Skocz do zawartości

P.K.Dick


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Byłem dziś w Empiku i doznałem niemałego szoku na widok wznowień "Ubika" i "Czy Androidy śnią...?". Książki ozdobione są abstrakcyjnymi ilustracjami, które trochę pasują do zwichrowanych klimatów Dicka. Wznowienia posiadają jednak dwa karygodne minusy:

1) Cena! Za Ubika, który w wydaniu z biblioteki liczył sobie trochę ok. 250 stron, wołają sobie 46 zł, podobnie za Blade Runnera.

2) Luźna okładka na twardą oprawę (to coś, co trzyma się oprawy poprzez zagięte rogi) - jak można wydawać książki w czymś takim, przecież to zaraz się zgniecie.

 

Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się edycje w miękkich okładkach, za bardziej rozsądną cenę.

 

Wznowienia-Dicka-w-sprzedazy-bw49152.jpg

 

ubik.jpg

Odnośnik do komentarza

Siudmak.

2) To się nazywa obwoluta i do czytania się zdejmuje. :whistling:

1) Miękkich okładek tych wydań się nie doczekasz, dobrze że w ogóle ktoś wznawia Dicka (i w tak pięknym wydaniu), a wiedząc ile kosztują prawa do jego książek ceny wcale nie są tak z kosmosu.

 

Niestety, ceny książek to temat rzeka i jeśli nie chcecie by wasi ulubieni wydawcy splajtowali, to lepiej kupujcie książki, bo ten rok będzie dla wszystkich wydawnictw bardzo ciężki, a dla niektórych może być ostatni.

Odnośnik do komentarza

Siudmak to ma wzięcie na okładki. Kolekcjonerskie wydania Diuny, wznowienia Dicka i seria "historie alternatywne" Narodowego Centrum Kultury. Nie powiem że to źle, bo na mojej ścianie też wiszą dwie jego prace w formie plakatów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Teraz "Valis" też jest. Kupowałem wujkowi na urodziny "Łowcę Androidów" oraz "Ubika". Wydania faktycznie świetne, grafiki bardzo klimatyczne. Szkoda tylko tych nakładanych okładek, szybko takie coś się niszczy.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, jeśli trochę pospamuję.

Pragnę zaprosić Was na moją stronkę - www.ubik-wszechobecni.pl. Jest to mój projekt zaliczeniowy na studiach z jednego przedmiotu.

Słyszeliście zapewne o Ubiku. Jest to jedna z ciekawszych książek, z którymi miałem styczność i to właśnie jej domniemanej ekranizacji poświęcona jest moja witryna. Wzoruję się na wirusowych kampaniach reklamowych przeprowadzanych dla na potrzeby promocji filmów. Na stronie znajduje się reklama UBIKa na YT. Nie podam linka, bo chciałbym, abyście doszli do niego wchodząc na stronkę ;) Wszelkie komentarze będą mile widziane;)

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

wyrwałęm w antykwariacie "Słoneczną loterię", wydanie Czytelnika, lukam na date a tam 1981, fuckin shit ta ksiażka ma 30 lat:o sama lektura jest wciągająca, choć bardziej przypomina dobre s-f niż to z czym mi sie kojarzy Dick (schizy itp.). Warto sie zapoznać.

 

"Jest rok 2023. Ludzi opanowuje szaleństwo gry: najpierw nagrodą loteryjną są luksusowe artykuły, a w końcu - władza i prestiż. Wszystkim, nawet wyborem najważniejszego czlowieka w całym Układzie Słonecznym - Lotermistrza - rządzi ślepy traf. Ted Benteley, młody biochemik, jest jednym z nielicznych, którzy próbują się przeciwstawić szaleńczemu chaosowi bezdusznej machiny, korupcji i beznadziejnej sytuacji. Odkrywają, że ktoś kontroluje tę grę życia..."

 

Czy wam też obrazek na okładce książki która mozna kupić w empiku, kojarzy sie z Aliens? lol

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Przeczytalem ostatnio "Plyncie lzy moje, rzekl policjant", "Labirynt smierci" oraz "Simulakre" i utwierdzilem sie w przekonaniu, ze po 6-7 najwazniejszych powiesciach lepiej tego autora odstawic, bo juz niczym nie zaskakuje i sie powtarza.

 

Ostatnio poznalem laske, ktora pisala magisterke o Dicku. Jak ktos chce to moge zarzucic pdf. Tylko ostrzegam, ze krotkie (50 stron), slabe i bazujace w glownej mierze na opowiadaniach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...