Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Barca grala niemal drugim skladem, wcale jakos specjalnie sie nie starala. Tak sobie po swojsku rozjechala Gijon. Mecze to sa piekne jak przeciwnik jest w stanie dorownac. Tutaj bylo o tyle dobrze ze Gijon nie murowal bramki i swoje okazje mial.

 

A Keita to killer, w FIFA 09 takie wlasnie bramki strzelal dla mnie ;).

 

Troche irytujacy byl Bojan, bo nie dostrzegal partnerow. Ciag na bramke to fajna rzecz ale bez gry druzynowej nic nie wnosi. Pedro niezle, choc troche gorzej niz przeciw Szachtarowi. Generalnie bylo widac ze Barca jeszcze nie ma swojego rytmu i zawodnicy (czesto dublerzy!) do najlepszej formy jeszcze troche maja, a i tak graja tak jak inne druzyny tylko moga marzyc.

Zlatan to zdecydowane wzmocnienie. To jak on potrafi w tloku w polu karnym zawalczyc i odzyskac pilke i to jak walczy w powietrzu powoduje, ze wypelnia te jedyne braki, ktore w moim mniemaniu byly w ataku. Barca mimo braku efektownych wzmocnien (poza Zlatanem) to potega dzieki swoim wychowankom. Casus praktycznie niespotykany dzis w Europie.

 

Wyglada na to ze i w tym sezonie jedyna metoda na Barce bedzie murowanie bramki. Mam nadzieje, ze milosnicy antyfutbolu nie beda mieli swoich dni w tym sezonie a Barca dzieki Zlatanowi i murarzy rozjedzie.

Nie ukrywam, ze juz nie moge doczekac sie wielkich derby. Starcie najlepszych zawodnikow swiata zapowiada sie smakowicie.

Odnośnik do komentarza

wielki real ledwo wyciagnal 3 pkt z meczu ze swiatowym klubem z la corunii.

a grali na pelnej ! kaka najdrozszy mebel swiata, ronaldo pokazal jak strzelac karne.

jedyne co, to diarra dzielil i rzadzil na boisku, skubany typek, podoba mi sie tez gra granero

niby prostota ale zalozenia taktyczne realizuje.

 

mam nadzieje, ze zlatan sie przelame bo lubie kolesia, keita ogromny plus.

wczoraj barcelona wszystkie bramki strzelala z glowy, 2 asysty alvesa.

teraz z tym gigantem w polu karnym mozna ladowac takie szkockie ciete

bo on ma warunki by z dyni zaladowac, ogolnie to widac brak iniesty

i jego porozumienia z xavim, no i rajdy messiasza. ale mysle, ze juz na inter

wszyscy beda zdrowi. fajnie by bylo jakby na nastepna kolejke sie ponaprawiali

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza

Teraz największym problemem będzie nadmiar bogactwa w środku pola. Xavi, Andres, Keita, Yaya i rezerwowy Sergio B. W zeszłym sezonie rezerwowym był Sergio i Keita, ale Seydou teraz prezentuje się znakomicie, o niebo lepiej niż w zeszłym sezonie. Nowe nabytki także na plus, szkoda tylko kontuzji Maxwella, podoba mi się jego ciąg na bramkę.

Odnośnik do komentarza

kontuzja maxwella nie jest grozna, przykurcz miesnia.

Do tygodnia, max 9 dni bedzie naprawiony.

Bojan sie popsul na jakies 15-21 dni jak nie lepiej, ale jego akurat nie lubie.

Egosityczny napastnik bez kiwki, jedyne co ma dobre to strzaly.

 

Maxwell o niebo lepszy od Abidala, taka gorsza wesrja kolegi z prawej strony obrony :)

Teraz keita i yaya pojada na puchar murzynow i w najgorszym wypadku nie bedzie ich

2 miesiace a to az 8 kolejek PD i jakies puchary, dlatego ten przepych w srodku pola

jest wskazany, ogolnie to barca ma bardzo biedna ta lawke ;/

Odnośnik do komentarza

@Mati

 

Tak tylko, Real gra nowym składem a Barca ma swój stary kolektyw, zgrany. Real pół drużyny do dogrania ma, Barca ilu? Dwóch zawodników, w tym tylko jeden podstawowy - Ibra?

 

No i Deportivo klasa, albo i dwie wyżej od Sportingu... Poza tym Real zawsze się męczy z Deportivo, jakaś klątwa czy ki ch.uj :D

 

A najgorsze jest to, że taki głupi terminarz BBVA jest... Barca i Real ciągle z ligowymi słabiakami będą grać na początku.

Odnośnik do komentarza

No fakt, ostatnimi czasy na boisku biega wiecej mlodzikow niz tych ze starej gwardii.

ale przeciez oni sa ze soba zgrani i ich umiejetnosci mozna porownac z iniesta i xavim.

zgranie napastnika z reszta druzyny nie jest potrzebne bo to w koncu do niego nalezy

strzelanie bramek. Grali bez polotu, ze bardzo rezerwowym skladem i mimo to wlepili 3

bramki nie tracac zadnej, przy tym np pedro zmarnowal 100% od ibry.

To wszystko napawa mnie optymizmem, czekam na powrot iniesty i rozpoczecie

kolejnego roku dominacji ;]

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza

Moze Barca wcale nie ma takiej biednej tej lawki. Mlodzi calkiem sobie radza. Ten Pedro to bardzo przyzwoity zawodnik. Iniesta przeciez nawet na szpicy moze grac ;) a w jego miejsce srodek pola to potega powoli - Yaya, i Keita (fakt puchar Afryki) ale Sergio i Marquez - ktory nie raz gral w srodku pola i swietnie sie sprawdzal, a nawet Puyol bo za nim bedzie Czygrynski.

Najbardziej bym sie bal o boki obrony. Praktycznie jest tylko Maxwell i jakas blizej niesprecyzowana mlodziez (jak ten chlopak co sie wczoraj pokazal)

 

Jeszcze paru chlopakow z mlodziezy pokazalo sie w przygotowaniach. Mysle ze cos zawsze da sie sklecic. No i Bojan jest lepszy niz w zeszlym sezonie, choc przyznaje ze irytuje samolubstwem. Moze probuje pokazac ze on tez moze byc Messim? Co do dryblingu to w moim odczuciu bardzo sie poprawil w stosunku do tego co prezentowal na poczatku poprzedniego sezonu.

 

No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
no jeszcze marquez na środku może grać, ale raczej nie będzie, bo jest słabszy od sergio nawet. no ale co to za pomysł żeby puyol grał w pomocy... sam to wymyśliłeś??

 

Nie. Byl juz kiedys przesuniety z okazji jakiejs czerwonej kartki. Jeszcze za Rijkarda - chyba jak wlasnie Marquez nie mogl grac przez kartke to Puyol wyszedl w srodku.

 

Co do Marqueza. Ciezko mi go porownywac do Sergio. Tym bardziej ze przez dlugi czas gral na pozycji defensywnego pomocnika w pierwszym skladzie i doskonale sobie radzil i nie odstawal, natomiast Sergio wciaz mam wrazenie ze do pierwszego skladu troche mu brakuje, mimo nieslychanych postepow.

Odnośnik do komentarza
Podoba mi sie ze Lass i Diarra to dwie osoby. Wiem, ze jest swietny ale chyba nie az tak ;)

 

No nie mogę, twoja wiedza o futbolu mnie przerasta i_lol3.gif

Skądinąd zawsze mnie uczono, że wroga trzeba znać. Wypowiadasz się na temat Obraniaka zgrywając wielkiego znawcę Ligue 1, wydajesz na jego temat niesłuszne sądy, a nie znasz nawet kadry najlepszego klubu w historii świata i_lol2.gif

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Podoba mi sie ze Lass i Diarra to dwie osoby. Wiem, ze jest swietny ale chyba nie az tak ;)

 

No nie mogę, twoja wiedza o futbolu mnie przerasta i_lol3.gif

Skądinąd zawsze mnie uczono, że wroga trzeba znać. Wypowiadasz się na temat Obraniaka zgrywając wielkiego znawcę Ligue 1, wydajesz na jego temat niesłuszne sądy, a nie znasz nawet kadry najlepszego klubu w historii świata i_lol2.gif

 

Najlepszy klub swiata dzis to Barcelona :P (choc musi to jeszcze potwierdzic w klubowych mistrzostwach swiata) Real nie pamietam by ostatnio gral o jakies trofea :P

 

A z wrogiem to zart. Lubie Real obejrzec od czasu do czasu (szczegolnie w meczu z Barca). Czesto mu kibicuje nawet ale nie sledze a juz na pewno nie jestem na bieżąco po wakacjach i po pierwszej kolejce ligi. Podejrzewam ze moj blad popelnilby nie jeden. Nie mam problemu z przyznaniem sie gdy palne glupote, do tego calkiem smieszna.

 

A znawcy Ligue 1 nigdzie nie zgrywalem. Jak bys rozumial co ludzie pisza, zrozumialbys ze napisalem, iz ogladam ja najrzadziej i uwazam za generalnie srednia - co potwierdzaja ostatnie "dokonania" druzyn tej ligi w Europie.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
No nie mogę, twoja wiedza o futbolu mnie przerasta i_lol3.gif

wydajesz na jego temat niesłuszne sądy, a nie znasz nawet kadry najlepszego klubu w historii świata

 

Najlepszy klub swiata dzis to Barcelona :P

 

:wacko:

 

A znawcy Ligue 1 nigdzie nie zgrywalem. Jak bys rozumial co ludzie pisza, zrozumialbys ze napisalem, iz ogladam ja najrzadziej i uwazam za generalnie srednia - co potwierdzaja ostatnie "dokonania" druzyn tej ligi w Europie

 

Ale świetnie to zrozumiałem. Nie rozumiem tylko na jakiej podstawie, skoro Ligue 1 oglądasz rzadko, a francuskiego nie znasz (by mój czytać np. portale piłkarskie o Ligue 1) wypowiadasz się na temat Obraniaka. Ostatnio pisałeś "że, jest strasznie cienki bo w ostatnim meczu nie zagrał" - nie zauważyłeś tylko, co Ci zresztą wypomniałem, że w poprzednim meczu dostał czerwoną kartkę e_lol.gif

 

 

PS: Jakbyś piszemy razem.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Ja pie.rdole skończcie - OBRANIAK JEST GWIAZDĄ W LIGUE 1 i to jest niepodważalne, L'Equipe nie piszę o jakiś dałnach tylko o dobrych, znanych i lubianych graczach. Także piona.

 

A M. Diarra chyba ze 2 czy nawet 3 lata jest w Realu, a Lass 2 lata, czy tam półtorej więc zaległości Grześ ma spore.

Odnośnik do komentarza
Ja pie.rdole skończcie - OBRANIAK JEST GWIAZDĄ W LIGUE 1 i to jest niepodważalne, L'Equipe nie piszę o jakiś dałnach tylko o dobrych, znanych i lubianych graczach. Także piona.

 

A M. Diarra chyba ze 2 czy nawet 3 lata jest w Realu, a Lass 2 lata, czy tam półtorej więc zaległości Grześ ma spore.

Lass nawet od roku nie gra w Realu ;)

Odnośnik do komentarza
a nie znasz nawet kadry najlepszego klubu w historii świata

 

Najlepszy klub swiata dzis to Barcelona :P

 

:wacko:

 

Czy jedno przeczy drugiemu w jakis sposob? Czy znowu nie rozumiesz?

 

Ale skoro tak sie czepiasz to apropos najlepszy klub swiata w historii, posilkujac sie wikipedia (mam nadzieje w jezyku bardziej zrozumialym):

 

"Historically, Real Madrid is Spain's most successful team, having won 58 domestic trophies, and one of the most recognized football clubs in the world, having won 15 international trophies, making them the second most winning team in Europe and third in the world for official international competition won, all recognized by UEFA and FIFA"

 

A co do lokalnych sukcesow za generala Franco, to nie bede sie wypowiadal.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...