Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1306

  • ogqozo

    1213

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1117

A cóż takiego? Nie był gorszy niż reszta Ajaxu... Blind to przynajmniej pomocnik, który ma inklinacje defensywne, co nie do końca można przypisać Di Marii. Koleś kupowany za 80 mln euro nie pasuje do obecnie używanej taktyki, tyle mogę powiedzieć na oko.

 

Co ciekawsze, w sumie nikt nie pasuje. Większość graczy wygląda jakby nie wiedziała, gdzie się podziać. United grało ze słabiutką ekipą i tyle można powiedzieć o potencjalnych pozytywach (eee... strzelili gola, Jones wypadł ok). Nikt poza Valencią nie grał dobrze w tej słabej ekipie. To zadziwiające, że można mieć tercet ofensywny Mata-Rooney-RVP, grać z Sunderlandem i nie dostać niemal nic od żadnego. Okej, Mata strzelił gola, udało się.

 

Zresztą Mata jest w dobrej formie. To pech dla Kagawy. Klopp nie raz już wyrażał żal, że United w ogóle nie daje mu grać tak, jak mu najlepiej. No to po co go kupowali? Ot, standard ostatnimi czasy w przypadku tego klubu. 80 mln za Di Marię. I pewnie dadzą mu z 10 mln euro pensji rocznie. Sami popatrzcie i powiedzcie, czy naprawdę nie ma metody, żeby tak grającą ekipę wzmocnić lepiej za taką kasę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Starczy gadania o zdechłych rybach, dzisiaj hicior! Mistrz kontra wicemistrz. Dodatkowo dwie ekipy, które zdobyły ponad 100 goli w zeszłym sezonie (co łącznie zdarzyło się w historii trzy razy - jeszcze Chelsea kilka lat temu), więc mają dryg do ataku.

 

Czy po odejściu Suareza najlepszym graczem ligi angielskiej jest Sergio Aguero? Wydaje mi się, że ten sezon może należeć do niego, jeśli zachowa zdrowie, ale z tym jest problem. Na pewno widzę trójkę on, Hazard i Ramsey. Dziś jednak Aguero nadal na ławce po kontuzji, pewnie wejdzie w drugiej połowie. W każdym razie planuję go zachować jako pierwszy punkt mojego składu w fantasy. Na prawą wraca Zabaleta, a Clichy, który kapitalnie wypadł tam ostatnio, na lewej.

 

W Liverpoolu zadebiutuje Alberto Moreno. W środku pola dość mało solidnie, moim zdaniem: Gerrard, Henderson i Joe Allen. Brzmi to dość wrażliwie jak na klasę rywala... Ostatni mecz, choć wygrany z Southampton, wypadł dość słabo w ich wykonaniu - dalej są wrażliwi w obronie. Emre Can i Lazar Marković powinni zadebiutować z ławki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy po odejściu Suareza najlepszym graczem ligi angielskiej jest Sergio Aguero? Wydaje mi się, że ten sezon może należeć do niego, jeśli zachowa zdrowie, ale z tym jest problem. Na pewno widzę trójkę on, Hazard i Ramsey. Dziś jednak Aguero nadal na ławce po kontuzji, pewnie wejdzie w drugiej połowie.

Yaya Toure zaraz za nimi?

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę City ma mocną całą jedenastkę (chociaż będę utrzymywał tezę, że Kompany obniżył loty, i ostatnie mecze jej nie zaprzeczą). Aguero jest ogólnie najlepszy i gdyby grał każdy mecz, pewnie byłoby to lepiej widać. Cała czwórka pomocników wydaje się niemal równie ważna, obrona też jest cała dobra. Toure chyba się starzeje, coraz mniej robi dla defensywy, choć technicznie wspaniały. Moim zdaniem wymieniona trójka wyróżnia się jako gracze, którzy indywidualnie robią zauważalną zmianę jakości. Być może nie doceniam Toure. Wiem, ile strzelił goli i jakich, jaką ma skuteczność podań itp.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Do gry Liverpoolu szybko musi wskoczyć Balotelli, sam Sturridge to zdecydowanie za mało by absorbować uwagę obrońców, przez co marnuje się potencjał ofensywny. Markovic wypadł dzisiaj całkiem nieźle, Lovren słabo,  w sumie miał udział przy każdym straconym golu, Moreno zawalił pierwszego gola, ale całkiem nieźle spisywał się na lewej stronie. Emre Can nic wielkiego nie pokazał i zostaje jeszcze Lambert, czyli drewno najgorszego sortu. Miał doskonałą okazję, by zdobyć drugiego gola i dać nadzieję na remis, ale musiał zjebać.

Odnośnik do komentarza

Pocieszyć? Hm, już 4-0.

 

Widzę to, co wszyscy. Jak na razie United wygląda fatalnie pod względem taktycznym. Dodatkowo kupuje piłkarzy, którzy na moje oko w ogóle nie pasują do forsowanej taktyki. Być może gdy kadra będzie pełna, zobaczymy inną jakość (pamiętajmy, że Evans, Van Persie i Valencia dopiero wznowili treningi, kontuzjowani są Shaw, Carrick i Fellaini, a czekają na wejście w sezon Rojo, Di Maria i być może 1-2 innych dobrych graczy, którzy przyjdą pod koniec tego tygodnia). Jednak, no wiecie... geniuszem taktycznym to na razie jest Juergen Klopp, którego BVB pomimo jeszcze większej plagi kontuzji nie spada poniżej pewnego poziomu, choćby grali tam piłkarze wzięci za półdarmo, których mało kto cenił przed przyjściem do BVB i mało kto będzie cenił po odejściu.

 

Może kiedyś coś z tego Van Gaal ułoży, ale na ten moment wygląda na to, że sukcesem będzie choćby powrót do równowagi i 6-7 miejsce. Walka o LM wydaje się daleko.

 

Myślę, że zmieni tę taktykę i to dość szybko. Jak wiecie, chwaliłem jego 5-3-2/5-2-3 przed Mundialem, widząc świetną szansę na zaskoczenie lubiących kontrolować grę Hiszpanii i Chile. Jednak United wydaje się odrzucać ten przeszczep.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ja wiem ze nigdy sparingi nie sa odzwierciedleniem formy bo inne zaangazowanie itp ale w trakcie ich trwania oni potrafili wymienic z soba kilka szybkich pilek i blyskawicznie przeniesc gre pod bramke rywala, przyszla liga i ci sami piklarze graja jakby 3 razy wolniej...kopanina bez ladu i skladu jak za moyesa....do automatyzmu za czasow fergusona gdzie nawet jak grali piach bylo wiadomo, ze wczesniej czy pozniej i tak stworza grozna sytuacje dzieli ich na chwile obecna droga mleczna

Odnośnik do komentarza

No strasznie zaniedbane to United w stosunku do innych zespołów. Anderson, Kagawa, kuźwa, to jacyś turyści przecież. Chicharito to nie ten sam piłkarz co parę lat temu. Welbeck to chyba zostanie zapamiętany tylko golem piętą na EURO. Muszę się zgodzić że Ferguson nie myślał przyszłościowo, dobre występy United zawsze opierały się na jednym piłkarzu i duecie Scholes-Giggs. Dawno temu van Nistelrooy, potem CR7, potem dobry sezon miał Rooney, na koniec przyszedł Dymitar Berbatow i ładnie pograł te parę lat. Przebłyski miał Chicharito ale na przebłyskach się skończyło. Teraz jest Rooney z RvP i nie jest źle, może się jeszcze rozkręcą.

 

Valencia - piach, on chyba po mundialu w Niemczech przeszedł, bo dobrze się tam prezentował. Od kilku lat on tam sobie siedzi i zarabia grubą kasę, a na boisku lami jak cholera. To samo Anderson, z tym że nie wiem skąd on w ogóle w MU się wziął. Naniego już się na szczęście pozbyli przynajmniej chwilowo. Cleverlinho - bez gadania, wyyebać do Championship albo do innego Stoke czy Norwich. Fletcher jest po chorobie, przed nią był niezły to już się go nie będę czepiał. Nie wiem co z Carrickiem, i nie wiem czy w ogóle jest w 1 składzie, mniejsza o niego. Evans wczoraj grał jak upośledzony, ale długo nie grał. Ashley Young - bitch please.

Odnośnik do komentarza

ano ferguson obok niewiarygodnego talentu i umiejetnosci mial tez w swojej pracy w united fure szczescia co do zlotych okresow gdzie jeden pilkarz ciagnal caly team - byl okres van nistelrooya, cudowne dostawianie nogi leniwego berbatova, byl zloty czas ronaldo, potem odrzyl i przypomnial o sobie rooney, a 2 sezony temu sezon zycia bez kontuzji(cud) rozegral van persie - od czasow zlotego rocznika z scholesem, giggsem, nevillem, buttem, bekhamem, wspartymi duetem cole + york druzyna i wzmocnienia nie byly dobierane kompleksowo i przyszlosciowo

 

do tego ostatnio sprowadzone zlote dzieci ostatecznie nie wypaliy - hernandez, macheda (jeden mecz i jedna bramka z aston villa), kagava, young, anderson itp - to mialy byc perpektywiczne transfery i zakupy/wzmocnienia na lata, a wyszlo jak wyszlo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...