Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Uczcijmy ten mecz minutą ciszy.

 

 

Albo czekaj, hm, jak ten mecz by wyglądał, gdyby grał Dani Alves? Tak samo?

 

(Swoją drogą, zarąbisty jak na swój wiek jest ten lewy obrońca z Alaves. Jeszcze obaj z bratem mogą być w jedenastce Atletico).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie napisałem tego, tylko zapytałem, czy mecz by wyglądał tak samo i szanse na wygraną byłyby takie same. Ja tam nie wiem. Ale projektuję pewne rzeczy jak wyglądać by mogły na tle Alaves.

 

 

Tymczasem Real po cichu wygrał już 15 meczów z rzędu. Klubowy rekord wyrównany. Jaka ta kadencja Zidane'a to jest sukces to nie mam pytań. Od kiedy objął ekipę, Real zdobył najwięcej punktów w najsilniejszej lidze (choć byli z tyłu i nie wystarczyło na tytuł), wygrana LM.

 

Teraz TRZY mecze sezonu - zagrało już 21 (!) piłkarzy, a dziewięciu zdobyło bramki (czterech innych miało asystę). 270 minut zagrali tylko Ramos i rezerwowy bramkarz. A jednak - zwycięstwa tak czy siak. Ten zespół jest niesamowity.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony to fenomen, że Real potrafi stworzyć tyle sytuacji nie grając niczego specjalnego, a z drugiej strony martwi to że jak Real kulał w ataku pozycyjnym tak dalej kuleje. Zawodnicy stoją w jednej linii, nie ma ruchu bez piłki, a gdy już ten nastąpi ze strony Ronaldo czy Bale'a to nie ma komu tej prostopadłej piłki zagrać, jest może i James, ale on nie gra. Od kiedy odszedł Di Maria, a wcześniej Ozil w Realu praktycznie nie istnieje coś takiego jak podanie w uliczkę w pole karne, które stwarzało masę sytuacji atakującym Realu. Trochę mi tego brakuje, ale z drugiej strony dobrze że stałe fragmenty gry są ostatnimi czasy mistrzowsko wykonywane. Real ma takich zawodników, że aż żal nie korzystać z tych z rzutów rożnych czy wolnych i posyłać dobre piłki w pole karne, a prym w tych podaniach oczywiście wiedzie tutaj Kroos. Jak tak dalej pójdzie to z 15 asyst w sezonie nastuka.

 

A porażka Barcelona cieszy, ale jednak jak się popatrzy w poprzednich latach, gdy Barcelona doznawała podobnej porażki na początku sezonu to później kilka pucharków i tak wpadało do gabloty klubu z Katalonii.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Czy tercet MSN to najlepsze, co się zdarzyło futbolowi? Niczym ambrozja są te ich akcje. Nota bene, ludziom od tekstów typu "koleś strzelił X goli w sezonie" polecam zobaczenie, skąd właściwie się te gole brały i ile w tym udziału miał strzelec gola, a ile inni. Barcelona w tym składzie jest chyba rekordową drużyną pod względem goli, w których strzelec nie stanowi większego czynnika, bo akcja byłą wygrana dawno wcześniej, ba, często dostaje wręcz gola w prezencie od przyjaciela.

 

Potem oczywiście Rafinha i takiego strzeli.

 

Bardzo ciekawy mecz ze strony Barcy - faktyczne 3-4-3, dużo czasu spędzonego na własnej połowie, za to ataki bardziej dynamiczne i mordercze.

 

 

Z kolei trio BBC znów się nie może rozkręcić, bo po dosłownie wymęczonym zwycięstwie ze Sportingiem, Real gra jutro z Espanyolem bez Bale'a i Cristiano.

 

 

Diego Simeone potwierdził osobiście, że skrócił kontrakt z Atletico do 2018 roku. Według plotek przejdzie wtedy do Interu, w każdym razie - takie skracanie kontraktu za obupólną zgodą brzmi jak zapadły wyrok, że wtedy odejdzie. Czy to będzie koniec ery w Atletico i może powrót do duopolu? Jako następcę Simeone od lat wymienia się Eduardo Berizzo, którego w sumie Siemeone właśnie pokonał 4-0 w Vigo. A mimo tego wyniku nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Atletico nie przekonuje grą. Przez tyle lat nie znaleźli napastnika, który zastąpiłby Diego Costę, nie udało się też Brazyliohiszpana przekonać do powrotu, więc jedyne, co zrobili, to na złość kupili Gameiro, a ten ciągle zawodzi i można niemal odnieść wrażenie, że Altetico z piłką gra w dziesięciu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ligi grają w tygodniu (poza angielskimi leniami) - warto pamiętać, zwłaszcza, że oto w środę mecz o mistrzostwo (prawie), czyli Barca-Atletico!

 

W jakiej formie jest Barca, chyba wiadomo. Umtiti chyba przekonał do siebie, by wyjść przed Mascherano. Co za koleś. Wspaniały stoper. A może znowu zagrają trójką? Atletico z kolei zagrało ładny mecz w końcu, wystawiając aż czterech graczy ofensywnych chyba pierwszy raz od 1982 roku (w środku zaś też całkiem kreatywni Koke i Saul), no i "odblokował się" Gameiro, strzelając pięknego gola, biorąc też udział w innych akcjach bramkowych. Oczywiście wszystko kręci się wokół Griezmanna, co ten koleś robi... No wszystko co Atletico zrobi się wokół tego kręci. Ktokolwiek przegra w środę - będzie już chyba miał sporą stratę do lidera...

 

 

Lider gra z Villarrealem i ma szansę pobić rekord Barcelony Guardioli, wygrywając 17. mecz La Liga z rzędu. Pierwszy raz w sezonie mecz zaczął James Rodriguez i jak to on, zdobył świetną bramkę, choć poza tym w sumie jakoś szałowo nie wyglądał, jak cała ekipa. Na środę jednak powinni wrócić Cristiano i Bale. Ogólnie szeroka kadra Realu przydaje się w takich momentach. Villarreal powinien mieć mniej sił na 90 minut.

 

Mimo straty trenera i paru gwiazd, Żółta Łódź Podwodna absolutnie nie stała się zespołem kompletnie paściarskim. Nadal klasę trzymają Bruno i Mario, tacy cisi mistrzowie swoich pozycji. Coraz ciekawiej wygląda Samu Castillejo. Oczywiście 21-latek zawsze był uważany za megatalent w Hiszpanii i już mecze Malagi oglądało się dla niego, ale z obecną formą może dołączyć do grona tych zupełnie najlepszych (albo skończy na ławce w Realu jak Isco. RIP). Bardzo fajnie ogląda się zazwyczaj Nicolę Sansone, kupionego z Włoch. Nie byłem pewien co Villarreal w nim widzi, żeby szastać, ale jednak pasuje doskonale. Mocno w kratkę gra Pato i może zastąpi go w środę Borre, ale co ciekawsze - także nie imponuje w ostatnich meczach Denis Czeryszew.

 

Dodajmy do tego, że Asenjo to nie Areola, i rekord raczej powinien zostać pobity.

 

 

W międzyczasie, naprawdę ciekawie zaczynają grać Sevilla, która i nawet zatrzymała Juve w LM, a w Bilbao ciągle nie odchodzi na emeryturę Aduriz, który zaliczył powalające gole dające wygraną 2-1 z Valencią. Ach, najlepsza liga świata.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niektórzy mówią odwrotnie, kwestia gustu. Miałem jeszcze coś wspomnieć o Valencii, która po wspomnianej porażce w Bilbao jest na dnie tabeli. 0 punktów... Najgorszy start w historii tego klubu. Licząc poprzedni sezon, 7 porażek z rzędu - też rekord.

 

 

Mimo wszystko, Valencia nie WYGLĄDA tak słabo. Mogli mieć spokojnie 6 pkt. z tych meczów. Jednak totalnie brak im zimnej krwi pod bramką. Bardzo łatwo jest ich "zgiąć" w obronie, zaś w ataku niby atakują, ale goli z tego nie ma. Na razie chyba nie wiadomo, kto z grona Nani, Santi Mina, Rodrigo, Munir ma gdzie i jak grać, i jak z tego mają być gole. Zwłaszcza Naniemu chyba nie wyszła jeszcze jedna akcja w tym sezonie. Również w obronie stoperzy wydają się po prostu niezdecydowani, jak grać, Garay doznał kontuzji, Mangala momentami wygląda strasznie, próbowani są Abdennour i Aderlan Santos.

 

Valencia wypróbowała w ogóle już 22 piłkarzy w tych 4 meczach, ale efekt bynajmniej inny, niż w Realu Madryt. Mimo wszystko dobry trener powinien w ciągu miesięcy poskładać z tego ekipę, która wejdzie na górną połowę tabeli. Nie wiem tylko, czy Pako Ayesteran takim jest. Facet był asystentem w wielu klubach, ale praktycznie nie ma doświadczenia jako pierwszy trener i tak naprawdę jego obecność na ławce tak dużego klubu to niemal tak samo dziwna rzecz, jaką było zatrudnienie Gary'ego Neville'a.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...