Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Real Madryt 1-0 Osasuna

1284131500_extras_portada_2.jpg

 

To co grał Ozil w dzisiejszym meczu na maksa mnie zaskoczyło. Grał tak jakby co najmniej sezon spędził w La Liga. Świetny przegląd pola,świetny drybling oraz szybkość. Praktycznie wszystko mu wychodziło. Po golu dla Realu trochę spuścił z tonu,ale nie zmienia to faktu ,że dzisiaj był najlepszym zawodnikiem na boisku. Niech nie spuszcza z tonu,a będziemy mieć wielką gwiazdę ;)

Co do gry samego Realu było średnio,ale najważniejsze jest zwycięstwo i punkt przewagi nad Barceloną. Jednak teraz trzeba będzie gonić Nietoperzy z Walencji,a także być może Atletico jeśli wygra dzisiejszy pojedynek z Athleticiem :)

 

Ozil :yahoo:

 

No i pięknie, charakterystyczna rzecz u Mourinho- jak nie strzeli napastnik to strzeli choćby i środkowy obrońca lub sędzia. Zmora Realu, czyli zmarnowane setki , trwa. Może trening strzelecki? W sumie wszyscy in plus, Ronaldo w formie, poezja to co robi z piłką.

Na pewno Higuain in minus....ostatnio (pipi)i sety w Realu aż miło i dzisiaj wszystkie sety które Real miał właśnie Pipita s(pipi)ił :) . Ronaldo z Ozilem świetnie się rozumieli oby tak dalej ;)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Real jest przed Barcą w tabeli, chyba pierwszy raz od 100 lat, hehe.

 

W sumie oba zespoły zagrały podobnie, miały ogromną przewagę, masowo marnowały sytuacje. Barca miała pecha, tak samo jak z Rubinem, choć trzeba przyznać, że tak słabej gry obrony i Valdesa nie widziałem chyba przez cały zeszły sezon. Nie chcę nic mówić po jednym meczu, ale Krkić marnował sytuacje, które Ibrahimović by, tak mi się wydaje, wykorzystał.

 

Real marnuje sytuacje niesamowicie. Nie powiedziałbym, żeby to był dobry mecz Ronaldo. Gdyby nie wspaniała postawa Ricardo Carvalho, zapieprzającego do kontry spod własnego pola karnego pod bramkę rywala w ciągu kilku sekund, mogłoby się skończyć na 0-0 i byłaby to wina Ronaldo i Higuaina nie umiejących pokonać bramkarza rywali. No i Benzemy, ale jego totalna impotencja we wszystkim, co powinien robić napastnik, jest od dawien znana. Mam nadzieję, że Mourinho będzie umiał wymóc większą efektywność na Ronaldo. To zawodnik o niesamowitych umiejętnościach, prawdopodobnie najbardziej efektowny gracz na świecie. Wspaniale się ogląda jego udane, błyskawiczne zagrania piętką albo łokciem. Gorzej akcje typu "kiwam, kiwam, kiwam, podaję do rywala/w pustkę", a takich też sporo się wczoraj trafiło.

 

Niemiecki duet wypadł chyba najlepiej ze wszystkich, Ozil zagrał być może lepiej niż Kaka kiedykolwiek, Khedira też wydawał się bardziej zorientowany w sytuacji od Alonso. No ale ja jestem za(pipi)iście inteligentny i pamiętam, jak zaczynali w Realu Sneijder albo Drenthe (który w debiucie strzelił gola "Roberto Carlos style"), więc nie przesądzajmy, że się nie zmarnują. Gdyby tak - myślę, że Bayern lub Inter będą miały z nich duży pożytek. W ogóle to Inter chce kupić Kakę - dobre, nie?

 

Sytuacje marnował też Athletic Bilbao, który cisnął Atletico, ale przegrał 1-2. Kolejne bramki Llorente i Forlana.

Odnośnik do komentarza

Niemiecki duet wypadł chyba najlepiej ze wszystkich, Ozil zagrał być może lepiej niż Kaka kiedykolwiek, Khedira też wydawał się bardziej zorientowany w sytuacji od Alonso. No ale ja jestem za(pipi)iście inteligentny i pamiętam, jak zaczynali w Realu Sneijder albo Drenthe (który w debiucie strzelił gola "Roberto Carlos style"), więc nie przesądzajmy, że się nie zmarnują. Gdyby tak - myślę, że Bayern lub Inter będą miały z nich duży pożytek. W ogóle to Inter chce kupić Kakę - dobre, nie?

 

Sneijder i Drenthe gole strzelali,a Ozil nie ,więc jest nadzieja ,że się nie zmarnuje :sweat:

 

 

 

Czytałem tego lata, że Real chciał kupić Llorente, ale prezes Bilbao powiedział coś w stylu: "my nikogo nie sprzedajemy, przeciwnie, kupujemy. Xabi Alonso jest Baskiem, chętnie bym go pozyskał". Specyficzny klub.

I to bardzo. Od początku istnienia klubu utrzymują tradycję,że ściągają tylko zawodników z Baskijskimi korzeniami. I jeszcze nigdy nie spadli z ligi ;)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Real Sociedad 1-2 Real Madryt

 

pro_photo1284845823.jpg

 

Niesamowite męczarnie Realu w meczu z Baskami z Sociedad. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. Stworzyli sobie co najmniej 2 świetne sytuacje do zdobycia gola. W drugiej Real trochę się ogarnął co potwierdził Angel Di Maria strzelając piękną bramkę . Baskowie zdołali wyrównać ponad 10 minut później za sprawą Raul Tamudo dla którego była to 130 bramka w La Liga. Mimo późniejszych dogodnych sytuacji dla Realu Sociedad to Real strzelił bramkę i już do końca jako tako udawało się odganiać Basków od pola karnego Realu :) Słabszy dzień miał niestety Ozil ,no ale myślę że był to tylko wypadek przy pracy ;)

 

Ważne ,że są 3 pkt i przynajmniej jednodniowy lider w Madrycie. Na styl przyjdzie IMO czas :P

Jutro najlepszy mecz po Gran Derby w La Liga. Atletico zmierzy się z Barceloną na Calderon. Obstawiam remis albo wygraną Barcelony 5-3 :P

Edytowane przez MYSZa7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...