Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem dziś grę God of War. Niestety, ku mojemu zdziwieniu nie mogę zapisać stanu rozgrywki. Podczas saveowania wyskakuje napis "Error with Memory Card". Problemy z kartą pojawiały się już przy poprzednich grach, ale zazwyczaj wystarczało jedynie jeszcze raz zacząć zapisywanie/ładowanie. Co robić?

Odnośnik do komentarza

na jakie płyty nagrywać kopie zapasowe gier ?? ponieważ przeczytałem ze najlepsze są płyty Verbatim więc poszedlem do sklepu i kupilem za 2 zł plytę dvd verbatima nagrałem na nią moją kopię zapasową gry Dragon Ball 3 Tenkaichi Budokai 3 i jest taki problem gdy gram Sagę Androidów to pierwsza walka jest taka że walcze Songo na androida songo jest chory więc szybko przegrywa i wtedy powinien pojawić się vegeta lecz u mnie sie nie pojawia kamera stoi w miejscu i cały czas pokazuje leżącego Goku i nic sie nie dzieje :( to chyba przez to ze płyta się zrysowała ale jak nagrałem płytę to było to samo , nie chce grać na orginalnej płycie bo jest już wystarczajacą porysowana

 

na jaką płytę to nagrać żeby było wszytsko ok ?? na TDK ?? jakim programem bo ja nagrywałem DVD Descypter czy coś takiego

 

z góry thx

Odnośnik do komentarza

Kupiłem w Media Markcie za 75 zł i wszystko wskazuje na to, że to oryginał. Ogólnie strasznie dużo mieli memorek i joypadów takich samych od Sony. Karta przed użyciem poprosiła o sformatowanie, wygląda zupełnie jak oryginalna - gładka powierzchnia na naklejkę, ostre wcięcia. Jestem happy. :) Także jeśli koniecznie szukacie oryginału - lećcie do Media Marktu, bo oni chyba biorą bezpośrednio od producenta.

Edytowane przez rotflmao
Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Posiadam nową PlayStation 2 SCPH-77004 z chipem Modbo 760 i mam pewien problem, otóż czasem się zdarza, że przy uruchamianiu konsoli napęd nie odczytuje kopii bezpieczeństwa (wysokiej jakości, nagrywane na Verbatimach Azo prędkością 8x dobrą nagrywarką BenQ DW1655 z oceną jakości Nero DiscSpeed na 98% i niewielką ilością błędów PIE/PIF i równomiernym Jitter poniżej 12%) i pojawia się czerwony ekran z napisem "Please insert PlayStation or PlayStation 2 format disc." Wtedy muszę restartować konsolę i często znowu występuje ten błąd. Po 2-3 restartach załącza, a jak nie to muszę otworzyć klapkę i przekręcić ręcznie trochę płytkę/wyjąć i włożyć znowu. Pragnę zauważyć, że gdy już gra się załaduje, to nie ma żadnych problemów z odczytem. Wszystko działa jak należy, nie ma zacinek przy stawkach FMV i w trakcie gry. Często jest też tak, że problem ten nie występuje przez bardzo długi czas, a dopiero po jakimś czasie się pojawi. Czy to normalne, czy też tak macie? Przemywałem laser alkoholem izopropylowym. Co proponujecie?

 

Oto wykres płytki, wydaje mi się dobry:

plytabj0.jpg

Edytowane przez rotflmao
Odnośnik do komentarza

Kupno konsoli NTSC jest moim zdaniem czystym idiotyzmem, no ale Twój wybór...

 

Będą "chodzić" tylko NTSC/U. Do NTSC/J potrzebujesz japońskiej wersji (kup sobie trzecią :lol:). Z gniazdkiem podobnie: musisz mieć, bodajże to się zwie, konwerter napięcia inaczej ją usmażysz.

 

---

 

Nie cuduj tylko wlutuj modchip. Swapa odradzam, ewentualnie wgraj sobie FMCB+ESR na memorkę (trochę cudowania i zachodu z tym jest).

Odnośnik do komentarza

Berion, jesteś guru na scenie PSX i PS2, więc bardzo liczę się z Twoim zdaniem, ale zapytam dla pewności jeszcze raz. Czy według Ciebie to na pewno normalne? Owszem, jak otworzę klapkę i zamknę z powrotem to bez problemów wczytuje grę. Logo Modbo jest wyświetlane przed wspomnianym wyżej problemem, także chip jest wtedy włączony. Sprawdzałem na różnych płytkach - Sony, Verbatim, a nawet BLUPOP. xD Na każdej występuje ten problem - można by rzec, że występuje on na połowę poprawnych uruchomień. Płyt CD i gier na PSX on nie dotyczy. Czy jest się czym martwić? Kupiłem konsolę na tej aukcji niedawno. Reklamować ją czy pogodzić się z tą przypadłością? Co Ty byś zrobił? Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to też bardzo prosiłbym o wypowiedzi, bo jestem pedantem i jak tylko coś jest nie tak, to dostaję paranoi. Z góry dzięki. :)

Edytowane przez rotflmao
Odnośnik do komentarza

Do guru to mi jeszcze sporo brakuje, może kiedyś... :)

 

No właśnie, ja w sprawach stricte hardware'owych nie czuję się mocny, a Twój problem niewątpliwie takim jest. Gdyby to był problem z timmingiem to byłoby to losowe i jest losowe - tyle że tyczyłoby się to wszystkich płyt. Na odległość do ciężko stwierdzić, ale imo normalne i winy raczej bym się doszukiwał w nośniku (a jak z plusami?).

 

Masz 3 lata gwarancji, więc nie powinieneś się zbytnio martwić. Jak ma paść czytnik to padnie w ciągu pierwszego roku użytkowania, może nawet kilku miesięcy (mowa oczywiście o wadliwym, zdarzają się i takie przypadki). Poeksperymentuj z różnymi nośnikami i nagrywarkami (moja konsola by na Twoje nie grymasiła, ale nie wiem jakiej teraz są jakości napędy).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Do guru to mi jeszcze sporo brakuje, może kiedyś... :)(...)

Sorry, ale zaplułem monitor...po chwili refleksji....po tym poznać guru, jest skromny. Takie słowa z ust człowieka, którego posty mnie ( i pewnie wielu innych noobow) nauczył nagrywania kopii i nie tylko............ Respekt, naprawdę, może nie tylko Ty wiesz to co wiesz, ale tylko Ty masz cierpliwość i chęć pomagania każdemu, masz u mnie piwo (na bank nie jedno), za pomoc. [/wazelina]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Kupilem bezprzewodowego pada do PS2, dokladniej mowiac tego: http://www.allegro.pl/item437256573_joypad...g_promocja.html . Wiadomo - typowy "no name", cudow oczekiwac nie nalezy, ale i tak mam pytanie, bo najzwyczajniej w swiecie nie dziala :P. Czy trzeba w jakis sposob sparowac pada z nadajnikiem wpinanym w port konsoli? Czy nie trzeba tego robic i calosc powinna dzialac "od razu"? W moim przypadku jest tak, ze kursor na ekranie ciagle drga (pojawia sie i znika), nie reaguje w ogole na przyciski, a dioda w nadajniku czesciej pali sie na czerwono, niz zielono (z przodu sa dwie) :(.

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza

- Spytać się kolesia co sprzedawał o pomoc

- Spytać się innych kolesi co kupili tego pada co oni zrobili (PW na allegro)

- Poszukac w sieci na zagranicznych stronach/forach

- Napisać do producenta / wejśc na jego stronę i poszukać FAQ

- Poszukac instrukcji obsługi w sieci jesli nie było z padem

- Podłaczyć do PC i sprawdzić czy na nim działa, jesli źle to:>>

- Zgłosić to do sprzedawny i odzyskać pieniądze

- Jeśli działa na PC a sprzedawca nie chce spowrotem - zmniejszyć cenę o 5-10 zyla i sprzedać na allegro

- Sprawdzić na innej ps2 (nawet w jakimś Media markci albo gdzieś gdzie masz znajomego). jesli działa na innych ps2:>>

- Odsprzedać znajomkowi którego ma ps2 działa (może sprawa usb? wersji konsoli?)

pozderko

Odnośnik do komentarza

Witam,

Dziś po kilku tygodniowej przerwie w graniu odpaliłem sobie Tekkena 5. Załączam story mode, gram sobie i widzę 2 czarne poziome paski (foto). Co ciekawe wcześniej takich pasków nie było, a ustawień obrazu nie zmieniałem. Próbowałem się ich jakoś pozbyć ale w tekkenowym screen adjust nie szło nic z nimi zrobić. Odpaliłem GoW II i ta sama sytuacja czarny pasek na dole i na górze plus mały pionowy po prawej (ten akurat miałem od zawsze). Co najdziwniejsze ostatnio w ogóle slimki nie włączałem i nic w menusach nie zmieniałem. To raczej niezbyt możliwe, żeby takie paski pojawiły się same z siebie. Wie ktoś czy można coś z tym robić? Dodam, że mam stary TV (grundig, 4:3, używam kabla RGB bigbena).

Edytowane przez Pabelek
Odnośnik do komentarza

raczej tak. Pewnie usiadłeś na pilota, albo kabelek RGB ci wymusza takie przejście.

U siebie w TV mam możliwośc zmiany proporcji obrazu z 4:3 na 16:9. I co ciekawe kabelek RGB od GameCube'a sam automatycznie przerzuca mi obraz w proporcje 16:9. Zawsze można oczywiście wrócić do starych ustawień.

 

BTW to ja osobiście grałbym już z tymi paskami. Zmiana formatu polega na lekkim ściśnięciu matrycy w ekranie, przy pozostawieniu tej samej rozdzielczości. W efekcie minimalnie zmniejszają się tak zwane "Scanlines", takie czarne poziome paseczki pomiędzy każdą poziomą linią obrazu. Są wtedy mniej widoczne i obraz jest bardziej jednolity.

Wyraźną różnicę w skanliniach można zauważyć rozszerzając obraz na maxa, i zwężając go do 16:9.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...