Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1306

  • ogqozo

    1212

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1116

W 71. minucie pierwsza okazja dla United. No cóż, ta ekipa co mecz gra inaczej. Dzisiaj cofnęła się głęboko i nie wiadomo, po co. Dobra postawa De Gei i łaska sędziego (ile punktów mógł mi dziś nabić Aguero w fantasy bez tego...) sprawiają, że wynik to tylko 1-0, nieoddające przebiegu gry, i to jeszcze przed czerwoną kartką.

 

 

(5 minut później)

 

Po stracie gola United przesunęło się do przodu i... ciśnie srogo. Teraz to City ma fuksa, że przetrwało to kilka minut prowadząc.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Rojo i tak grał jak na razie poniżej oczekiwań, a te kontuzje to już istna plaga. Tylko Arsenal może się równać. Nie wiem, czy zobaczę w tym sezonie chociaż 2 lub 3 mecze z rzędu z tym samym składem. Jednak słabej gry nie można ciągle w ten sposób usprawiedliwiać. Jakich graczy ma MU, a jakich np Southampton, które po wyprzedaży gra zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza

Rojo raczej nie będzie pauzował aż tak długo, plotki tabloidów. Co do jego gry... obrońcy nie żyją w próżni. Pod odpowiednim naciskiem nawet Thiago Silva czy Hummels się gubią, znamy to przecież. Oczywiście, ci z United specjalnie dobrzy nie są, ale też właściwie staje się to standardem w Premier League. Nie za sprawą samych umiejętności.

 

Southampton to doskonały przykład, bo wygrywają oni solidnością defensywną, jakiej nie ma reszta ligi. Doświadczony Jose Fonte ma teraz umiejętnego pomagiera w postaci Aldeirwerelda, ale tak czy siak, pewnie by sobie nie poradzili bez świetnego wsparcia Schneiderlina (tak naprawdę, mimo zachwytów nad Tadiciem, Pelle czy Clyne'em, Francuz to nadal ich najlepszy gracz) oraz Wanyamy. Southampton w sumie dość łatwo traci piłkę tak naprawdę, ale nie robią tego środkowi pomocnicy, wrażliwa strefa. Przede wszystkim, Southampton jest chyba najlepsze w lidze, jeśli chodzi o odbiór. Świetnie przerywają akcje, bez dużego chaosu, dobrze umieją odebrać utrzymując piłkę, i rzadko faulują, zwłaszcza w niebezpiecznych sytuacjach (12 żółtych, 0 czerwonych - Chelsea 20/2). Aha, stałe fragmenty też umieją bronić, co też nie jest obecnie takie częste. To nie jest kwestia kupienia czołowych obrońców z innych klubów i już masz to ogarnięte. Chelsea to inny zespół od kiedy ma Maticia, ale obok niego Fabregas to już gracz ofensywny, a Southampton ma dwóch takich Maticiów i widać wyniki. United ma póki co zero. W Europie dobry przykład to Monaco - doświadczony, dyrygujący stoper Carvalho i duet defensywnych Toulalan-Kondogbia daje dobre wyniki mimo braku gwiazd.

 

A Lovren poszedł do LFC i co? Nie gra jak Lovren z Southampton. Gra nieco jak... każdy inny obrońca LFC. Okej, widać poprawę obrony dzięki jego przybyciu, ale same umiejętności Lovrena nie odmienią postawy całej ekipy.

 

 

United ma oczywiście braki w ilości obrońców. W tym momencie nie mają żadnego dorosłego gracza, który byłby nominalnym obrońcą. Shaw, Blackett... hm, Paddy McNair... eee, kto to jest Tom Thorpe? To nie wróży dobrze, bez względu na postawę ekipy. Nie wiem, kiedy mają wrócić inni kontuzjowani, ale chyba kilku z nich już niedługo - Jones, Evans, Rafael, Smalling.

 

 

Nudzi się biednemu Petrowi Czechowi, który nagrał cover Foo Fighters na perkusji. No cóż, jak widać ma problemy nie tylko z rytmem meczowym... ale pewnie i tak jest lepszym perkusistą, niż ja bramkarzem. I lepszym bramkarzem, niż ja perkusistą.

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Beka z Harta, tym failem uratował sobie ()(), bo padła po tym bramka lobem, a sedzia slusznie nakazal powtorzenie wolnego posredniego, tym samym Austin zostal pewnie pierwszym graczem, któremu nie uznano 2 bramek w jakieś 30 sekund

 

https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/B00B20BB8F1142923744298602496_3c057b61317.0.1.10052173648790336436.mp4?versionId=a6zzgRV9Lks6tk6Bn3H3HnZ3jjSMv0_r

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z CSKA pisałem, że porażka raczej przesądzi o zwolnieniu Pellegriniego i myślę, że tak się stanie. Niby dopiero listopad, ale wydaje mi się, że nie ma opcji, żeby ten sezon skończył się zadowalająco. Rok temu CSKA pewnie pokonywali, nawet jakoś walczyli z czołówką europejską, teraz odpadną z grupy. W lidze indywidualności nie zawsze mogą uratować słabość linii obrony. Jeśli tak bogaty klub i mistrz Anglii gra z takim cieniasem jak QPR, mecz po prostu nie może wyglądać jak taka szalona strzelanina z obu stron, to niepoważne.

 

8 pkt. straty do Chelsea, 4 do Southampton (za dwie kolejki bezpośredni mecz, kto jest w nim faworytem?) - a wyobraźcie sobie, ile by było, gdyby najlepszy gracz ligi, Sergio Aguero, nie był zdrowy.

 

Jednym z najlepszych graczy ligi jest bez wątpienia Mile Jedinak, który nie grał w meczu z United, więc nie emocjonowałbym się wygraną tego popularnego klubu z Manchesteru. Crystal Palace kompletnie się cofnęło i oddało piłkę, więc fakt, że w trójce stoperów wystąpił nastolatek i dwóch pomocników, nie miał negatywnych konsekwencji. Jak zwykle zadziwia obecność na boisku Januzaja, koleś nadal nie miał meczu, w którym by pokazał cokolwiek. Mata po zmianie od razu miał parę okazji do zmienienia wyniku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...