tym przedziale cenowym. ma też push-pulla, który powoduje że humbuckery sie na single zamieniają i można grać łagodniejsze rzeczy z lepszym efektem,.

Z humbuckerami na single ma to brzmienie zbliżone do les paula? Takie Sweet Child'o Mine będzie brzmiało normalnie na tej gitarze?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

dobra wiem że już było sto razy, ale i tak pomóżcie ;]

 

co o tym sądzicie:

 

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-les-paul-masywna-od-importera-i1575006032.html

 

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-4kol-kurs-piec-10w-18x-gratis-i1575322963.html

 

opcja z piecem: http://allegro.pl/gitara-elektryczna-les-paul-piec-gratisy-i1593821760.html

 

http://allegro.pl/gitara-elektr-fender-bullet-squier-bk-mega-gratisy-i1578279665.html

 

Szukam właśnie do ok. 500 zł, nie mam ochoty wydawać więcej. Na klasyku brzdękam sobie już prawie 2 lata, raczej okazyjnie, czasami mam przerwy z miesiąc, ale prędzej czy później wracam do gitary, co by pomasterować jakiś nowy kawałek. i szukam właśnie elektryka dla takiego niedzielnego gracza, co już coś tam potrafi zagrać, ale raczej na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza

ten squier się nadaje jedynie do jako takiego grania , reszta to się nadaje do rozpałki na grila . Obczaj washburna x12 , corta katane kx 5 , Jak masz więcej kasy to vintage v100 . Epiphone unikaj bo to drogie gitary słabo wykonane i płacisz za nazwe

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za opinie. Bardzo słabo znam się na markach gitar, te wyszukania to randomy z alllegro które wpadły mi w oko. Czytam sobie o Washburnie i Katanie i ludzie chwalą sobie je w tym przedziale cenowym.

 

Z tym, że Katanę polecają do cięższych brzmień, industrial, HC, co jest fajne, ale ja będę chciał grać też rockowe, czystsze utwory, więc co, Washburn lepszy do tego? Jeszcze wyczytałem o opcji rozłączania cewek w Katanie, co by czyściej grać, ale ktoś z kolei pisze, że w tanich gitarach brzmi to fatalnie... any idea? ;]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jakby był ktoś zainteresowany to posiadam piec lampowo-tranzystorowy Vox-ad-vt-xl 50W.

 

Tu do posłuchania jak gra. --->>>

 

Stan jak z fabryki, lampa wymieniona na nową z pozłacanymi stykami. Dźwięk miażdży. Nadaje się do każdej praktycznie muzy i do tego za(pipi)iście gra. Najlepszy stosunek ceny do jakości. Jak ktoś zainteresowany to PW.

 

PS Posiadam jeszcze cort x custom w twardym futerale ; gitara na gwarancji jeszcze ; + kabel monster Rock 3m.

 

PS2 Do pieca jest jeszcze stopa do zmiany efektów w locie.

 

PS3 Jakby ktoś chciał to mogę próbki dźwięku nagrać i tu dorzucić.

Edytowane przez Kruhol CPE
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli tutaj pytasz, to prawdopodobnie nie poczujesz wielkiej różnicy... Ale jeśli nie masz co zrobić z pieniędzmi...

 

Dwie najbardziej renomowane marki to Taylor i Martin. Gdyby Bob Dylan czy inny Segovia przyjechał do Polski na koncert i kazali mu grać na Taylorze lub Martinie, na pewno by się nie obraził. Różnorakie Stingi i Claptony właśnie wśród tych firm wybierają sobie sprzęciwo. Za 3 kafle znajdziesz raczej jeden z niższych modeli, ale niższy Taylor to i tak jak niższe Porsche.

 

Tak poza tym, to raczej kwestia gustu. W Polsce jakoś dużo osób sobie ceni japońskie akustyki: Yamaha I Takamine. Jeśli masz w sklepie Yamahę albo Takamine za 1-1,5 tys., to można założyć, że sprzęt jest cycuć glancuś, aczkolwiek warto sprawdzić, jak wszystko pasi. Za zaoszczędzoną kasę będziesz mógł posprawdzać trochę strun itp.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poleci ktoś jakieś linki z podstawami i ćwiczeniami do basówki? Dodam, że na żadnej gitarze nigdy w życiu nie grałem, z nut też nie potrafię czytać.

http://www.slappyto.net/Cours-Basse/

Zobacz to, świetna strona-często na niej "siedzę"

Masz rozpisane tabulatury i do każdej filmik na którym zagrywka zagrana jest w zwykłym i wolnym tempie.Trudności ćwiczeń oznaczone są kolorem, czyli zaczynasz od zielonych ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...