Skocz do zawartości

2D DOJO


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Wrzucam tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu, w ktorym wypowiedza sie pewnie ze 3 osoby albo i nikt.

 

Samurai Shodown(Spirits), ktos ogarnia oprocz Ukya? Lata temu, z ponad 20, zobaczylem automat z jedynka gdzies nad morzem i myslalem, ze to taki SF tylko, ze w feudalnej japonii. W sumie niektore kombinacje pasowaly ale jednak SS to cos troche wiecej. Inna mechanika, bardziej "wyczekane" walki, bardzo zroznicowane postacie i przede wszystkim bron biala. Gram teraz na neo-geo na ps3 i dostaje w du.pe az milo. Jubei'em nie moge przejsc 4 przeciwnika. Za to Ukeym idzie jak po masle ale tez konca nie dotrwalem. I na dodatek tylko 3 credyty xD Swego czasu w podstawowce ogralem troche czesc druga, ktora wyszla na pc.

 

Gral ktos? Podobalo sie? Seria doczekala sie chyba 7 czesci ale u nas (i na swiecie pewnie tez) nie zdobyla takiej popularnosci jak SF czy inne tekkeny.

 

1

samsho.png

 

2

samurai-shodown-2-2.jpg

Odnośnik do komentarza

Najpopularniejsze były dwójka i piątka special. W to drugie nadal grają w Japonii. Seria mi nie podeszła własnie ze względu na to "czajenie" się. W podobnych klimatach i tej samej firmy bardziej podobało mi się Last Blade 2. Niemniej SS darzę jakims tam sentymentem i czasem sobie w dwójkę na ajfonie popykam (ofc mam też na xie 360).

Odnośnik do komentarza

Last Blade 2 to imo top bitek na Neo Geo. Ogrywam czasem sobie na emu i po dzisiaj ta gra robi ogromne wrażenie. Świetne scenerie, spoko postacie i piękna grafika 2D.System walki też niezły.

Co się tyczy SS to niby podobne klimaty co LB ale jednak walka bardziej skupiona na odpowiednim wyczuciu czasu i wolniejsza.Ale klimatycznie również świetnie.

Ciągle rozglądam się za jakąś w miarę tanią kopią z SS Anthology ale chyba szybko to mi do kolekcji nie wskoczy widząc jakie ceny są na Ebay :/

 

Mogliby zrobić jakąś nową bijatykę 2D w klimatach SS/LB. Uwielbiam ten setting i przy konkretnym budżecie mogłoby wyjść coś naprawdę świetnego.

Odnośnik do komentarza

Też widziałem parę lat temu na Allegro/Ebay parę sztuk za w miarę ok cenę,człowiek głupi i nie kupił. A teraz tylko żałuje :/

 

Swoją drogą szkoda,że nikt nie pokusi się o zrobienie takiej kolekcji gierek z Neo-Geo  na stacjonarki jak było w przypadku Sega Megadrive. Przecież to by była istna retro megatona.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak mi się dopiero teraz przypomniało żeby sprawdzić kiedy odbył się ostatni turniej w japońskim salonie a-cho. Jak się okazało w "piątkę special" grali w tym miesiącu.

Tu dla porównania gameplay z Last Blade 2

Tam grają niemal we wszystko. Nawet w cos tak z(pipi)anego jak Hokuto No Ken, w którym każda niemal runda to niczym nieokiełznany bullshit wylewający się z każdej akcji.

edit: Co ja bym dał, żeby skonwertowali to na psn/xbl...Pewnie licencja blokuje... ;)

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Obadalem w weekend to LB2. Niezle. Graficznie wole chyba bardziej "bajkowo-pastelowe" SS ale oprocz tego LB2 mocno daje rade. Szybkie komba, supery, przystepny system (z gamefaqs ogarnalem podstawy w pare minut) i nawet na klawie udalo sie pograc i porobic specjale xD. Fajna gierka, polecam. W ogole jaka bieda, ze nie slyszalem o niej wczesniej ;/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Z nudów mały przegląd mało popularnych gier 2d, w które żółci ludzie urządzają turnieje.

 

Kizuna Encounter - to całkiem swieżutki materiał z salonu Kouhatsu. Tag 2v2 na Neo-Geo/MVS

 

Nie pamiętam tytułu. Wiem, że jest to emulowane na MAME bo kiedys w to grałem. Grę wyróżnia przede wszystkim dobra animacja. Z tego co czytałem na arkejdy wyszła tylko beta (mogę się mylić)

 

Pocket Fighter - obscure shit od Capcomu. Chyba nie wyszło an nic poza automatami

 

Street Fighter The Movie - gra na licencji stworzona przez Amerykanów. Raz w to napierdalalismy na MAME (dawno temu w kafejce Arena RIP) z chłopakami. Kupa smiechu z trackujących superów i zabawnych postaci.

 

Akatsuki Blitzkampf (któras z kolei wersja) - gra o nazistach. Można bić się czołgiem! Wyszło to chyba też na PC.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

OMFG!!!!

http://shoryuken.com/2015/12/05/snk-playmore-bringing-the-last-blade-2-to-playstation-4-vita/

 

lastblade2-750.png?resize=640%2C300

 

With all the news surrounding Street Figher V and King of Fighters XIII during the PlayStation Experience keynote, it would be easy to look over the quick announcement Sony’s Gio Corsi made regarding an old-school fighter called The Last Blade 2.

SNK Playmore and Code Mystics are currently working on bringing The Last Blade 2 to both PlayStation 4 and PlayStation Vita. While not as popular as the developer’s other franchises, this classic title still holds a special place in fighting game history thanks to its weapons-based gameplay mechanics and beautifully animated backgrounds.

No word was provided as to when players can expect to get their hands on this port, but keep your eyes on Shoryuken for more as this story develops.

 

iSpxXFnwJh21z.gif

Dla mnie Plejstejszyn wygrało tą rundę.

 

 

edit: Teraz dawajcie CvS2!!!! :fsg:

 

Shut-up-and-take-my-money-628.jpg

+dadzą KOF2000 jako Ps2 classic

Sony jestem twoją suką!

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie pykałem na emu na PC. Chciałem kupić sobie pudełkową edycję ale zarówno edycje na PS2 jak i Dreamcasta nie są idealne więc wolałem już zostać przy emulacji.

A nie orientujesz się jak im wyszły porty KoF na Steama? Może bym się skusił na nadchodzącej wyprzedaży jeśli byłaby spoko cena.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...