Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie dotyczące headsetu do X'a. Otóż właśnie mi padł hs który miałem w zestawie z konsolą i chcę oczywiście kupić nowy. Pytanie jest następujące...jaki hs kupić? Obczaiłem na allegro kilka aukcji, ale nie mogę się zdecydować. I poza tym nie chcę kupić jakiejś tandety. Od razu mówię że odpada hs bezprzewodowy...cena odstrasza i zabawa z ładowaniem czy bateriami mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie spytać, więc piszę tu...

 

ile mógłbym wyrwać za X'a już po gwarancji (produkcja wrzesień 2008) z dyskiem 60GB + pad, headset itp itd wszystko co było w pudełku + parę gier pokroju Pure, Burnout Paradise i lego Batman? 5 stów bym łyknął czy raczej nie?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

witam. mam pytanie odnośnie bana konsoli

 

niedawno, jakiś tydzień temu kupiłem całkiem okazyjnie xbox 360 elite. po tygodniu użytkowania zostałem odłączony od xbox live i dostałem komunikat że mój xbox został zbanowany ze względu "na naruszenie zasad xbox live" czy coś takiego. z tego co wiem xboxy banowane były głównie za przeróbki. sprzedawca twierdził że xbox nie był przerabiany. moje pytanie brzmi, czy istnieje jakiś inny powód za który banują konsole? czy mój xbox mógł zostać zbanowany "przez pomyłkę"? czy jeżeli dodzwonię się do pomocy technicznej czy czegoś innego powiedzą mi powód zablokowania?

podaję link do aukcji dla zainteresowanych: http://allegro.pl/xbox-360-elite-120gb-2-pady-okazja-i1765777547.html

sam osobiście jeszcze sprawdzę na dniach czy konsola rzeczywiście nie była przerobiona aplikując jej jakiegoś pirata

 

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Kris

Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że konsola była raz przerobiona, nawet jeśli ktoś później cofnął przeróbkę to i tak mogła zostać oflagowana a potem to już kwestia czasu kiedy zostanie zbanowana.

 

"Za darmo" nie ma banów, nie ma pomyłek. Nie ma czegoś takiego, jak zbanowanie omyłkowo niewłaściwej konsoli. Zawsze zbanowanie jest uzasadnione. Były przypadki, kiedy konsole wracały z serwisów MS i zdarzyło się komuś, że zbanowali. Wynikało to z tego, że ktoś odesłał swoją konsolę zflashowaną (co serwis rzadko sprawdza), a serwis bierze konsolę do naprawy Twoją a odsyła Ci już czyjąś naprawioną i takim przypadkiem wraca do Ciebie konsola przerobiona. Dostajesz tylko obudowę własną ale bebechy naprawione czyjeś. To bardzo rzadki przypadek, ale możliwy.

 

Reasumując. Sprzedawca Cię zapiął od tyłu i sprzedał oflagowaną lub przerobioną konsolę.

 

EDIT:

Zapytaj go czy konsola była serwisowana lub czy była przerobiona. Nie ulega wątpliwości, ze była rozkręcana.

 

Co do samej aukcji widać, że jest to jakaś lipa. Sprzedaje konsolę bez gier z dwoma padami. Powinno to dać Ci trochę do myślenia. Mogłeś wpierw pomyśleć, że sprzedaje konsolę, bo jest po gwarancji i chce nową, tyle że po co w takim razie sprzedawałby ją z drugim padem? Jakbym chciał sprzedać konsolę to dorzuciłbym ze dwie gry, żeby podnieść jej atrakcyjność cenową, nawet jakbym miał zaraz kupić drugą to dorzuciłbym choćby jednego crapa. Widać wyraźnie, że gość trzy lata ciorał na niej na piratach. A w międzyczasie były softy które flagują konsolę nawet offline.

 

Czy teraz możesz mieć jakieś pretensje do sprzedawcy? Zależy o co go zapytałeś przed zakupem, bo jeśli kupiłeś tylko po przeczytaniu opisu, to jesteś w czarnej dupie. Konsola nawet w przypadku zbanowania nie jest sprzeczna z opisem aukcji w tej sytuacji.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie wiem gdzie spytać, więc piszę tu...

 

ile mógłbym wyrwać za X'a już po gwarancji (produkcja wrzesień 2008) z dyskiem 60GB + pad, headset itp itd wszystko co było w pudełku + parę gier pokroju Pure, Burnout Paradise i lego Batman? 5 stów bym łyknął czy raczej nie?

 

Raczej 400 zł.

Odnośnik do komentarza
W opisie stoi, że nieprzerobiona, więc jeżeli była przerabiana to nie jest zgodna z opisem.

 

Dlatego tłumaczę, że jeśli jest napisane "nieprzerobiona" i teraz włoży pirata i go nie odczyta, to znaczy że nie jest. Bana mógł wtedy dostać bo konsola była przerobiona. W opisie jest nieprzerobiona i taka faktycznie może być.

 

Zdaje sobie sprawę, że to gra słówek ale właśnie tak działają cwaniacy na allegro i trzeba być uczulonym. Tak samo jest z podpisywaniem dokumentów różnego typu, nie liczy się Twoja interpretacja tylko to co jest tam wyraźnie napisane.

Odnośnik do komentarza

@mierzejX, dzięki za wyczerpującą i satysfakcjonującą mnie odpowiedź. skontaktowałem się dzisiaj z gościem od tego xboxa. generalnie był zdziwiony tą sytuacją, tłumaczył się że tego xboxa kupił jeszcze od kogoś innego i przed sprzedażą sprawdził czy jest nieprzerobiony na pirackiej płycie (rzeczywiście w czytniku znalazłem płytę z niby assassin's creedem której konsola nie czytała). dzisiaj wsadziłem na próbę do czytnika kopię doom'a 3 i konsola niby odczytała, ale nie odpaliła ze względu na jakieś aktualizacje. nie wiem czy to wiarygodny test. niestety żadnej kopii gry z X360 nie posiadam

tak czy siak koleś obiecał mi zwrot pieniędzy, więc sprawa powinna się zakończyć polubownie

jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza

We wszystkich wersjach oprócz jasperów (prod 2009) jest to pewne.

bzdura

nie dosc ze awarii jest wiele i roznie sie objawiaja to nie oznacza nic, tylko tyle ze jasper ponad 1000 razy mniej awaryjny (plyta glowna) od starszych fatow wiec tylko tyle ze mniejsze prawdopodobieństwo jakies awarii plyty glownej

ale jak i jedna jak i druga moze ulec lub nie awarii w okresie uzytkowania... a to ze kazda rzecz ulegnie AWARII to jasne ze PEWNE, czyli bzdura jest to ze JASPER nie ulegnie, tez ulegnie, KAZDA rzecz ulegnie to tylko kwestia czasu, tak samo jak wyzej napisal ktos, to tak pewne jak umrzesz...

 

a slimy tez ulegaja awariom tylko maja inna sygnalizacje awarii, jak to dzieci w necie sobie ponazywaja to nie istotne bo to hasla, z ostantich jakie mialem na serwisie slimow z awaria plyty glownej to blad E82 i to zapewne bedzie czesta awaria z tych co beda wystepowac w slimach...

Odnośnik do komentarza

Dodam tyle od siebie, że 4 tygodnie temu zakupiłem slimke w www.sklep.psxextreme.pl z tym, że byłem osobiście odebrać i pogadałem trochę. Szczerze powiedziano mi, że nie zgłoszono jeszcze żadnej awarii X360 wersji slim. Jeżeli chodzi o inne wersje - wiadoma sprawa, ale większość z Was wie jak szybko działa serwis. Więc loooooozz. :)

Odnośnik do komentarza

awarie ludzie zglaszaja w MICROSOFT najczesciej, a nie w sklepach... w sklepach to do 2 tyg od zakupu daje MS zeby reklamwoac gdzie byl zakup, pozniej u nich...

 

nie wiem tez co ma ta szczerosc? wpisz sobie xbox E82 w necie i patrz na ta szczerosc awarii slima :) :)

to raczej niewiedza, a nie zadna szczerosc, to tak jakby twierdzic, ja nie miałem nigdy nowotworu, to znaczy ze nikt nie mial i nie mozesz miec?

Odnośnik do komentarza

nie wiem o co ci chodzi

niezgodnosc towaru z umowa masz 2 lata w sklepie, bez znaczenie na inne swistki i gwarancje czy ktos da czy nie

a gwarancje w MS masz na 1 rok tez niezalezna od niezgodnosci towaru z umowa, ludzie wola z niej korzystac w pierwszej kolejnosci, bo kurier przyjezdza zabiera i przywozi free, przez sklep to roznie, trzeba placic za dostarczanie i czekasz dluzej, bo sklep sam to wysyla do MS tak jak bys to sam zrobil, wiec droga i czas sie wydluza, przez MS bezposrednio najszybciej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...